logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE

FESTYN  RODZINNY  2015

FESTYN PROMUJĄCY ZDROWIE

Zespół  Szkół w Parkowie od wielu lat jest szkołą promującą zdrowie. Aby zachować zdrowie potrzebna jest jakakolwiek aktywność fizyczna. A kto powinien o to przede wszystkim zadbać? Oczywiście rodzina i szkoła. Najlepiej widać to było na zorganizowanym 14 czerwca br. pod czujnym okiem p. dyrektor Marii Cisowskiej Festynie Rodzinnym. Słoneczna pogoda, mnóstwo przygotowanych atrakcji, liczne słodkości – czy można wyobrazić sobie ciekawszą formę  spędzenia czerwcowego popołudnia? Nie dziwne więc, że na szkolne boisko ściągnęło mnóstwo rodziców  ze swoimi pociechami.

Tuż po godzinie 15-tej festyn rozpoczęła dyrektor M. Cisowska witając przybyłych gości i życząc udanej zabawy. A oto żeby się goście festynu nie nudzili zadbali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół pod opieką Eweliny Baranowskiej i Moniki Nowak. Trzeba przyznać, że nawet najbardziej wybredni mogli znaleźć coś dla siebie, bo organizatorzy przeszli samych siebie. Już na samym wejściu dech zapierał pokaz wspaniałych, zabytkowych samochodów przygotowany przy pomocy p. Mirosława Molińskiego. Syrenka 105, Skoda Octavia, Warszawa, Citroen   budziły zachwyt gromadzących się gapiów. Również zachwyt wywołały pokazy fizyczne przygotowane przez uczniów klasy I Gimnazjum pod opieką Justyny Bartol-Baszczyńskiej.Młodzież  wykonywała doświadczenia, które oczarowały publiczność. Tłum widzów zebrał się przy dywaniku gdzie pojawił się gość specjalny festynu – Tomasz Wosicki, karateka –stopień mistrzowski 3 dan, trener II klasy, egzaminator Polskiego Związku Karate, sędzia karate WKF ze swoimi wychowankami :Sarą i Klaudią, medalistkami zawodów w kraju i na świecie. Najpierw p. Tomasz opowiedział o swojej dyscyplinie, o swojej pasji oraz zachęcał wszystkich nie tylko do karate, ale do  każdej formy aktywności fizycznej. Następnie Sara i Klaudia dały prawdziwy pokaz karate w kata i kumite. Innym człowiekiem z pasją, wokół którego stoiska licznie zatrzymywali się uczestnicy festynu była p. Elwira Józefek, która prezentowała swoje prace    z zakresu rękodzielnictwa artystycznego. Jej prace zdumiewały odwiedzających niezwykłym kunsztem i precyzją wykonania. Tradycyjnie już jednym z uczestników festynu są strażacy z OSP w Parkowie.  W tym roku z dumą mogli zaprezentować nowy, wspaniale wyposażony wóz strażacki oraz popisać się swoimi umiejętnościami.

Pomiędzy pokazami gości specjalnych swój talent wokalno-taneczny prezentowali uczniowie Zespołu Szkół. Trzeba było widzieć tę radość i wzruszenie  rodziców, kiedy prezentowały się ich pociechy.  Uczniowie z Parkowa znani są ze swojej miłości do zwierząt i współpracy ze schroniskiem „Azorek”. Stąd też nie mogło zabraknąć na festynie stoiska tego schroniska na którym można było dowiedzieć się o zasadach adopcji zwierzaków oraz opieki nad nimi. Przy okazji dziewczyny malowały dzieciom buzie w różne motywy, także zwierzęce. Tuż obok znajdowało się stoisko kącika plastycznego, gdzie dzieci mogły wykazać się kreatywnością tworząc  swoiste „dzieła artystyczne”.  Dla tych, którzy chcieli odpocząć od zgiełku czekało „kino” w jednej z klas gdzie można było zobaczyć film „Śmietnik w mojej głowie” oraz prezentację multimedialną „Czas na zdrowie”. Uczniowie mogli także przynieść swoje książki i wymienić je na inne  w ramach akcji „Uwolnij książkę”

Na początku wspomnieliśmy, że rolą festynu była promocja zdrowia począwszy od aktywnego wysiłku fizycznego po zdrową żywność. W tym celu uczniowie pod opieką p. Miłosza Mumota przygotowali szereg konkurencji sportowych gdzie każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Za swój występ wszyscy otrzymali słodki upominek, a najlepsi dyplomy. Aby móc aktywnie ćwiczyć potrzeba zdrowo się odżywiać. Na przygotowanych stolikach znalazły się lokalne produkty podarowane przez rodziców, na których widok aż ślinka ciekła: warzywa, owoce, miód, mleko, jajka, sery, zioła. Na tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kiełbasy i słodkości czekała kawiarenka oraz grill.  Mając tyle atrakcji trudno było znaleźć kogokolwiek, któryby nudził się na festynie. Trzy godziny minęły bardzo szybko i czas było kończyć zabawę. Zabawę, którą udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu ludzi: p. Molińskiego, p. Józefek, strażaków, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Ale miło spędzony czas wynagrodził wszystkim wysiłek włożony  w organizację tej imprezy. Kolejne spotkanie już za rok.

>>>GALERIA <<<<FESTYN  RODZINNY  2013

Festyn uśmiechu
 

Jak co roku w czerwcu w Parkowie odbywa się Festyn Rodzinny łączący Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Również w tym roku, w niedzielę 16 czerwca od godziny 14.30 boisko szkolne w Parkowie zapełniło się rodzicami, uczniami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się: przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz, burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, ksiądz Wojciech Ren, sołtysi wsi Parkowo i okolic: Justyna Bartol-Baszczyńska, Bartosz Perlicjan, Jacek Janka, prezes Stowarzyszenia Parkowianka Ewa Szatkowska, prezes Zarządu OSP Ryszard Obst, przedstawiciele Rady Rodziców: Zenon Mielke, Beata Lembicz, Róża Pacholska, Agnieszka Kędziora oraz niezaproszeni goście… rój pszczół, który na szczęście szybko się oddalił. Zabawę  rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska witając wszystkich bardzo serdecznie  i życząc udanej zabawy. Właściwie do zabawy nie trzeba było nikogo namawiać, bowiem główna organizatorka festynu  Monika Nowak  z pomocą koleżanek i kolegów z Grona Pedagogicznego przygotowała moc atrakcji: zamek dla dzieci, trampolina, kawiarenka, grill, stanowiska gdzie uczniowie malowali twarze, paznokcie, robili tatuaże, „koło fortuny” z ciekawymi nagrodami, słodka wata – czy trzeba czegoś więcej żeby się dobrze bawić?                              

 Dla chętnych przedstawiciele „KLUBU ZDROWEGO ODŻYWIANIA I ODCHUDZANIA”  z Obornik dokonywali analizy składu ciała i prowadzili lekcje zdrowia.  Duże zainteresowanie wśród uczestników festynu wzbudził pokaz ratowniczy  (m.in. cięcie roweru) straży pożarnej zaprezentowany przez strażaków z OSP w Parkowie. Po pokazie dzieci obległy wóz strażacki sprawdzając dokładnie jego wyposażenie. Co roku atrakcją Festynu były konkurencje rodzinne. W tym roku dla odmiany rywalizowały ze sobą drużyny: OSP Parkowo, uczniowie Gimnazjum i SP, drużyna rodziców i drużyna nauczycieli. Po serii niezapomnianych konkurencji (m.in. „robienie mumii”), które prowadził ze swadą  p. Miłosz Mumot wygrała drużyna strażaków przed uczniami Gimnazjum, nauczycielami i uczniami SP. Ale tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy bo zabawa była przednia i wszyscy świetnie się bawili.  Tradycyjnie w czasie festynu dzieci i młodzież Zespołu Szkół mogły wykazać się swoimi talentami wokalno- tanecznymi.  I możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że „talentów ci u nas dostatek”. Wszyscy występujący zasługiwali na wielkie słowa uznania.

      Słoneczna pogoda, wspaniała zabawa  sprawiły, że 4 godziny minęły jak z bicza trzasł i już należało kończyć zabawę.  Za rok kolejne spotkanie na Festynie Rodzinnym.
   

>>> GALERIA <<<


FESTYN  RODZINNY  2012

FESTYN RODZINNY ORAZ OTWARCIE PLACU ZABAW

 

Festyn rodzinny połączony z otwarciem placu zabaw dla dzieci – oto atrakcje jakie mieli przed sobą  dzieci i ich rodzice z Parkowa i okolicznych wsi w niedzielne popołudnie 17 czerwca 2012 roku.  Festyn tradycyjnie rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska, która życzyła wszystkim dobrej zabawy. Główna organizatorka festynu, pani Małgorzata Binkowska z pomocą koleżanek i kolegów z Grona Pedagogicznego przygotowała moc atrakcji podczas których nikt się nie nudził  (a o to zadbali również  prowadzący festyn).

Główną atrakcją Festynu było otwarcie placu zabaw przy Zespole Szkół w Parkowie dla dzieci z Parkowa i okolic. Staraniem p. dyrektor Marii Cisowskiej  przy pomocy rady sołeckiej oraz władz gminy udało się zorganizować fundusze potrzebne do zbudowania placu na którym stanęły drabinki ze zjeżdżalnią, konik bujany, równoważnia-„ważka”, piaskownica oraz kolorowe ławeczki.  Wszystko to zabezpieczone jest drewnianym ogrodzeniem. Nie jest to wcale koniec inwestycji, a właściwie dopiero pierwszy etap budowy stąd też każda pomoc jest mile widziana. Wraz z funduszami będą dokupowane kolejne elementy placu (podczas uroczystości otwarcia burmistrz obiecał już pewne fundusze na zakup nowych elementów).    Uroczyste otwarcie placu zabaw odbyło się o godz. 15.00 w obecności przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Hinza, burmistrza Bogusława Janusa, księży Jana Andrzejewskiego i Wojciecha Rena, sołtys Parkowa Justyny Bartol-Baszczyńskiej oraz przewodniczącego Rady Rodziców Zenona Mielke.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie (tnąc po kawałeczku wstęgę) Maria Cisowska, Bogusław Janus, Zenon Mielke i Justyna Bartol-Baszczyńska. Pani dyrektor w asyście najmłodszych dzieci wręczyła tym najbardziej zasłużonym podziękowania za wkład pracy w budowie placu. Żeby dzieci nie doznały obrażeń podczas zabawy plac  poświęcili księża J. Andrzejewski i W. Ren. No, a potem … cóż placem zawładnęły dzieci.

Tymczasem na boisku szkolnym atrakcja goniła atrakcję. Trampolina, plac zabaw z piłeczkami, wata cukrowa, kiermasz książek, kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez uczniów i rodziców, grill i loteria to były stałe elementy zabawy ciągle okupowane przez uczestników.

W czasie festynu dzieci i młodzież Zespołu Szkół mogły wykazać się swoimi talentami wokalno- tanecznymi.  Tańcem popisywały się dziewczyny z VI klasy Szkoły Podstawowej. Umiejętnościami wokalnymi zaimponowały zarówno dzieci z  nauczania początkowego jak i uczniowie klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum.
Olbrzymie zainteresowanie wśród uczestników festynu wzbudziły: konkurs rodzinny (wygrała rodzina państwa Szymańskich z Parkowa) oraz konkurencje przeciągania liny i rzut oponą (zwyciężył rzutem ponad siedmiometrowymWaldemar  
Janka).                                                                                                                                                    

 Uśmiechnięte miny dzieci oraz rodziców wskazywały, że festyn jak i otwarcie placu zabaw trochę poprawiły humory wszystkich po sobotniej klęsce naszych piłkarzy z Czechami.

>>> GALERIA <<<

FESTYN  RODZINNY  2011

Radośnie i rodzinnie…

… spędzili niedzielne popołudnie, 12 czerwca dzieci i ich rodzice z Parkowa i okolicznych wsi. Po raz kolejny bowiem nauczyciele Zespołu Szkół w Parkowie zorganizowali Festyn Rodzinny. Festyn rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska, która życzyła wszystkim dobrej zabawy. Główna organizatorka festynu, pani Aleksandra Lijewską  z pomocą koleżanek i kolegów z Grona Pedagogicznego przygotowała moc atrakcji podczas których nikt się nie nudził  (a o to zadbała prowadząca festyn żywo i z humorem pani Izabela Węgrzak).
Największe emocje wywołały potyczki rodzinne, w których startowali rodzice ze swoimi dziećmi.
    Tor przeszkód braci syjamskich,  wiódł ślepy kulawego, przeprawa przez rzekę,  węzeł, puzzle, żółwiki,  wyścig         z wodą,  ubijanie białka z jajka kurzego  -  to konkurencje przygotowane przez pana Miłosza Mumota, które musieli pokonać uczestnicy potyczki. Zwycięsko z tej potyczki wyszła rodzina Korybalskich: mama Marlena z córką Wiktorią.   
    W czasie festynu dzieci i młodzież Zespołu Szkół mogły wykazać się swoimi talentami wokalno- tanecznymi.  Tańcem popisywały się dziewczyny z III i V klasy Szkoły Podstawowej. Umiejętnościami wokalnymi zaimponowali: Jarek z kl. VI a („Radio halo”), Emil, Robert, Seweryn, Klaudia, Magda, Sonia i Patrycja z kl. I a Gimnazjum („Chodź, pomaluj mój świat”), Martyna, Weronika, Oliwia, Marcelina z kl. VI a („Małe rzeczy”), Ania i Weronika z kl. III Gimnazjum („Sutra”). Emilia i Weronika z V klasy  zaprezentowały talent recytatorski, a rozbawili publiczność skeczami kabaretowymi Miłosz, Nathaniel i Jarek z kl. VI a („Skok Staszka”) oraz Jakub z klasy VI a („Rolnik”).  Przez chwilę na boisku zaroiło się od Cyganek. To dziewczęta z klasy III Gimnazjum:  Weronika L., Kinga, Monika, Kasia D., Zosia, Marysia, Weronika W., Julita, Olga, Jagoda,   Kasia K. po powrocie z występu w Rogoźnie na Jarmarku św. Wita zaprezentowały cygańskie przeboje „Jadą wozy kolorowe” i „My, Cyganie”.
    Olbrzymie zainteresowanie wśród uczestników festynu wzbudził pokaz straży pożarnej zaprezentowany przez strażaków z OSP w Parkowie. Po pokazie dzieci mogły dokładnie „zwiedzić” wóz strażacki, z czego chętnie korzystała zwłaszcza młodsza część festynowiczów.
    Ryk entuzjazmu porównywalny z rykiem motorów wywołał wjazd motocyklistów. Przez blisko godzinę młodzież ZS w Parkowie z nabożeństwem dotykała „niezwykłych” maszyn.
    Przez cały czas trwania festynu funkcjonowały kawiarenka, grill, kiermasz książek, stoisko gdzie można było pomalować sobie twarz i włosy oraz trampolina. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.
    Uśmiechnięte miny dzieci oraz rodziców wskazywały, że organizacja festynu to był strzał w „dziesiątkę”.
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie