logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE


Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej 2014

"MUNDIALITO W PARKOWIE"

Od 12 czerwca na boiskach Brazylii trwają spotkania w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej. 18 czerwca w Parkowie spotkali się następcy Neymarów, Robbenów, Suarezów ze szkół wiejskich powiatu obornickiego: Rożnowa, Ryczywołu i Parkowa aby uczcić pamięć byłej dyrektor szkoły w Parkowie Krystyny Baszczyńskiej  i rozegrać turniej „Piłkarskie piątki”. Otwarcie Memoriału tradycyjnie odbyło się na przyszkolnym boisku. Na dobry początek dziewczęta z III klasy Gimnazjum przypomniały znany przebój z lat siedemdziesiątych „Po zielonej trawie piłka goni

Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie witając gości, wśród których znaleźli się: burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, ksiądz Jan Andrzejewski, prezes Stowarzyszenia Parkowianka” Ewa Szatkowska oraz mąż dyrektor K. Baszczyńskiej Jan Baszczyński; przypomniała postać zmarłej 16 lat temu dyrektor K. Baszczyńskiej. Podkreśliła zaangażowanie pani Krystyny  w realizację wszystkich inicjatyw związanych z dziećmi i jej zaangażowanie w życie szkoły. Po pani dyrektor głos zabrał Jan Baszczyński przypominając prace przy budowie szkoły i … zapraszając na XVII Memoriał do Cieszyna co młodzież przyjęła z entuzjazmem. Drużyny występujące w Memoriale przy dźwiękach oficjalnego hymnu MŚ 2014 „We Are One (Ole Ola)” przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka  Krzysztof  Działo.   W związku z trwającym mundialem  w tym roku ekipy przyjęły nazwy drużyn występujących na mistrzostwach: SP z Rożnowa – Holandia, SP z Ryczywołu – Niemcy,   SP I z Parkowa – Brazylia i SP II Parkowo – Hiszpania. Gościem honorowym Memoriału był drugi trener Lecha Poznań (asystent Mariusza Rumaka), a wcześniej Lechii Gdańsk (asystent Tomasza Kafarskiego), zdobywca MP z drużynami juniorskimi Lecha Jerzy Cyrak, oraz – już po raz kolejny – Roman Łoś, wychowawca pokoleń młodych piłkarzy, były trener Lecha Poznań, odkrywca talentów, m.in.: M. Okońskiego, D. Łukasika, J. Araszkiewicza, T. Jodłowca i wielu, wielu innych. Sakramentalne słowa  otwierające corocznie zawody „Memoriał Krystyny Baszczyńskiej uważam za otwarty” wypowiedział Jan Baszczyński. Biało-czerwoną flagę przyniesioną przez uczennice VI klasy SP przy dźwiękach brawurowo wykonanej przez absolwenta naszej szkoły Wojtka Piechowiaka piosenki  „Do boju Polsko” wciągnął na maszt  J. Cyrak  w asyście Szymona Wojciechowskiego.   

O trwającym mundialu, o plażach Copacabana  na zakończenie uroczystości przypomniały dziewczęta z klasy II Gimnazjum tańcząc ognistą sambę.  

Po uroczystości powitalnej wszystkie drużyny z opiekunami oraz goście udali się na cmentarz, gdzie na grobie dyrektor K. Baszczyńskiej złożyli wiązanki kwiatów i symboliczne znicze.   Po powrocie do szkoły na Sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół  z trenerem Lecha. I trzeba przyznać, że pan Jurek znalazł się w „ogniu pytań” – co ciekawe najbardziej ciekawi byli najmłodsi z II klasy SP. Na zakończenie spotkania dzieci i młodzież mogła zdobyć autograf i zdjęcie z naszym gościem.                                                          

Tymczasem piłkarze wraz z opiekunami udali się  na boisko wiejskie gdzie rozpoczęła się główna część Memoriału „Piłkarskie piątki”. Turniej wzorowo przygotowali i poprowadzili nauczyciele WF-u  Szymon Wojciechowski i Krzysztof Przybylski.

Po stojącej na wysokim poziomie walce turniej wygrała ekipa SP w Ryczywole pokonując   w finale gospodarzy 2:1. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Rożnowa i II ekipa z Parkowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dariusz Hahn również z Ryczywołu, królem strzelców Gracjan Ignasiak z Parkowa.  Po wręczeniu nagród dla najlepszych dyrektor Maria Cisowska podziękowała wszystkim za udział, za dobrą zabawę  i zaprosiła  na turniej za rok … może rzeczywiście do Cieszyna?

>>> GALERIA <<<Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej 2013

"PIŁKARSKIE PIĄTKI"

Siedem drużyn ze szkół wiejskich powiatu obornickiego: Budziszewka, Chrustowa, Gościejewa, Prusiec, Rożnowa, Ryczywołu i Parkowa spotkało się 24 maja 2013 roku na wiejskim boisku w Parkowie  aby uczcić pamięć byłej dyrektor szkoły w Parkowie Krystyny Baszczyńskiej i rozegrać turniej „Piłkarskie piątki”.

Memoriał rozpoczęła znana wszystkim piosenka o trzech przyjaciołach z boiska, która wprowadziła uczestników w nastrój piłkarskiej zabawy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie witając gości, wśród których znaleźli się: burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, księża Jan Andrzejewski i Wojciech Ren, przewodniczący Rady Rodziców Zenon Mielke, prezes Stowarzyszenia :Parkowianka” Ewa Szatkowska oraz córka dyrektor Baszczyńskiej Emilia Khan z córką; przypomniała postać zmarłej 15 lat temu dyrektor K. Baszczyńskiej. Podkreśliła niezwykłe zaangażowanie zmarłej pani dyrektor zarówno w stosunku do dzieci i nauczycieli, jak i w pracę społeczną na rzecz społeczności lokalnej. Wystąpienie dyrektor M. Cisowskiej zakończyła minuta ciszy ku pamięci Krystyny Baszczyńskiej.  Drużyny występujące w Memoriale przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka K. Działo.   W związku z meczem finałowym Ligi Mistrzów -  przypadającym  dzień po turnieju -  w tym roku ekipy przyjęły nazwy wielkich, europejskich  klubów: SP z  Budziszewka – AC Milan, SP z Chrustowa – Bayern Monachium, SP z Gościejewa – Borussia Dortmund, SP z Prusiec – Lech Poznań, SP z Rożnowa – Manchester United, SP z Ryczywołu – Real Madryt  i SP z Parkowa – FC Barcelona. Drużyny zaprezentowały się przy dźwiękach hymnów w/w klubów otrzymując gromkie brawa. Gościem honorowym Memoriału był – już po raz kolejny – Roman Łoś, wychowawca pokoleń młodych piłkarzy, były trener Lecha Poznań, odkrywca talentów, m.in.: M. Okońskiego, D. Łukasika, J. Araszkiewicza i wielu, wielu innych. Sakramentalne słowa  otwierające corocznie zawody „Memoriał Krystyny Baszczyńskiej uważam za otwarty” wypowiedział burmistrz Rogoźna Bogusław Janus. Biało-czerwoną flagę przyniesioną przez uczennice II klasy Gimnazjum przy dźwiękach piosenki  Z. Szreder  „W jedności siła” wciągnął na maszt R. Łoś w asyście Szymona Wojciechowskiego.   

Na zakończenie dzięki piosence „Koko, koko, Euro spoko” mogliśmy przypomnieć sobie ubiegłoroczne Euro w Polsce.

W związku z czterdziestoleciem pracy kapłańskiej księdza Wojciecha Rena pani dyrektor  w imieniu wszystkich złożyła jubilatowi serdeczne życzenia i słodki upominek (tort).                                     
Po uroczystości powitalnej wszystkie drużyny z opiekunami oraz goście udali się na cmentarz, gdzie na grobie dyrektor K. Baszczyńskiej złożyli wiązanki kwiatów i symboliczne znicze.                                                                

Po przejściu na boisko wiejskie rozpoczęła się główna część Memoriału „Piłkarskie piątki”. Turniej wzorowo przygotowali i poprowadzili na czele ze Zbigniewem Chudzickim nauczyciele WF-u  Szymon Wojciechowski i Miłosz Mumot.

Po niezwykle emocjonującej walce stojącej na wysokim poziomie – co podkreślił trener Łoś – turniej wygrała ekipa gospodarzy pokonując w finale SP w Ryczywole 1:0. Trzecie miejsce  po zaciętym boju zdobyli zawodnicy z Rożnowa  po zwycięstwie 2:1 w rzutach karnych nad piłkarzami ze SP w Budziszewku. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Gościejewa, Prusiec i Chrustowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Gracjan Ignasiak z Parkowa, bramkarzem Tobiasz Szewczyk z Ryczywołu, królem strzelców Bartosz Olech (8 bramek) również ze SP z Ryczywołu.  Nagrodę specjalną dla jedynej zawodniczki w turnieju otrzymała Agnieszka Penier z Parkowa.

Po wręczeniu nagród dla najlepszych pani dyrektor Maria Cisowska podziękowała wszystkim za udział, za dobrą zabawę  i zaprosiła  na turniej za rok.

Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej 2012

SŁONECZNY  MEMORIAŁ

 

Po raz czternasty spotkały się w Parkowie drużyny piłkarskie szkół podstawowych z terenu powiatu obornickiego aby uczcić pamięć byłej dyrektorki parkowskiej szkoły Krystyny Baszczyńskiej.  O godz. 10.30,  25 maja br. na boisku Zespołu Szkół rozległy się dźwięki znanej wszystkim sympatykom piłki nożnej  piosenki Maryli Rodowicz w wykonaniu Patrycji Zenger. Następnie głos zabrała pani dyrektor Maria Cisowska witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się: przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna Zdzisław Hinz, zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski, księża Jan Andrzejewski i Wojciech Ren, przedstawiciel Rady Rodziców Beata Lembicz.

Maria Cisowska w swoim wystąpieniu przypomniała postać Krystyny Baszczyńskiej oraz odczytała list jaki przesłał na jej ręce Jan Baszczyński. Pan Baszczyński  w swoim liście gorąco podziękował za zaangażowanie i pracę grona pedagogicznego i młodzieży w organizacji memoriału oraz życzył wszystkim dobrej zabawy. Wszyscy zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć pani dyrektor Krystyny Baszczyńskiej.

Drużyny biorące udział w memoriale oraz gości specjalnych przedstawił Krzysztof Działo.  

W związku z tym, że memoriał tegoroczny odbywa się tuż przed rozpoczęciem EURO drużyny wystąpiły pod nazwami państw-uczestników ME: SP w Chrustowie jako Irlandia,  SP  w Objezierzu jako Niemcy, SP w Budziszewku jako Holandia, SP nr 3 w Rogoźnie jako Hiszpania, no i gospodarze SP w Parkowie jako Ukraina. W rytm melodii piłkarskich, m.in. „Ole, ole”, „Glory, glory Man United”, „Idziemy na mecz” drużyny przemaszerowały przed zebranymi zbierając zasłużone oklaski.

Przy dźwiękach hymnu Lecha Poznań powitaliśmy jednego z najlepszych trenerów młodzieży, byłego trenera Lecha Poznań Romana Łosia. Już na sam turniej dojechał trener bramkarzy Lecha Poznań, również trener bramkarzy reprezentacji Polski U-15, U-16, U-17, U-18 Dominik Kubiak.

Wprowadzenie biało-czerwonej flagi  przez uczennice III klasy Gimnazjum przy melodii Z. Szreder „Biało-czerwoni” oraz wciągnięcie jej na maszt przez Romana Łosia  w asyście Krzysztofa Przybylskiego to stałe elementy programu, które zawsze wywołują łezkę wzruszenia. 

Zwycięstwo zawsze smakuje kiedy jest osiągnięte grą fair stąd też kapitanowie drużyn oraz przedstawiciel sędziów p. Zbigniew Chudzicki złożyli przysięgę uczciwego współzawodnictwa  i wypełniania swoich funkcji w poszanowaniu przepisów. 

Część oficjalną zakończył oficjalny hymn kibiców na EURO 2012, czyli „Koko, koko Euro spoko”  w wykonaniu uczennic z I klasy Gimnazjum.

Następnie drużyny i goście udali się na boisko piłkarskie, po drodze składając wiązankę  i znicz na grobie Krystyny  Baszczyńskiej.

Po części oficjalnej przyszła pora na rozgrywki piłkarskie, które rozegrano   na boisku wiejskim. Turniej przygotowany znakomicie przez pp. Sz. Wojciechowskiego,  Krzysztofa Przybylskiego, Pawła Kanię  i Zbigniewa Chudzickiego zakończył się zwycięstwem ekipy z Objezierza, która wygrała wszystkie spotkania i zabrała puchar na własność (zwyciężyli po raz trzeci z rzędu). Kolejne miejsca zajęły ekipy z Rogoźna,  Parkowa,  Budziszewka i Chrustowa.

Najlepszym piłkarzem wybrany został Emil Zaranek  ze SP nr 3, bramkarzem Donat Kledzik  z Objezierza, królem strzelców Filip Morka również  z Objezierza.  Specjalną nagrodę otrzymała jedyna piłkarka Paulina Balcerowiak ze szkoły   w Objezierzu.

Goście specjalni Dominik Kubiak i  Roman Łoś po wizycie na boisku piłkarskim udali się   na spotkanie z młodzieżą Gimnazjum. Dominik Kubiak rozmawiając  z młodzieżą zwrócił im uwagę na to, aby zawsze starali się dążyć do wybranego celu  i nie zniechęcali się chwilowymi niepowodzeniami. „Tylko wytrwali osiągają swój cel” - mówił nasz gość.  Godzinne spotkanie minęło niczym z bicza trzasł. A potem nastąpiło „oblężenie” stolika gdzie siedzieli nasi goście gdyż każdy chciał mieć autograf  na pięknym folderze, który przywiózł ze sobą D. Kubiak.

Wręczając puchary i nagrody pani dyrektor Maria Cisowska podziękowała wszystkim za udział  i zaprosiła  na turniej za rok.

>>>GALERIA <<<

Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej 2011

BYŁY  STOPER  LECHA  NA MEMORIALE W PARKOWIE

Już po raz 13 spotkali się w Parkowie następcy piłkarskich mistrzów na turnieju piłkarskim szkół wiejskich. Tym razem w memoriale im. Krystyny Baszczyńskiej udział wzięli uczniowie ze szkół w: Budziszewku, Chrustowie, Gościejewie, Objezierzu, Obornikach, no i oczywiście gospodarze z Parkowa.
         Jak zawsze gościem specjalnym zawodów był  znany sportowiec. Tym razem był nim jeden z najlepszych  w historii polskich obrońców, 27-krotny reprezentant Polski, mający na koncie 245 spotkań w barwach Lecha Poznań Damian Łukasik. Towarzyszył mu jeden z najlepszych poszukiwaczy talentów piłkarskich w Polsce,  były trener Lecha Poznań, opiekujący się młodzieżą piłkarską w Szamotułach, zaprzyjaźniony z naszą szkołą Roman Łoś.

Rozpoczynając Memoriał dyrektor Zespołu Szkół pani Maria Cisowska powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: córki pani dyrektor K. Baszczyńskiej Justyna Bartol-Baszczyńska, Emilia Khan,         ks. Jan Andrzejewski, prezes Stowarzyszenia Sportowego Karol Nowak oraz przedstawiciele Rady Rodziców Zenon Mielke  i Agnieszka Kędziora. Następnie przypomniała postać dyrektor K. Baszczyńskiej podkreślając zaangażowanie pani Krystyny  w realizację wszystkich inicjatyw związanych z dziećmi „Pani dyrektor była z młodzieżą i dla młodzieży”. 

Gości specjalnych oraz drużyny piłkarskie przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo.                 W imieniu organizatorów podziękowanie za przyjazd  i uświetnienie swoją obecnością zawodów replikę  statuetki Pucharu Świata wręczyli gościom specjalnym dyrektor M. Cisowska i Szymon Wojciechowski. Oficjalną formułę otwarcia wygłosiła córka pani dyrektor K. Baszczyńskiej, występująca  w podwójnej roli – również jako sołtys – Justyna Bartol-Baszczyńska dziękując przy okazji organizatorom za pamięć 
i przygotowanie zawodów.
Nie mogliśmy zapomnieć o zmarłej tego dnia wielkiej polskiej koszykarce Małgorzacie Dydek. Krzysztof Działo przypomniał postać najwybitniejszej polskiej zawodniczki a wszyscy uczcili jej pamięć minutą ciszy. Następnie uczestnicy memoriału przeszli   na cmentarz gdzie złożyli wiązankę kwiatów oraz znicz pamięci na grobie pani dyrektor.

Po części oficjalnej przyszła pora na rozgrywki piłkarskie, które rozegrano   na boisku wiejskim. Turniej przygotowany perfekcyjnie przez pp. Sz. Wojciechowskiego,  Krzysztofa Przybylskiego i Miłosza Mumota zakończył się zwycięstwem ekipy z Objezierza, która w finale okazała się lepsza od drużyny  
z Rożnowa 1:0. Trzecie miejsce po zaciętym boju zdobyli zawodnicy z Gościejewa po zwycięstwie 3:2 
w rzutach karnych nad piłkarzami gospodarzy, kolejne miejsca zajęli uczniowie z Budziszewka i Chrustowa. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Kucharski  z Rożnowa, bramkarzem Kamil Steinke  z Parkowa, królem strzelców Kamil Soćko z Objezierza.  Za gest fair play – przyznanie się do faulu, mimo innej interpretacji sędziego – dyplom otrzymał uczeń z ZS w Gościejewie Dominik Matz.

W czasie gdy trwały rozgrywki Damian Łukasik i Roman Łoś udali się   na spotkanie z młodzieżą w sali gimnastycznej. Rozpoczęło się od przypomnienia fragmentów jednego z najlepszych meczów  w historii Lecha            z Barceloną w 1988 r. (w spotkaniu grał nasz gość), a następnie młodzież wzięła w obroty naszych gości. Godzinne spotkanie minęło zanim się obejrzeliśmy. Zakończyło się ono „oblężeniem” stolika gdzie siedzieli nasi goście gdyż każdy chciał mieć autograf  na pięknym folderze, który przedstawiał D. Łukasika
i R. Łosia.

Zamykając memoriał pani dyrektor Maria Cisowska podziękowała wszystkim za udział  i zaprosiła          na turniej za rok.Memoriał im. Krystyny Baszczyńskiej 2010

 „Kochajcie piłkę – pamiętajcie o szkole”

Już po raz dwunasty młodzież i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Parkowie uczcili pamięć byłej p. dyrektor Krystyny Baszczyńskiej organizując memoriał piłkarski jej imienia.  W turnieju udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Chrustowa, Rożnowa, Objezierza, Gościejewa, Budziszewka i Parkowa.
            Specjalnymi gośćmi memoriału byli Mirosław Okoński – najlepszy piłkarz Lecha Poznań w historii klubu 
i Roman Łoś – trener (m. in. Lecha Poznań) i wychowawca młodzieży.
            Memoriał rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska witając przybyłych gości: burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa, radnych Rady Miejskiej Wandę Wiśniewską  i Jarosława Witta, ks. Jana Andrzejewskiego, zastępcę przewodniczącego
Rady Rodziców Lucynę Leśnicką oraz córki zmarłej Krystyny Baszczyńskiej Justynę Bartol – Baszczyńską i Emilię Khün. Pani dyrektor przypomniała postać p. Krystyny Baszczyńskiej podkreślając jej miłość do dzieci i sportu.
Za pamięć o mamie podziękowała córka p. Baszczyńskiej Justyna Bartol – Baszczyńska.
            Honorowych gości  Mirosława Okońskiego i Romana Łosia przy dźwiękach hymnu Lecha Poznań „W górę serca niech zwycięża Lech” oraz drużyny przedstawił   p. Krzysztof Działo.  Zawodnicy mieli okazją „przybić piątkę” 
ze swoim idolem i jego trenerem.

            Pani dyrektor w asyście burmistrza oraz honorowych gości M. Okońskiego i R. Łosia wręczyła nagrody
w postaci „Złotych butów” zwycięzcom szkolnej edycji konkursu olimpijskiego „One world, one dream”. Nagrody otrzymali: Adrian Zenger - I miejsce,  Sebastian Mikołajczak – II miejsce, Patryk Krotecki – III miejsce i Kamil Andrzejewski z Mateuszem Ignasiakiem – IV miejsce.

Wniesienie flagi narodowej i wciągniecie jej na maszt przez Mirosława Okońskiego zakończyło pierwszą część memoriału.
Następnie  zawodnicy z gośćmi udali się na boisko piłkarskie, po drodze składając wiązankę kwiatów oraz znicze na grobie 

p. dyrektor Krystyny Baszczyńskiej.
W turnieju piłkarskim perfekcyjnie zorganizowanym przez pp. Szymona Wojciechowskiego, Zbigniewa Chudzickiego i Miłosza Mumota zwyciężyła ekipa  z Gościejewa pokonując po zaciętym meczu w finale drużynę gospodarzy z Parkowa 2:2 , karne 3:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna z SP Objezierze  zwyciężając SP Rożnowo, a piąta lokata  przypadła SP Chrustowo po zwycięstwie nad SP Budziszewko.
            Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Kukawkę z SP w Budziszewku, zawodnikiem Dominika Matza 
z SP w Gościejewie, a najlepszym strzelcem został Borys Dolata  z SP Parkowo. Za swoje dokonania otrzymali indywidualne nagrody, a wszystkie szkoły pamiątkowe dyplomy.
          Podczas gry zawodnicy, trenerzy i sędziowie mogli posilić się drożdżówkami  i plackiem oraz kawą i herbatą. Emocji i uśmiechu nie brakowało.
          Gdy uczniowie Szkół Podstawowych walczyli na boisku młodzież Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie miała okazję spotkać się  „oko w oko” z idolem wielu pokoleń piłkarskich Mirosławem Okońskim i trenerem Romanem Łosiem.
„Okoń” wspominał lata swojej kariery, mówił jak dojść do takiej perfekcji technicznej jaką on dysponował. Kończąc swoje wystąpienie powiedział:  „Kochajcie piłkę , gdyż tylko wtedy będzie wam posłuszna, ale pamiętajcie o tym żeby dobrze się uczyć gdyż nie każdy zostaje wielkim piłkarzem, a szkoła da wam wiedzę potrzebną   w przyszłości, w dalszym życiu.”
Oblężenie stolika przy którym siedzieli Okoński i Łoś, jakie nastąpiło, po spotkaniu przypominało „Bitwę 
pod Grunwaldem”. Każdy na fiszce ze zdjęciami gości chciał zdobyć autograf swoich idoli. Po kolejnych 15 minutach wszyscy zostali zaspokojeni a trener Łoś ocierając pot z czoła stwierdził, że czuje się jak po solidnym treningu.
         Pobyt w Parkowie goście zakończyli kameralnym spotkaniem z burmistrzem, radnymi, dyrektorem szkoły 
i pozostałymi gośćmi przy kawie i wybornym cieście.

          Wierzymy, że przedwcześnie zmarła p. dyrektor Krystyna Baszczyńska cieszyła się razem z nami patrząc na radość dzieci zarówno podczas  turnieju jak  i spotkania  z gwiazdą. 

>>>>GALERIA <<<<
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie