logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE


JASEŁKA  SZKOLNE  2017
a
                                                                                                                                                
 WIGILIA
a

22 grudnia cała społeczność  szkolna  wraz z zaproszonymi gośćmi   spotkała się na wspólnym kolędowaniu. W tym roku  spotkanie rozpoczęła  wicedyrektor szkoły, która złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, przede wszystkim radości, nadziei i miłości, które niosą Święta Bożego Narodzenia. Następnie ksiądz proboszcz Jan Andrzejewski  odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa i przypomniał o istocie  i znaczeniu wydarzenia, które przyniosło światu radość i pokój.  Symboliczne przełamanie opłatka  przez wicedyrektora szkoły (panią Danutę Talar - Soloch), księży (ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego i ks. proboszcza Wojciecha Rena), przedstawiciela burmistrza pana Bartosza Perlicjana, przewodniczącego SU (Dominika Szymańskiego), przedstawiciela Rady Rodziców (panią Natalię) , przedstawicieli pracowników obsługi   (pana Jana Szweda i pana Kazimierza Cieciurę), przedstawiciela nauczycieli (panią Monikę Nowak) oraz przedstawiciela emerytowanych pracowników szkoły ( panią Irenę Nowak) zakończyło część oficjalną. Potem uczniowie szkoły w Parkowie, począwszy od dzieci z klasy pierwszej szkoły podstawowej, a na uczniach klas gimnazjalnych skończywszy przenieśli nas myślami  do Betlejem, gdzie mogliśmy przywitać narodzone dziecię. Jasełka, przygotowane pod bacznym okiem pani Kasi, z przepięknym śpiewem kolęd  z oprawą muzyczną p. Roberta  wprowadziły nas w atmosferę świątecznej radości. A dopełnieniem tego ostatniego dnia w szkole przed nadejściem Nowego Roku były upominki od Gwiazdora ufundowane przez Radę Rodziców.


>>> GALERIA <<<JASEŁKA  SZKOLNE  2016
a

                                        SPOTKANIE OPŁATKOWE                                               a

 

22 grudnia cała społeczność  szkolna  wraz z zaproszonymi emerytowanymi pracownikami szkoły spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Jak corocznie spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, która złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, przypominając o najważniejszym przesłaniu, które niosą Święta Bożego Narodzenia, a Dominik – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Następnie ksiądz proboszcz Jan Andrzejewski  przypomniał o istocie i znaczeniu wydarzenia, które przyniosło światu radość i pokój, a także pochwalił wszystkich tych, którzy uczestniczyli w roratach. Symboliczne przełamanie opłatka  przez dyrektora szkoły (panią Marię Cisowską), księży (ks. Jana Andrzejewskiego i ks. Wojciecha Rena), przewodniczącą SU (Wiktorię Korybalską), przedstawiciela Rady Rodziców i pracowników obsługi  (panią Agnieszkę Kędziorę), przedstawiciela nauczycieli (panią Monikę Nowak) oraz przedstawiciela emerytowanych pracowników szkoły (panią Wandę Wiśniewską) zakończyło część oficjalną. Potem uczniowie klasy III gimnazjum przenieśli nas w niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia, dzięki przejmującej adaptacji „Opowieści wigilijnej”. Efektowna, chwytająca za serce gra aktorska gimnazjalistów uzmysłowiła wszystkim, że: „Przeznaczeniem człowieka (...) jest żyć wspólnym życiem, z braćmi swymi, ludźmi; razem z nimi pracować dla wspólnego dobra, razem cierpieć w niedoli, dzielić ich radość i cieszyć się ich szczęściem. Kto się od swych bliźnich odłącza za życia, ten po śmierci skazany jest na wieczne tułactwo(...), staje się martwym świadkiem tych wszystkich spraw i rzeczy, w których nigdy nie brał udziału''.

Po urzekającym przedstawieniu wraz z pastuszkiem udaliśmy się do Betlejem, gdzie mogliśmy przywitać narodzone dziecię. Jasełka, przygotowane pod bacznym okiem pani Kasi, wprowadziły nas w atmosferę świątecznej radości. A dopełnieniem tego ostatniego dnia w szkole przed nadejściem Nowego Roku były upominki od Gwiazdora ufundowane przez Radę Rodziców.


>>>  GALERIA  <<<


JASEŁKA  SZKOLNE  2015
aaa

ŚWIĄTECZNY CZAS

22 grudnia 2015r. w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną w klasach odbyły się uroczyste wigilie z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, a na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

Następnie wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska powitała wszystkich kierując ciepłe słowa i życzenia do nauczycieli, uczniów i ich bliskich, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku.                                                                                                       
Tradycyjny fragment pisma św. przeczytał ksiądz Jan Andrzejewski,
a następnie symbolicznie przełamali się opłatkiem przedstawiciele wszystkich  organizacji szkolnych.  Krótki występ instrumentalno-wokalny uczniów gimnazjum, którzy zaprezentowali  kolędy i pastorałki: „Lulajże Jezuniu” „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Maleńka przyszła miłość”  wprowadził społeczność szkolną i zaproszonych gości  w magiczny nastrój świąt.

Po tym koncercie  uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Lewandowskiej zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przypominający wydarzenia związane  z narodzinami Chrystusa, abyśmy po raz kolejny przeżyli tajemnicę Bożego Narodzenia. Całość przedstawienia przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło spore wrażenie i poruszenie.

Na zakończenie spotkania na sali rozstrzygnięto konkurs na list do świętego Mikołaja. Wszyscy, którzy napisali list zostali obdarowani prezentami. Miłym zwieńczeniem uroczystości było przekazanie każdemu uczniowi paczki słodkich prezentów, których sponsorem był „Święty Mikołaj”, czyli Rada Rodziców, w którego rolę wcielił się Dominik z klasy II Gimnazjum.


>>>GALERIA <<<


JASEŁKA SZKOLNE 2014
a

A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości.
Będziemy z sobą dzielić  Opłatek – chleb Miłości.

Niechaj zamilkną swary, zawiści, ludzkie złości.
Noc święta, wigilijna... Dzielmy – CHLEB MIŁOŚCI.


PARKOWSKIE JASEŁKA

 

Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji w gronie bliskich osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym.

19 grudnia, w ostatnim dniu nauki w 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie spotkali się aby cieszyć się nadchodzącymi świętami. Najpierw w klasach ze swoimi wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii przy pięknie ubranych choinkach. Zapoczątkowały je również tradycyjne czytanie pisma świętego, łamanie się opłatkiem i życzenia  oraz kolędy.  Wielu z łasuchów już jednak czekało na ucztę wigilijną. Barszcz, bigos, kluski z makiem, pierogi, ciasta przygotowane zarówno przez rodziców jak i przez uczniów szybko znalazły swych amatorów.  W święta Bożego Narodzenia lubimy dzielić się z innymi stąd pod choinką nie mogło zabraknąć prezentów. Niespodzianką dla wszystkich była wizyta świętego Mikołaja z elfami, którzy wręczyli jeszcze prezenty przygotowane przez „Mikołaja” (czytaj Radę Rodziców).

Po  klasowych wigiliach wszyscy spotkali się w Sali gimnastycznej. Pani dyrektor Maria Cisowska powitała przybyłych na spotkanie gości: radną Rady Miejskiej Katarzynę Erenc-Szpek, przedstawicielkę burmistrza Iwonę Kaniewską, proboszcza tutejszej parafii ks. Jana Andrzejewskiego, przedstawiciela Rady Rodziców Agnieszkę Kędziora, emerytowane nauczycielki: Reginę Grzebytę, Ewę Szatkowską, Marię Koralewską.

Fragment o narodzeniu Chrystusa odczytał ks. Jan Andrzejewski, a następnie symbolicznie przełamali się opłatkiem: dyrektor Maria Cisowska, zastępca dyrektora Danuta Talar-Soloch, ks. Andrzejewski, radna Rady Miejskiej Katarzyna Erenc-Szpek przedstawicielka burmistrza Iwona Kaniewska, Regina Grzebyta,  przedstawiciel Rady Rodziców Agnieszka Kędziora, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Lewandowski.

Świąteczną atmosferę wspaniale podkreśliło przedstawienie o narodzinach Jezusa przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół pod opieką Katarzyny Lewandowskiej.

Podczas świątecznego spotkania rozstrzygnięto konkurs na list do świętego Mikołaja oraz konkurs historyczno-plastyczny „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego”. Wszyscy, którzy napisali list zostali obdarowani przez „świętego” słodkościami. W konkursie „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego” pierwsze miejsce

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” .


JASEŁKA SZKOLNE 2013
a

WIGILIJNY CZAS

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.   Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt. Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie jak co roku  godnie starali się uczcić święta Bożego Narodzenia. 20 grudnia wszyscy spotkali się najpierw w swoich klasach na wigilii klasowej. Pięknie przystrojone klasy, życzenia świąteczne, kolędy, prezenty spowodowały, że potrawy przygotowane przez uczniów i ich rodziców smakowały wyjątkowo w ten niezwykły  w szkole dzień. Jeszcze przed samą wigilią wszystkie klasy odwiedziła komisja konkursowa oceniająca wystrój świąteczny klas.

Po „uczcie” w klasach wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni goście spotkali się w Sali gimnastycznej. Podczas akademii szkolnej dyrektor Zespołu Szkół  pani Maria Cisowska przywitała wszystkich serdecznie i złożyła świąteczne życzenia, przypominając jednocześnie całej społeczności, czym powinien być dla każdego człowieka ten magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Kolejnym elementem naszego szkolnego święta było odczytanie fragmentu Pisma św. oraz symboliczne podzielenie się opłatkiem z przedstawicielami poszczególnych organów  w szkole.

Po tych ciepłych słowach uczniowie pod kierunkiem pp. Katarzyny Lewandowskiej, Katarzyny Mumot i Marzeny Działo przedstawili Jasełka, podczas których i publiczności udzielił się świąteczny nastrój. Wzruszająca gra młodych aktorów, piękne kolędy i pastorałki zachęciły publiczność do wspólnego kolędowania. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie

Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek i wspólnie z wicedyrektor szkoły p. Danutą Talar-Soloch wręczyły nagrody laureatom konkursów szkolnych: na list do św. Mikołaja, Górę Grosza oraz na świąteczny wystrój klas. Miłym zwieńczeniem uroczystości było przekazanie każdemu uczniowi paczki słodkich prezentów, których sponsorem był „Święty Mikołaj”, czyli Rada Rodziców.

 >>> GALERIA <<<


aJASEŁKA SZKOLNE   2010 

„Bo nadszedł
a czas i Dziecię się zrodziło
 a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość”.

SZKOLNA WIGILIA

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Zespole Szkół w Parkowie różnił się znacznie od innych zwykłych , szkolnych dni. Po dwóch lekcjach uczniowie przeszli do swoich klas gdzie ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi gośćmi połamali się opłatkiem zasiedli do klasowej Wigilii, śpiewali kolędy oraz obdarowali się prezentami.
Dalsza część spotkania miał miejsce na sali gimnastycznej gdzie zgromadzili się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie oraz zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, przedstawiciele Rady Rodziców p. Zenon Mielke i p. Lucyna Leśnicka, emerytowana nauczycielka naszej szkoły p. Regina Grzebyta.
Po złożeniu życzeń przez p. dyrektor Marię Cisowską i przeczytaniu fragmentu Pisma świętego przez ucznia gimnazjum Sebastiana Kubiaka rozpoczęły się Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez p. Katarzynę Lewandowską.
Na zakończenie szkolnej uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy za świąteczny wystrój klas, a wszyscy uczniowie otrzymali od „Świętego Mikołaja” (Rady Rodziców) słodkie prezenty.
Uśmiechnięte i rozradowane miny świadczyły , że uczniowie miło rozpoczęli świąteczną przerwę.

>>>>  GALERIA <<<<
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie