logo szkoły
         SZKOŁA PODSTAWOWA      

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl   
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny
Szkoła Promująca Zdrowie
Archiwum


   „Powiedz mi,  
  a zapomnę.
Pokaż mi, 
a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”
oke
CKEAKTUALNOŚCI  2020/2021

CZERWIEC 2021

WSPANIAŁE WIADOMOŚCI OD SAMEGO RANA

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III a Zuzanna Sierakowska zajęła I miejsce w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat wypadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zuzia jest uczennicą p. Małgorzat Binkowskiej. Wszystkim, którzy brali udział w konkursie również Gratulujemy!


WRĘCZENIE NAGRÓD

W piątek 11 czerwca w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Starosty Obornickiego. Na uroczystość została zaproszona nasza uczennica klasy VI b Lena Maciejek, która uplasowała się na 3 miejscu w kategorii „Pitagoras” uzyskując tytuł Laureata wraz z opiekunem Małgorzatą Cyranek. Tego dnia w Sala sesyjna Starostwa gościła same „głowy” matematyczne. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i drobnych upominków wręczyli najlepszym matematykom z Powiatu Obornickiego Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Obywatelskich Paweł Drewicz.


„Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy.”
                                                                                (Wisława Szymborska)

               Wakacje za pasem, a klasa VIII b dzielnie i - co najważniejsze -  skutecznie popracowała nad wyznaczeniem liczby .

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
"Matematyka jest miarą wszystkiego".
Arystoteles
31 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Działo i p. D. Mąderek uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym w SP4 im. UNICEF w Obornikach. Po konkursie szkolnym do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Alexandra Gomez-Górska i Jan Chrząstek (kategoria Euklides- klasy 4-5), Lena Maciejek i Krystian Szmania (kategoria Pitagoras - klasy 6-7) oraz Julia Malinowska i Katarzyna Szmania (kategoria Tales – klasa 8 ).
Z dumą informujemy, że Lena Maciejek uczennica p. Małgorzaty Cyranek, zajęła trzecie miejsce i uzyskała tytuł Laureata Powiatowego Konkursu Matematycznego. W tej samej kategorii uczeń p. Marzeny Działo, Krystian Szmania zajął czwarte miejsce. Dzielnie walczyły również dziewczyny Julia i Kasia w najstarszej grupie Tales – klasa 8.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!


MAJ 2021
DZIEŃ DRUGI

DZISIAJ KRÓLOWA NAUK.  POWODZENIA !
STARTUJEMY. 

Dzisiaj egzamin z języka polskiego. Jeszcze przed czynnościami organizacyjnymi.


TRZYMAMY KCIUKI !
WITAMY
W PIERWSZEJ KLASIEPOWIATOWY PRZEGLĄD TALENTÓW MUZYCZNYCH „MIKROFONIA 2021”

Wspaniała wiadomość dotarła do nas z Obornik. Uczennica klasy 1a, Łucja Dobrogowska otrzymała wyróżnienie za walory głosowe podczas Powiatowego Przeglądu Talentów Muzycznych Mikrofonia 2021, przygotowana przez Pana Roberta Dobrogowskiego. Warto nadmienić, że konkurs jest dwuetapowy, w którym biorą udział dzieci z Gminy Oborniki, Gminy Rogoźno i Gminy Ryczywół. Łucja uwielbia śpiewać i bierze udział w wielu konkursach o randze krajowej oraz międzynarodowej. Aktualnie wraz z rodzicami oraz jako solistka zakwalifikowała się do ścisłego finału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021. W chwili obecnej można oddać bezpłatny głos na Łucję, w plebiscycie Nagroda Publiczności wyżej wspomnianego konkursu, do czego zachęcamy po linkiem: https://gdyniaopen.pl/glosowanie-nagroda-publicznosci-gdynia-open-2021-online/?szukaj=id:1450foto.: galeria OOK, MikroFonia 2021

WRACAMY DO SZKOŁY

Pomimo pochmurnego poranka, to dziś radosny dla wszystkich dzień. Możemy spotkać się z przyjaciółmi i nauczycielami w szkole, zasiąść w szkolnej ławce i uczyć się tak zwyczajnie, tak po prostu. Niech uśmiech, choć ukryty za maseczką, towarzyszy wszystkim do końca roku szkolnego.

galeria ...PLEBISCYT „SPORTOWIEC STULECIA”

Dla uczczenia 100-lecia urodzin Przeglądu Sportowego – najstarszej polskiej gazety ukazującej się w Polsce bez przerwy, gdyż podczas II wojny światowej była wydawana w obozie w Choszcznie (Arnswalde), gdzie powstało około 300. wydań – zorganizowany został plebiscyt na Sportowca Stulecia. Ma on za zadanie przypomnieć najwybitniejszych sportowców polskich i najważniejsze wydarzenia polskiego sportu. To Oni byli wielokrotnie bohaterami wydarzeń sportowych powodujących, że byliśmy dumni z bycia Polakami dając nam powody do nieopisanej radości. To dzięki nim mówiono głośno i z zazdrością o Polsce. Kusociński, Marusarz, Fortuna, Szewińska, Korzeniowski, Kowalczyk, Małysz, Stoch, Lewandowski  to tylko nieliczne przykłady tych, którzy jednoczyli wszystkich Polaków od prawej do lewej strony. Nasza szkoła niejednokrotnie dała się poznać z sukcesów sportowych warto więc abyśmy wzięli udział w plebiscycie Sportowiec Stulecia.

Najpierw na zajęciach poznacie 20 wybranych polskich sportowców oraz ich największe osiągnięcia (zdjęcia i informacje wybranej 20-tki możecie zobaczyć również na linku), a później wystarczy, że klikniecie w poniższy link, wypełnicie kupon, prześlecie i to wszystko. Po zliczeniu wszystkich głosów zobaczymy kto był najwspanialszym polskim Sportowcem Stulecia według uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.  

A potem wyniki wyślemy do redakcji Przeglądu Sportowego.

Zapraszamy do głosowania uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły: https://forms.office.com/r/28xJDQHssdLink do spisu ...


KWIECIEŃ   2021

UDZIAŁ W WYZWANIU TANECZNYM #JERUSALEMADANCECHALLENGE

Udział w wyzwaniu tanecznym #JerusalemaDanceChallenge daje ludziom na całym świecie poczucie bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią Covid - 19. Historyk literatury i kultury A. J. Kabir z Londynu tak napisał w jednym z artykułów prasowych: "Niemal z dnia na dzień wszyscy, od policjantów w Afryce po księży w Europie, zaczęli publikować swoje własne filmy taneczne do "Jerusalemy," odtwarzając choreografię ". Również i my, uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły w Parkowie wzięliśmy udział w zabawie zachęcając tym samym do aktywności fizycznej i przekazując uśmiech i pozytywną energię w tych trudnych czasach Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym radosnym wyzwaniu
Link do filmu

PREZENTACJA


POBIERZ

125. ROCZNICA IGRZYSK I OLIMPIADY!!!

6 kwietnia obchodzimy 125. rocznicę Igrzysk I Olimpiady, które odbyły się w Atenach w 1896 roku (pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie). 6 kwietnia to także obchodzony corocznie od 2013 roku Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ten dzień jest wyrazem uznania, że sport może przyczynić się do uczynienia świata lepszym; uznania transformacyjnej mocy sportu i jego wielkiego potencjału w zakresie wprowadzania pozytywnych zmian społecznych.

Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach mówiąc o znaczeniu tego dnia podkreślił, że wartości, które jednoczą nas dzisiaj, są takie same, jakie połączyły nas 125 lat temu. Co więcej w obliczu pandemii olimpijskie wartości: dążenie do doskonałości, przyjaźń, szacunek oraz solidarność są ważniejsze niż kiedykolwiek.


MARZEC   2021

KONKURS WIELKOPOLSKIEJ PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Miło nam przekazać, że uczennica klasy 1a, Łucja Dobrogowska, podczas konkursu wokalnego zdobyła dla naszej szkoły II miejsce! Na Konkurs Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, wpłynęło ponad 150 zgłoszeń́. Naszą szkołę̨ reprezentowały: Alexandra Gomez Górska, Agata Maćkowska, Gabriela Grajewska, Julianna Kaźmierczak, Emilia Kaźmierczak, jak również̇ cała klasa 1a, przygotowana przez Pana Roberta Dobrogowskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Łucja Dobrogowska: https://youtu.be/Iang4cG0cdM kl. 1a : https://youtu.be/pX7pXTdh52o.

Link do wydarzenia wręczenia online https://www.youtube.com/watch?v=a4E-HtWg8Co„AKADEMIA  BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Rok szkolny 2020/2021, to rok szczególny, zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych. Muszą sprostać wielu wymaganiom, nie tylko edukacyjnym, ale i wychowawczym, a przede wszystkim społecznym. Rodzice i wychowawcy zaczynają wymagać większej samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych. To bardzo trudne wyzwanie dla młodego człowieka. Dlatego nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego dla Pierwszoklasistów „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Dzięki otrzymanym materiałom edukacyjnym, nauczyciele w ciekawy i przystępny sposób (również w sposób zdalny) wyposażają uczniów w wiedzę na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy oraz w Internecie. Materiały edukacyjne zostały stworzone w oparciu o techniki efektywnego uczenia się i zapamiętywania, a wychowawcy poszerzają informacje dotyczącą bezpiecznych zachowań w czasie pandemii.INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Szanowni Państwo
Zachęcamy do obejrzenia  filmu "Zerknij do muzeum - Ad oculos: Chaos uporządkowany".  Rogozińskie Centrum Kultury udostępnia link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=4jO6FInn0pc&t=50s
RCK Ośrodek Kultury


LUTY   2021

KONKURS WOKALNY

Miło nam przekazać, że uczennica klasy 1a, Łucja Dobrogowska, podczas konkursu wokalnego zdobyła dla naszej szkoły II miejsce! Na Konkurs Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Naszą szkołę reprezentowały: Alexandra Gomez Górska, Agata Maćkowska, Gabriela Grajewska, Julianna Kaźmierczak, Emilia Kaźmierczak, jak również cała klasa 1a, przygotowana przez Pana Roberta Dobrogowskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

kl. 1a : https://youtu.be/pX7pXTdh52o

Łucja Dobrogowska: https://youtu.be/Iang4cG0cdMPOMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZICÓW

 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
 • Bezpieczny czat internetowy https://brpd.gov.pl/sos-czat/.
 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
 • Pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.
 • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.
 • Pomoc online dostępna na https://800100100.pl.
 • Zadzwoń na całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży oraz skorzystaj z pomocy!  800 080 222.
 • Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon-wejdź na stronę telefonu www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości. Możesz też porozmawiać na czacie.
 • Numer Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie 67 261 83 16.

  SPRAWDŹ
STYCZEŃ  2021

OD 1 LUTEGO 2012 ROKU ZMIENIA SIĘ PLAN LEKCJI
PROSIMY O SPRAWDZENIE


KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNE DRZEWO"


Wyniki konkursu przyrodniczego zorganizowanego w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Drzewa: Klasy I - III - konkurs plastyczny "Jesienne drzewo" : I miejsce Maksymilian Matus klasa 1b, II miejsce Łucja Dobrogowska klasa 1a, III miejsce Julianna Kaźmierczak klasa 2. Wyróżnienia otrzymali: Michalina Grajewska z klasy 1a, Julita Rymarczyk i Tobiasz Kaczmarek z klasy 1b, Krzysztof Mroczyński z klasy 2, Zuzanna Sierakowska z klasy 3a i Zofia Bartkowska z klasy 3b. Klasy IV - VI - konkurs fotograficzny "Magiczne drzewo" : I miejsce Gabriela Bukowska z klasy 4, II miejsce Gabriela Grajewska z klasy 4 i III miejsce Alexandra Gomez - Górska z klasy 5. Klasy VII - VIII konkurs na prezentację multimedialną "Polskie drzewa":  I miejsce Izabela Waszkowiak z klasy 7b i II miejsce Mateusz Chrzanowski z klasy 7a.

W piątek 23.01.2021 r. uczniowie klas I –III otrzymali nagrody i dyplomy za wykonane prace plastyczne. Nagrody przeszły obowiązkową kwarantannę, a każda grupa dzieci otrzymała upominki w swojej klasie. Na uczniów starszych klas dyplomy i nagrody czekają w szkole u pani Izabeli Węgrzak-Przybylskiej.NAGRODY ROZDANE

W piątek 23.01.2021roku w naszej szkole uczniowie klas I –III otrzymali nagrody za wykonane prace plastyczne w ramach konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną. Zadaniem dzieci było zilustrowanie dowolnej baśni J.Ch. Andersena. Technika wykonania pracy i jej format nie był ściśle określony. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią, co można było zobaczyć na naszej stronie już wcześniej. Nagrody przeszły obowiązkową kwarantannę, a każda grupa dzieci otrzymała upominki w swojej klasie.
więcej ...

REGULAMIN  PRACY ŚWIETLICY
w  SZKOLE PODSTAWOWEJ im. JÓZEFA WYBICKIEGO
w  PARKOWIE

Regulamin organizacji pracy
Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie
od dnia 18 stycznia 2021r.  ( na czas pandemii) dla klas I – III
(zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS)

GRUDZIEŃ 2020

PAMIĘTAMY!

Z okazji 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego dyrektor i wicedyrektor szkoły  wraz z  opiekunem Samorządu Uczniowskiego oddali hołd Powstańcom, składając wiązanki przy pomnikach w Parkowie i w Słomowie.


102. ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

 Najważniejsze dla nas daty:

26.12.1918 – przybycie Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania. Próba zatrzymania delegacji alianckiej w Rogoźnie;
27.12.1918 – początek powstania wielkopolskiego;
31.12.1918/01.01.1919wybuch powstania w Rogoźnie pod dowództwem  Antoniego Biskupskiego; 
16.02.1919 – w Trewirze został podpisany układ rozejmowy;
28.06.1919 -  
w Sali Lustrzanej pałacu wersalskiego doszło do podpisania Traktatu Pokojowego z Niemcami. Na jego mocy Polska otrzymała tereny Pomorza Nadwiślańskiego, części Górnego Śląska, Wielkopolskę. W skład odrodzonego państwa polskiego miała wejść m.in. Wielkopolska bez Babimostu, Skwierzyny i Wschowy. Polsce przyznano również tereny, które nie zostały opanowane przez wojska powstańcze z miastami: Leszno, Kępno, Rawicz, Zbąszyń.


AKCJA MEN RAZEM NA ŚWIĘTA 2020

Szkoła w Parkowie już po raz trzeci bierze udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, wolontariusze  z Szkolnego Koła Wolontariatu nie odwiedzili, jak co roku, z kolędą i życzeniami pensjonariuszy Hospicjum Miłosiernego Samarytanina  w Wągrowcu. Jednak nie zapominamy o tradycji i o naszych przyjaciołach. Przygotowaliśmy życzenia i drobne upominki oraz, dzięki zbiórce wśród pracowników szkoły, udało się zakupić potrzebne środki higieniczne. Wszystko zostało przekazane na ręce pracowników hospicjum. Dzielenie się miłością i dobrocią niech będzie dla nas wszystkich źródłem wielkiej radości na czas Świąt Bożego Narodzenia.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jego głównym celem jest pokazanie światu problemów osób niepełnosprawnych z którymi te borykają się na co dzień (np. kwestie związane z barierami architektonicznymi). Święto ma także pomóc we włączaniu osób niepełnosprawnych w życie społeczne i traktowaniu ich na równi z osobami pełnosprawnymi. Niepełnosprawność nie jest wyrokiem, ale ograniczeniem z którym można doskonale funkcjonować i w pełni korzystać z życia społecznego.

Poniżej bajki dla młodszych oraz filmy edukacyjne dla nieco starszych dotyczące tolerancji, akceptacji oraz życia z niepełnosprawnością.

LISTOPAD  2020
FERIE ZIMOWE 2021
          WSPÓLNE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW
 W POLSCE
                   
Według informacji podanych przez premiera Mateusza Morawieckiego w roku szkolnym 2020/2021 ferie zimowe będą wspólne dla wszystkich uczniów w Polsce i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.  Premier dodał, że nie będą możliwe wyjazdy zimowe.
„ Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe” ( premier M. Morawiecki).KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ W KLASACH I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ – PORADNIK MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.
Zdalna edukacja – wskazówki dla rodziców
Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak planować i organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne. W publikacji znalazły się także porady dotyczące aktywizacji dziecka oraz podpowiedzi, jak w warunkach domowych zorganizować ciekawe eksperymenty, doświadczenia czy rodzinne projekty.
W poradniku podkreśliliśmy również, że w edukacji zdalnej ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu oraz ustalenie odpowiedniej formy kontaktu z nauczycielem.  

Kształcenie na odległość – porady dla nauczyciela
Poradnik MEN zawiera zestaw stron z materiałami, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji. W poradniku zamiesiliśmy odnośniki do konkretnych stron internetowych.
Przedstawiliśmy także kilka praktycznych wskazówek dotyczących sposobu kontaktów nauczyciela z rodzicami.Kształcenie na odległość w klasach I-III szkoły podstawowej – poradnik MEN
Kształcenie​_na​_odległość​ w​_klasach​_I-III​_szkoły​_podstawowej​_–​_poradnik​_MEN.pdf 
Kształcenie na odległość w klasach I-III szkoły podstawowej – poradnik MEN
Kształcenie​_na​_odległość​_w​_klasach​_I-III​_szkoły​_podstawowej​_–​_poradnik​_MEN.doc 

PRZYGOTOWANI DO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI
      
           Prace uczniów kl. III a oraz VI a i VI b                                Złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem


Mini wiersze uczniów naszej szkoły
 z okazji 11 listopada„SZKOŁA DO HYMNU”
Jak podało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w tym roku  w akcji „ Szkoła do hymnu” wzięło udział  16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Nie mogło zabraknąć i naszej placówki, gdyż patronem szkoły jest twórca „ Mazurka Dąbrowskiego”  – Józef Wybicki. Akcję zainicjowali uczniowie klasy I podczas zajęć muzycznych, wspólnie śpiewając hymn z pozostałymi uczniami łączącymi się w sposób wirtualny, za pomocą komunikatorów.
Harmonogram dyżurów pedagogów szkolnych w czasie zdalnego nauczania
od 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r.
 • Alina Jarzembowska klasy I – V
 • Aneta Łatka  klasy VI - VIII


ZALECANE
PRZEZ PEDAGOGA


Kontakt z pedagogiem szkolnym
        wg harmonogramu 
 za pośrednictwem e-dziennika,
aplikacji TEAMS. 
Telefonicznie - po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacjii.

 
Harmonogram popołudniowych dyżurów nauczycieli 
w czasie zdalnego nauczania
od 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r.Panie pedagog pełnią dyżury pedagoga w godzinach podanych w planie pracy pedagoga szkolnego.


WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W naszej szkole zakończyły się szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uczniowie zmagali się z trudnymi pojęciami i zadaniami z matematyki i języka polskiego. W tym roku w konkursie matematycznym wzięło udział 15 uczniów, a w konkursie języka polskiego 4 uczennice. Wielu uczniów, pomimo pandemii i zdalnego nauczania, sumiennie przygotowało się do konkursów.

Cieszymy się, że są uczniowie, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, zarówno z zakresu nauk humanistycznych, jak i nauk ścisłych.  


KONKURS Z OKAZJI DNIA POSTACI Z BAJEK

Z okazji Dnia Postaci z Bajek w tym roku szkolnym najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział 
we wcześniej przygotowanym konkursie plastycznym.
Polegał on na wykonaniu ilustracji do dowolnie wybranej bajki J. CH. Andersena.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac oraz przyznała wyróżnienia i nagrody, które zostaną przekazane dzieciom po powrocie do szkoły.

„ MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, a finansowany  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest skierowany dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Najmłodsi uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze z rąk dyrekcji szkoły pani Małgorzaty Cyranek i pani Danuty Talar – Soloch oraz  pani bibliotekarki Moniki Nowak. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie utworów Tadeusza Kubiaka, Janusza Korczaka, Danuty Wawiłow, Jana Twardowskiego, Doroty Terakowskiej oraz wielu innych poetów i pisarzy przyczyni się do rozbudzenia wśród dzieci potrzeby obcowania z literaturą, wyrobi nawyki czytelnicze oraz zacieśni więzy rodzinne.

NASZA SZKOŁA PAMIĘTA !!!

Kolejny raz uczniowie i nauczyciele szkoły w Parkowie wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic oraz postaci historycznych. Nasza społeczność szkolna zawsze z dużym zaangażowaniem realizowała idee propagowania lokalnej historii, dając świadectwo patriotyzmu i ukazując ogromne znaczenie kultywowania pamięci o postaciach, których postawy, a często i całe życie miało wpływ na kształtowanie wśród następnych pokoleń postaw polskości i umiłowania dążeń niepodległościowych.
Tym razem nie mogło być inaczej. Ze względu na pandemię działania miały o
graniczony charakter. Zapalono znicze w parku  pamięci przy obelisku upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego i I Wojny Światowej. Uczniowie klas najmłodszych, pod opieką nauczyciela muzyki, przygotowali klasowe mini – koncerty pieśni i piosenek patriotycznych.


PAŹDZIERNIK  2020
Szanowni Państwo!

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wypożyczyć laptopa lub tablet ze szkoły prosimy o pilne składanie wniosków do wychowawców lub do szkoły. Czas na składnie wniosków dzisiaj do godziny 12.00.
Wszystkie informacje znajdują się w załączniku.
Informację tę, otrzymali Państwo wczoraj przez e-dziennik lub Messengera klasowego lub grupach klasowych Fb od wychowawców.

REGULAMIN DOWOZÓW
W CZASIE PANDEMIIPLAN LEKCJI
obowiązujacy od 05 października 2020 roku


 UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

WRZESIEŃ  2020

273 ROCZNICA URODZIN NASZEGO PATRONA JÓZEFA WYBICKIEGO

Czym się nie zajmował, czego się nie podejmował? Był prawnikiem, posłem na Sejm, konfederatem barskim, dyplomatą, tytularnym generałem - i pisarzem, poetą, dramaturgiem, muzykiem, publicystą, ekonomistą. Uczestniczył w konspiracjach, był pełnomocnikiem rządowym  przy walczących oddziałach po insurekcji warszawskiej, wprowadzał polską administrację na ziemiach odbitych Prusakom. Emigrant polityczny, współtwórca Legionów Polskich, dzielił dolę i niedolę wygnańców. Był senatorem, wojewodą i uciekinierem, za ujęcie którego wyznaczono wysoką cenę.

Żył dla ojczyzny i narodu. O matce - ojczyźnie tak pisał w swojej operze "Polka":
"Matki ojczyzny miłością zajęci,
Odważmy życia, by ją można wspierać
Jak dawny Polak, co nie pragnął więcej
Tylko żyć wolnym lub wolnym umierać."

więcej ...


„ODWIEDZINY” U SYBIRACZKI

28 maja 2020 r. zmarła Regina Grzebyta – Sybiraczka, była nauczycielka i wychowawca parkowskiej szkoły. W piątek, 18 września, dzień po 81 rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę uczniowie klasy VI a pod opieką nauczyciela historii Krzysztofa Działo udali się na cmentarz i złożyli znicze pamięci na grobie Pani Reginy. Jeszcze rok wcześniej, 13 września 2019 roku pani Regina była gościem uczniów SP w Parkowie przypominając tragiczne wydarzenia związane z okupacją ziem polskich przez Rosjan. Ta wizyta na cmentarzu to podziękowanie za niezwykłą misję: zachowanie i przekazywanie prawdy historycznej o tych strasznych czasach, którą Regina Grzebyta pełniła jak niewielu innych. Pamięć o pani Reginie jest zarazem pamięcią o wszystkich ofiarach „nieludzkiej ziemi”, których los zapoczątkowała agresja Armii Czerwonej 17 września 1939 roku.


DZIEŃ KLĘSKI

 17 września 1939 wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny  przekroczyły granice Polski. Traktaty zawarte przez ZSRR i Polskę straciły swą moc. Wypełniony został tajny protokół niemiecko-sowieckiego paktu Ribbentrop–Mołotow, zawartego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r.
Był to najtragiczniejszy dzień w historii naszej Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci, oddając hołd tym, dla których Polska była najwyższym dobrem.


17 WRZEŚNIA 1939 – PAMIĘTAMY!
81 ROCZNICA NAPAŚCI WOJSK SOWIECKICH NA POLSKĘ
https://www.youtube.com/watch?v=cYXFcoZJDug&ab_channel=Pathe1939
17 września 1939 - Inwazja sowiecka
https://www.youtube.com/watch?v=hMYQU_WsqYU&ab_channel=ProPatriaPolandTeam
17 września 1939 r. - agresja ZSRR na Polskę
https://www.youtube.com/watch?v=5Wy6LL7WtVI&ab_channel=AdamLipi%C5%84ski
Agresja ZSRR na Polskę 17 Września 1939
https://www.youtube.com/watch?v=fwpuV2W49vE&ab_channel=LadyStoria
Ostatni List - Katyń 1940 - Lech Makowiecki
https://www.youtube.com/watch?v=5UB1hlbDLuo&ab_channel=barbaross2007
17 września 1939 - Ballada wrześniowa Jacek Kaczmarski
https://www.youtube.com/watch?v=FuotZoP0Dcc&ab_channel=MojaOjczyzna
Marsz Sybiraków - Hymn Związku Sybiraków
więcej ...

WYDARZENIE POD PATRONATEM HONOROWYM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.
Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00.
Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl
Zapraszamy!

240 ROCZNICA ŚLUBU JÓZEFA WYBICKIEGO Z ESTERĄ WIERUSZ-KOWALSKĄ W WEŁNIE 11 WRZEŚNIA 1780 ROKU

Józef Wybicki Mazurek Dąbrowskiego cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=OT66k8dD1O0&t=38s&ab_channel=MarkTuchan

KALENDARIUM  JÓZEFA WYBICKIEGO
29.09.1747 Józef Wybicki urodził się w Będominie
1753 pierwsze nauki u stryja Franciszka – księdza w Skarszewach
1755-1763 nauka w kolegium jezuickim w Gdańsku (w Starych Szkotach)
1763  praktyka w sądzie grodzkim w Skarszewach
1764   udział w elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego
1765 praktyka prawnicza w trybunałach w Poznaniu i BydgoszczyKościół w Wełnie
- miejsce ślubu
 Józefa Wybickiego
z Esterą Wierusz-KowalskąNARODOWE CZYTANIE

W tym roku zachęcamy do innego niż zwykle udziału w akcji Narodowe Czytanie.  Nie w murach naszej szkoły, ale wirtualnie. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w mediach społecznościowych  w sobotę 5 września od godziny 11:00

www.facebook.com/wielkopolskiurzadwojewodzki/

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

Szanowni Państwo,
W załącznikach przedstawiamy Państwu komplet materiałów informacyjnych dotyczących grupowego ubezpieczenia NNW.
1. Zakres i opis ubezpieczenia
W pliku przedstawiliśmy funkcjonujące w Państwa placówce warianty ubezpieczenia, wysokość świadczeń i składkę w poszczególnych wariantach oraz podstawowe zasady wypłaty poszczególnych świadczeń
2. Zgłaszanie roszczeń
W pliku przedstawiliśmy możliwe formy zgłaszania roszczeń z tytułu funkcjonujących umów ubezpieczenia, niezbędne kontakty do Ubezpieczyciela i naszej Kancelarii
3. Zasady opłaty składki
W pliku przedstawiliśmy zasady opłaty składki w tym roku – nowa formuła bezpośredniej wpłaty na konto.
4. Ogólne warunki ubezpieczeń.
5. Informację dotycząc przetwarzania danych przez Ubezpieczyciela.
6. Blankiet wpłaty (skan do wydruku) wzór wypełnienia oraz „pusty blankiet”
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku rozwiązanie, które ułatwi Państwu zebranie składki za ubezpieczenia. Uruchomiliśmy dla każdej placówki indywidualne konto bankowe (jedno dla wszystkich wariantów funkcjonującej w placówce), na które wszyscy rodzice mogą dokonywać płatności.
UWAGA:
Płatność bezpośrednio na konto bankowe nie wyklucza zbierania składki w tradycyjny sposób (płatność w szkole u wyznaczonej osoby). W ten sposób osoby, które np. nie posiadają konta bankowego będą mogły zgłosić do ubezpieczenia swoje dziecko i opłacić składkę.
 
W przypadku wpłat na konto prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi , by w tytule przelewu znalazło się imię i nazwisko zgłaszanego dziecka oraz klasy.
W przypadku opłacenia składki jednym przelewem za większą ilość dzieci (rodzeństwo uczęszczające do tej samej placówki) prosimy o wpisane w tytule dane wszystkich dzieci.
 
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny.
 
Krzysztof Wasilewski
Broker ubezpieczeniowy
telefon komórkowy: 606 223 569
telefon stacjonarny/fax: 67 349 29 19
mail: k.wasilewski@kancelariabrokerska.com
 
Kancelaria Brokerska Andrzej Wiliński
ul. Okrzei 18, 64-920 Piła

Szanowni Państwo!

Po zasięgnięciu opinii rodziców, uczniów oraz nauczycieli informuję, że nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa w szkole podczas  przerw w przestrzeni wspólnej dla uczniów i pracowników szkoły.

Osoby przybywające z zewnątrz  zobowiązane są do zakrywania ust i nosa na terenie naszej placówki.

                                                     Dyrektor szkoły

                                                  Małgorzata Cyranek

  Kalendarium
 II Wojny Światowej

1 WRZEŚNIA  - SZKOŁA W PARKOWIE - PAMIĘTA

I czytam
I widzę, coś zrobił,
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej.
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez duże "C"
Leopold Staff

Dzisiaj, 1 września w 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej w imieniu społeczności szkolnej, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Agnieszka złożyła wiązanki i zapaliła znicze przy miejscach pamięci w Słomowie i w Parkowie.SIERPIEŃ  2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Otrzymaliśmy następujące informacje od przewoźników dotyczące dowozu i odjazdu dzieci 
W dniu 01 września 2020 r. dowóz uczniów do szkoły podstawowej w Parkowie Linią nr 1 (p. Czarnecki)  będzie odbywał się wg podanego rozkładu, jednakże z przesunięciem o 1 godzinę i 15 minut.
W dniu 01 września 2020 r. dowóz uczniów do szkoły podstawowej w Parkowie Linią nr 2 ( p. Siwiński)  będzie odbywał się wg podanego rozkładu, jednakże z przesunięciem o 1 godzinę.
Odjazd dzieci ze szkoły od godziny 10.30.
Trasy wg rozkładu.

SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE

Przekazuję informację, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego

O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY MUSIMY ZADBAĆ TAKŻE W DRODZE DO I ZE SZKOŁY.


ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW
obowiazuje od 02.09.2020 roku

  << - kliknij


PLAN  LEKCJI


INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO U DOŁU STRONY


REGULAMIN ORGANIZACJI PRACY
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA WYBICKIEGO W PARKOWIE 
od dnia 1 września 2020 ( na czas pandemii)

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ  im. JÓZEFA WYBICKIEGO W PARKOWIE
W OKRESIE PANDEMII COVID-19

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA
I ODBIERANIA DZIECI ZE SZKOŁY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA WYBICKIEGO W PARKOWIE

PROCEDURA POSTĘPOWANIA W RAZIE STWIERDZENIA ZAGROŻENIA ZARAŻENIA WIRUSEM COVID-19 U PRACOWNIKA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA WYBICKIEGO W PARKOWIE

PROCEDURA POSTĘPOWANIA W RAZIE STWIERDZENIA ZAGROŻENIA ZARAŻENIA WIRUSEM COVID-19  U UCZNIA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA WYBICKIEGO W PARKOWIE

Wytyczne dotyczące działalności biblioteki szkolnej 
         w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie

BIBLIOTEKA

INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

2020-2021 (01.09.2020 r.)  

Klasa I a i I b

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.10 na boisku szkolnym, dzieciom może towarzyszyć jeden rodzic (w przypadku niepogody rozpoczęcie odbędzie się w sali gimnastycznej bez udziału rodziców). Dorosłych prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego m.in. maseczki, przyłbice.

Program rozpoczęcia roku szkolnego:

 1.  Powitanie przez dyrektora szkoły
 2.  Pasowanie na ucznia szkoły
 3.  Rozejście dzieci do sal:   klasa I a – sala 36;  klasa I b – sala 47                                         -   zapoznanie z procedurami obowiązującymi w szkole od 01.09.2020r.                           -   otrzymanie książek, ćwiczeń do klasy I
 4. 10.30 zakończenie i powrót dzieci do domu.

Uwaga !

 1. W niedzielę 6 września 2020r. o godz. 11.00 podczas mszy świętej w kościele                      w Parkowie odbędzie się święcenie tornistrów dzieci klas pierwszych.
 2.  Informację o dowozach przekażemy niezwłocznie po uzyskaniu wiadomości z CUW.
W pierwszych dniach nauki rekomendujemy dzieciom zakładani maseczek na terenie szkoły (z wyłączeniem sal lekcyjnych). Konieczność lub rezygnacja z noszenia maseczek/przyłbic na terenie szkoły (podczas przerw) w roku szkolnym 2020-2021 zostanie ustalona po konsultacjach z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Cyranek


INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

2020-2021 (01.09.2020 r.)  

Klasy  II – VIII

Rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 9.00. Uczniowie po przyjściu do szkoły kierują się
do sal na spotkanie z wychowawcami.

Klasa II – sala 44
klasa III a  - sala 42
klasa III b –sala 40
klasa IV  - sala 55
klasa V  - sala 45
klasa VI a – sala 24
klasa VI b  - sala 31
klasa VII a  - sala 29
klasa  VII b – sala 10
klasa VIII a – sala 53
klasa VIII b – sala 33
 1. Powitanie przez wychowawców i przekazanie informacji o obowiązujących procedurach na terenie szkoły od 01.09.2020r.
 2. Otrzymanie podręczników i ćwiczeń
 3. Otrzymanie dokumentów do wypełnienia przez rodziców (m.in. wnioski o świetlicę)
 4. Zakończenie spotkań w klasach 10.30.

Uwaga!

Informację o dowozach przekażemy niezwłocznie po uzyskaniu wiadomości z CUW.

W pierwszych dniach nauki rekomendujemy dzieciom zakładani maseczek na terenie szkoły (z wyłączeniem sal lekcyjnych). Konieczność lub rezygnacja z noszenia maseczek/przyłbic na terenie szkoły (podczas przerw) w roku szkolnym 2020-2021 zostanie ustalona po konsultacjach z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Cyranek
SZKOLNY ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW
NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020WYKAZ
PODRĘCZNIKÓWOpracowanie strony:  Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Parkowie


Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Kalendarium
 uroczystości szkolnych

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne


Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN