logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
Szkoła Promująca
zdr
owie
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE


ROK SZKOLNY  2019/2020

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VII I VIII

W piątek, 28 lutego 2020 w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej chłopców klas VII i VIII. Wzięły w nim udział dwie szkoły : SP Parkowo i SP 2 Rogoźno. Turniej miał charakter towarzyskiego meczu, gdyż obie drużyny zakwalifikowały się do Turnieju Powiatowego. Niemniej, tym razem zwycięzcami okazali się zawodnicy z Rogoźna. Dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Cyranek, a nad organizacją czuwał Pan Krzysztof Przybylski. Będziemy trzymać kciuki na turnieju powiatowym.


AWANS DO ROZGRYWEK POWIATOWYCH


Po emocjonującym meczu reprezentacja dziewcząt naszej szkoły pokonała zespół SP 3 Rogoźno i tym samym wywalczyła awans do rozgrywek powiatowych z pierwszego miejsca.  GRATULACJE!


MISTRZOSTWA GMINY 

W PIŁCE SIATKOWEJ

Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej dziewcząt 
klas 7 i 8. Starsze koleżanki również 
wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych, 
które odbędą się już w marcu.  
GRATULACJE!


HALOWY TURNIEJ

MINIPIŁKI NOŻNEJ

Halowy Turniej Minipiłki Nożnej... rozegrany
na orliku.  
Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce na podium.
Gratulujemy!ROK SZKOLNY  2018/2019
ROK SZKOLNY  2017/2018
Parkowo, 16 maja 2018 roku

GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

16 maja odbyły się w Parkowie Gminne Mistrzostwa w piłce plażowej dziewcząt. Nasza szkoła gościła zespoły z Rogoźna oraz Gościejewa. Po emocjonujących pojedynkach najlepsza okazała się para ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Rogoźnie. Nasza Reprezentacja zajęła III miejsce, przegrywając minimalnie na „ małe punkty” z Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie.

>>> GALERIA <<<


Parkowo, 25 października 2017 roku

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA OBORNIK

    25 października 2017 roku w Obornikach został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Obornik dla ostatnich roczników klas gimnazjalnych chłopców i dziewcząt.

Turniej ten zorganizowany został po raz trzeci. W tym roku reprezentacja naszej szkoły pod opieką pana M. Mumota i pani M. Walenciak zmierzyła się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Mecze chłopców jak i dziewcząt były bardzo zacięte i każdy z nich zakończył się tiebreakiem, w którym lepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Parkowie.  

MW


ROK SZKOLNY  2016/2017
Parkowo, 17 marca 2017 roku

POWIATOWE MISTRZOSTWA PIŁKI SIATKOWEJ 

CHŁOPCÓW
GIMNAZJUM

Dnia 3 marca 2017 roku reprezentacja chłopców gimnazjum prowadzona przez trenera Krzysztofa Przybylskiego, wzięła udział  w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej w Obornikach. Nasz zespół zakończył, turniej na pierwszym miejscu. Pokonaliśmy między innymi drużyny z gimnazjum im. Przemysława II i Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Wygrana dała nam awans na szczebel rejonowy, który odbył się w piątek 17 marca. Uplasowaliśmy się na 5 miejscu. Jednak 5 miejsce na 103 gimnazja w rejonie, to nienajgorszy wynik. Gratulujemy!


Parkowo, 16 marca 2017 roku
MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW 
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W czwartek 16 marca 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowe odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: SP Parkowo, SP nr2 Rogoźno i SP Rożnowo. Drużyna z Parkowa prowadzona przez trenera Pana Miłosza Mumota, po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Za nią uplasowały się kolejno SP 2 Rogoźno i Rożnowo. Zawody zorganizowali Pan Miłosz Mumot i Pan Krzysztof Przybylski. 

Gratulujemy i powodzenia na rejonie!

                                                                                              


Parkowo, 05 marca 2017 roku

GIMNAZJALNY 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ W SKOKACH

5 lutego 2017 roku odbył się  Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej Halowej
w Skokach. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Lembicz, Norbert Jęśko, Jarosław Kolasa, Kamil Krenz, Dominik Rakowski, Miłosz Bejma oraz Jakub Kędziora. Po trzech remisach i dwóch przegranych meczach chłopcy zajęli V miejsce.
Parkowo, 01 marca 2017 roku

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT 

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Powiat obornicki reprezentowały zespoły z Obornik (Gimnazjum nr 1 i 2) zespół gospodarzy, Gimnazjum z Ryczywołu  i reprezentacja Gimnazjum w Parkowie. Mecze odbyły się w dwóch grupach. W grupie A oprócz naszej reprezentacji w wyniku losowania znalazły się drużyny z Ryczywołu i Gimnazjum nr 2 z Obornik. Dziewczyny bez problemu, poradziły sobie z meczami grupowymi i wyszły z grupy na pierwszym miejscu. W półfinale pokonały 2:0 zespół z Obornik, tym samym awansując do finału, gdzie czekał na nie zespół gospodarzy. Dziewczyny z „Hipolita” dzielnie walczyły, doprowadzając do tie breaka, ale to nie wystarczyło żeby pokonać Nasza drużynę. Serdeczne gratulacje za serce zostawione na boisku dla dziewczyn.

Nasze ZŁOTKA :
Wiktoria Korybalska, Anastazja Rodak, Monika Kukla, Agnieszka Penier, Honorata Wieczorek, Donata Kasper, Marzena Sołtys, Joanna Działo, Martyna Jezierska oraz Klaudia Mroczyńska.


Parkowo, 01 grudnia  2016 roku

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH

 

W piątek, 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył sie Mikołajkowy turniej trójek siatkarskich klas piątych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.  W I zespole występowały: Marta Szacik, Daria Olech i Monika Jezierska, a w drugim: Zuzanna Nowak, Julia Szafran, Monika Olejniczak.

Obydwie trójki spisały się bardzo dzielnie zajmując ex aequo IV miejsce. Turniej miał na celu popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży oraz zapewnić przede wszystkim dobrą zabawę wszystkim uczestnikom turnieju. Uśmiechnięte miny zawodniczek świadczyły, że turniej spełnił swoje cele.

>>> GALERIA <<<Parkowo, 16 listopada 2016 roku
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW GIMNAZJUM
O PUCHAR PREZESA UKS “OLIMPIJCZYK”

Dnia 16 listopada 2016 roku odbył się pierwszy turniej piłki siatkowej chłopców gimnazjum o puchar prezesa UKS “Olimpijczyk”. W turnieju mimo zaproszeń skierowanych do innych szkół naszej gminy wzięły udział tylko 3 drużyny. Pierwszą reprezentowała Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gościejewie, drugą Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika w Obornikach, a trzecią chłopcy z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowe, drugie miejsce zespół z Obornik, a trzecie przypadło drużynie z Gościejewa. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i puchary dla szkół. Dyrektor szkoły Pani Maria Cisowska zapewniła uczestnikom turnieju drożdżówki i ciepłą herbatę. Imprezę uroczyście otworzyła, a następnie wręczyła medale i puchary Pani Magda Walenciak - zastępca prezesa UKS Olimpijczyk. Organizacją turnieju oraz poprowadzeniem drużyny do zwycięstwa zajął się Pan Krzysztof Przybylski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za życzliwą atmosferę i przestrzeganie zasad fair-play. 
Parkowo, 15 listopada 2016 roku

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W PARKOWIE


15 listopada w szkole w Parkowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół. W turnieju wzięły udział cztery drużyny:

  • Gimnazjum nr 3 w Obornikach
  • Gimnazjum ze Skoków
  • Gimnazjum w Parkowie I
  • Gimnazjum w Parkowie II

Pierwszy „bratobójczy” (właściwie „siostrzany”) mecz stoczyły między sobą zespoły z Parkowa. Lepszą w tym meczu okazała się pierwsza reprezentacja wygrywając 2:0. Niestety, w kolejnym meczu I zespół musiał uznać wyższość drużyny ze Skoków. W końcowej klasyfikacji właśnie ekipa ze Skoków okazała się najlepsza wyprzedzając Gimnazjum w Parkowie I, Gimnazjum nr 3 w Obornikach i II zespół naszego Gimnazjum. Za rywalizację, poświęcenie (nasz zespół walczył także ze słabościami zdrowotnymi), walkę fair-play wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.


Parkowo, 21 października 2016 roku

TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA OBORNIK

W dniach 20 i 21 października w Gimnazjum nr 3 w Obornikach odbył sie Turniej w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. W czwartek walczyły dziewczęta, natomiast w piątek odbył sie Turniej chłopców. W turnieju tym występowały drużyny z Obornik, Rożnowa i u dziewcząt również drużyna ze Skoków. Dziewczęta po zaciętej walce pokonały zespół ze Skoków 2:1 i tym samym po raz drugi wygrały Turniej. Niestety chłopcy w meczu finałowym ulegli zespołowi gospodarzy i uplasowali sie na miejscu drugim. Wszystkim  bardzo gratulujemy sukcesu.ROK SZKOLNY  2015/2016
Parkowo,26 lutego 2016 roku

 I  MIEJSCE W POWIECIE 


W dniu 26.02.2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Piłce Siatkowej Chłopców Gimnazjum. Po zaciętej walce I miejsce wywalczyli nasi zawodnicy, którzy w najważniejszym meczu pokonali Gimnazjum nr 3 z Obornik. Gratulujemy naszym uczniom i trenerowi Szymonowi Wojciechowskiemu. Dzięki zwycięstwu chłopcy awansowali do mistrzostw rejonu.


Parkowo, 19 lutego 2016 roku

POWIATOWE MISTRZOSTWA MINI PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W piątek 19 lutego odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Mini Piłki Siatkowej Chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny, które zajęły kolejno następujące miejsca:

I miejsce - SP im. Józefa Wybickiego w  Parkowie
II miejsce - SP nr 2 Oborniki
III miejsce - SP nr 2 Rogoźno
VI miejsce - SP Rożnowo

Zwycięzcy awansowali do kolejnego etapu na szczeblu rejonowym. Trenerami, którzy zaprowadzili nasz zespół do zwycięstwa są Krzysztof Przybylski - kl VI i Miłosz Mumot - kl V.
Zawodnicy odebrali medale z rąk dyrektora szkoły Pani Marii Cisowskiej. Turniej odbył się w atmosferze sportowej rywalizacji i koleżeństwa. Gratulujemy!

Parkowo, 18 lutego 2016 roku

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY ROGOŹNO W PIŁCE SIATKOWEJ

18.02.2016 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Rogoźno w piłce siatkowej gimnazjum chłopców. Turniej bezapelacyjnie wygrali chłopcy z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, a trzecie Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie. Gratulujemy. Zawodników z Parkowa trenował Szymon WojciechowskiParkowo, 18 lutego 2016 roku

MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W czwartek 18.02.2016 w SP nr 3 w Rogoźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział dwie drużyny naszej gminy. Pierwsza, która zwyciężyła turniej, to drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Drugą była drużyna z Parkowa, która tym samym wróciła do domu ze srebrnymi medalami. Dziewczęta rozegrały spotkanie na wysokim poziomie, dopingowane przez kibiców i opiekunów. Na koniec wręczono medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek, a cały turniej przebiegała w przyjaznej atmosferze. W naszym powiecie jest 19 szkół podstawowych, nasza szkoła zajęła 2 miejsce na 19 - to bardzo dobry wynik. Drużynę prowadzi Krzysztof Przybylski i Miłosz Mumot. Dziękujemy!

Parkowo, 17 lutego 2016 roku

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY ROGOŹNO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SP

Dnia 17 lutego odbyły się w Zespole Szkół w Parkowie Mistrzostwa Miasta i Gminy Rogoźno w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych. Nasi chłopcy wraz ze wsparciem chłopców z klasy V, bez problemu pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie - 2:0 w setach. Pozostałe szkoły nie stawiły się na zawody. Grupę chłopców klasy V trenuje na co dzień pan Miłosz Mumot, natomiast chłopców klasy VI pan Krzysztof Przybylski. Gratulujemy !

>>> GALERIA <<<


Parkowo, 08 lutego 2016 roku

II MIEJSCE SIATKAREKDnia 08 lutego 2016 w sali SP 3 w Rogoźnie, odbyły się mistrzostwa miasta i gminy Rogoźno w mini piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczynki zajęły 2 miejsce i awansowały na szczebel powiatowy. Do awansu poprowadził je trener Krzysztof Przybylski. Gratulujemy!Parkowo, 11 grudnia 2015 roku

PARKOWO Z PUCHARAMI OD MIKOŁAJA!

W piątek 11 grudnia w szkole podstawowej nr 3 w Rogoźnie, odbył się turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: 2 drużyny z SP 3, 2 zespoły z Parkowa (dziewczęta z klasy V i VI) oraz drużyna z Gościejewa i Prusiec. Nasze drużyny wyszły na miejscu drugim z grupy, w związku z tym musiały ze sobą stoczyć bój o III i IV miejsce. Miejsce na podium zajęły bardziej doświadczone dziewczęta z klasy VI (prowadzone od września przez Krzysztofa Przybylskiego) natomiast miejsce IV zajęły dziewczęta trenowane przez Miłosza Mumota, które rozegrały bardzo dobry turniej, a w pewnym momencie nawet prowadziły z zespołem będącym faworytem turnieju, z SP 3. Gratulujemy wszystkim sukcesów sportowych i życzymy z okazji nadchodzących świąt postępów w treningach i mnóstwa upragnionych prezentów!


Parkowo, 27 listopada 2015 roku

TURNIEJ JEDYNEK SIATKARSKICH W SP NR 3 W ROGOŹNIE

Dnia 27 listopada 2015 odbył się turniej jedynek siatkarskich dziewcząt szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział trzy szkoły: SP 3 Rogoźno, SP Parkowo i SP Gościejewo. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. W turnieju uczestniczki mogły przetestować swoją technikę gry i umiejętności na tle koleżanek z i innych szkół. Uczestnicy otrzymali dyplomy, zwycięzcy medale i wszyscy słodkie upominki. Organizatorzy, w osobach Hanna Krzywonos i Paweł Kania zaprosili dziewczęta na turniej 4-ek siatkarskich, który odbędzie się 11.12.2015.Parkowo, 9 listopada 2015 roku

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU OBORNICKIEGO W TENISIE

STOŁOWYM W OBJEZIERZU 

Udany występ podczas Drużynowych Mistrzostw Powiatu Obornickiego w Objezierzu. 9 listopada br. podczas zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, nasi uczniowie reprezentując Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie, wywalczyli drugie miejsce w kategorii chłopców. Uzyskując przy tym awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 16 listopada  w Ostrorogu. Nasi zawodnicy w finałowym  pojedynku ulegli zespołowi z Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Srebrny zespół wystąpił w składzie: Filip Król, Nowak Kamil, Szturmiński Jakub.

Pozostałe wyniki zawodów:

w kategorii dziewcząt:

1miejsce Gimnazjum nr3 w Obornikach
2 miejsce Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
3 miejsce Gimnazjum nr1 w Rogoźnie

w kategorii chłopców:

1miejsce Gimnazjum nr3 w Obornikach
2 miejsce Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie

3 miejsce Gimnazjum nr1 w RogoźnieParkowo, 22 października 2015 roku
PUCHAR BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY… 
W RĘKACH CHŁOPCÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ W PARKOWIE! 

W czwartek 22.10.2015 r. w hali Gimnazjum nr 3 w Obornikach, odbył się pierwszy turniej piłki siatkowej uczniów gimnazjum, o Puchar Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, który zdobyli nasi uczniowie. Dzień wcześniej złoto z rąk burmistrza złoty puchar odebrały również gimnazjalistki  z Parkowa. W turnieju chłopców wzięło udział 6 drużyn: Dwie z Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 1 w Obornikach, Gimnazjum z Ryczywołu i Rożnowa. Chłopcy z Parkowa, na co dzień prowadzeni przez trenerów Szymona Wojciechowskiego, Miłosza Mumota, w klasach młodszych również przez Krzysztofa Przybylskiego wygrali wszystkie cztery mecze i prezentowali grę na wysokim poziomie. Co tu dużo pisać – byli po prostu bezkonkurencyjni!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


>>>GALERIA <<<ROK SZKOLNY  2014/2015

PARKOWIANKI WICEMISTRZYNIAMI GIMLIGI

     XI Memoriał piłki siatkowej im. Blanki Rusinek GIMLIGA odbył się 25 kwietnia 2015 roku w Szamotułach. Turniej ten jest poświęcony pamięci zmarłej w wypadku samochodowym zawodniczki UKS Szamotulanin. W rywalizacji wzięło udział 9 zespołów z kilku powiatów. Dwa z nich reprezentowało powiat obornicki: Junior Rogoźno i UKS Olimpijczyk Parkowo. Siatkarki prowadzone przez trenera Zbigniewa Chudzickiego w swojej grupie pokonały zespoły z Wronek i drugi zespół z Szamotuł. Tym samym trafiły do grupy finałowej i walce o pierwszą trójkę pokonały zawodniczki Sokoła Drezdenko oraz uległy pierwszemu zespołowi Szamotulanina, zdobywając srebrne medale. Zespół Juniora Rogożno ostatecznie zajął piąte miejsce. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili zawodniczki nagrodami indywidualnymi. Najlepszą zawodniczką zagrywającą całego turnieju została Danuta Piechowiak, najlepszą rozgrywającą Angelika Walkowska a najbardziej wartościowymi siatkarkami swoich zespołów Dominka Dybek ( UKS Olimpijczyk) oraz Julia Górzna ( Junior).

>>> GALERIA <<<


MISTRZOSTWA POWIATU GIMNAZJALISTEK 
W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 11 marca 2015 roku po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatowe w siatkówce zostały rozegrane w Obornikach. Organizatorem tym razem było Gimnazjum nr 3, które od tego roku posiada klasy sportowe z tej dyscypliny. Turniej odbył się z udziałem pięciu Szkół: Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, Gimnazjum Parkowo, Gimnazjum nr 3 Oborniki, Gimnazjum Rożnowo, Gimnazjum Ryczywół. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 punktów. Po zaciętej i bardzo długiej rywalizacji najlepszymi okazały się parkowianki prowadzone przez trenera Zbigniewa Chudzickiego. Siatkarki od wielu lat zdobywają triumfy rejonowe, pokazując bardzo dobrą techniczną grą oraz świetne przygotowanie taktyczne. Zasłużone II miejsce zdobyło Gimnazjum im. Przemysława II. Trzecie dla gospodarza: Gimnazjum nr 3 Oborniki, czwarte: Gimnazjum Ryczywół i ostatnie Rożnowo. Zespół z Parkowa, będzie reprezentował na gminę na zawodach rejonowych, które odbędą się w Szamotułach. Trzymamy kciuki.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Dnia 5 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja, pod opieka pana Miłosza Mumot, zmierzyła sie z zespołami SP 3 Oborniki oraz SP 2 Rogoźno. Oba spotkania zakończyły sie wygraną naszych chłopców. Zespołowi w składzie: Dominik Szymański, Bartosz Lembicz, Michał Bartol, Jarosław Kolasa, Jakub Niezborała, Patryk Fundamenski, Filip Graczyk, Łukasz Sosiński, Łukasz Sołtys, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach rejonowych.

>>>GALERIA <<<


FERIE ZIMOWE NA SPORTOWO

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, nasi uczniowie ten czas spędzili bardzo aktywnie biorąc udział w rozgrywkach piłki siatkowej oraz tenisa stołowego.

ROK SZKOLNY  2013/2014

ZŁOTE PARKOWIANKI

Dnia 21 lutego 2014 r. w sali ZS Parkowo odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjum. W starannie przygotowanym turnieju wystąpiły trzy drużyny : Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, gimnazjum prywatne Oborniki oraz gospodynie Gimnazjum Parkowo. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. W pierwszym meczu gimnazjalistki z Rogoźna pokonały swoje rówieśniczki z Obornik 3:0. W kolejnych dwóch meczach siatkarki z Parkowa prowadzone przez trenera Zbigniewa Chudzickiego pokonały w trzech setach zespoły z Rogoźna i Obornik broniąc tytuł mistrzyń powiatu. Gimnazjalistki wystąpiły w następującym składzie:  Marcelina Smoleń, Weronika Rakowska, Oliwia Noworacka, Wiktoria Topolewska, Magdalena Kukla, Klaudia Czerwińska, Dominika Dybek, Kinga Kubanek, Daria Ignasiak, Aleksandra Jarysz, Greta Chojnacka, Angelika Walkowska . Parkowianki  będą reprezentować naszą gminę i powiat podczas zawodów rejonowych w Szamotułach.

 


PIŁKA SIATKOWA  -  CHŁOPCY GIMNAZJUM

Dnia 29 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół w Parkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Gimnazjum. Do zawodów zgłosiły się trzy gimnazja: Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy piłki siatkowej uczący w Zespole Szkół w Parkowie Panowie: Krzysztof Przybylski i Szymon Wojciechowski. Etap gminny corocznego turnieju zwyciężyła drużyna z Parkowa, którą poprowadził Pan Krzysztof Przybylski, (w fazie przygotowawczej chłopców wspierał go Pan Szymon Wojciechowski). Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego z Rogoźna, przed Gimnazjum im. Przemysława II. Pierwsze dwa zespoły awansowały do turnieju na szczeblu powiatowym, który odbył się 19 lutego 2014 roku w Obornikach, w Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika.

Po zaciekłym finałowym boju (ponownie z drużyną z Gimnazjum nr 1 z Rogoźna) uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce i tym samym jako jedyny zespół z turnieju zakwalifikowali się do rejonowego szczebla turnieju piłki siatkowej chłopców gimnazjum.

Pozostałe miejsca zajęli kolejno:  II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rożnowie i IV miejsce – Gimnazjum nr 3 z Obornik. 

Gratulujemy!

29.01.2014r. Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców -  I miejsce

 Drużyna w składzie: Nathaniel Józefek, Jakub Myrda, Michał Jarysz, Kamil Garguliński, Jarosław Uwarow, Adam Noga, Szymon Grabowski, Wojciech Pacholarz, Kamil Steinke, Dominik Jęśko, Gracjan Gomulec, Bartosz Kopaniarz. Trenerzy: Krzysztof Przybylski, Szymon Wojciechowski.

19.02.2014r. Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców -  I miejsce

Drużyna w składzie: Nathaniel Józefek, Jakub Myrda, Michał Jarysz, Kamil Garguliński, Jarosław Uwarow, Wojciech Pacholarz, Kamil Steinke, Dominik Jęśko, Bartosz Kopaniarz.

Trenerzy: Krzysztof Przybylski, Szymon Wojciechowski.

ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Tegoroczne ferie zimowe nasi uczniowie spędzili aktywnie, od poniedziałku do piątku uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego oraz piłki siatkowej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na koniec aktywnego tygodnia dnia  6 lutego 2014 roku odbył się Zimowy Turniej Trójek Siatkarskich, którego organizatorem była pani Magdalena Walenciak, a dnia kolejnego Zimowy Turniej Tenisa Stołowego, który poprowadził pan Miłosz Mumot.

W Turnieju Piłki Siatkowej zwyciężyły drużyny:

I miejsce : REAL,
II miejsce : The Best,
III miejsce:  Uszolinki.  

Wszystkim bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy w następnym roku.

Wielkie podziękowania dla sędziów, którzy spisali się bezbłędnie: Nathaniel  Józefek, Jakub Myrda, Szymon Grabowski, Kamil Steinke.

>>>GALERIA <<<


LISTOPADOWY TURNIEJ DWÓCH OGNI

Dnia 22 listopada 2013 roku odbył się Listopadowy Turniej Dwóch Ogni  klas 1-3 szkoły podstawowej. W Turnieju brały udział drużyny mieszane: Złote Ognie (klasa 3), Eskadra(klasa 2), Asy z Parkowa(klasa 2)Złe Piłki (klasa3) oraz Czerwone Ognie( klasa druga). Na podium stanęły drużyny:

I miejsce : Złote Ognie,
II miejsce: Złe Piłki,
III miejsce : Czerwone Ognie,
IV miejsce : Eskadra oraz Asy z Parkowa.

Dyplom dla najlepszych kibiców wylądował w klasie trzeciejJ Wszystkim serdecznie gratulujemy a wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorem Turnieju była pani Magdalena Walenciak wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.


>>> GALERIA <<<
ROK SZKOLNY 2012/2013

SREBRO W FINALE REJONOWYM

    Dnia 25 lutego w szamotulskiej hali "Nałęcz" rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Rejonu Poznań Teren-Zachód w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjum. Reprezentantem powiatu obornickiego, po wygranych eliminacjach na tym szczeblu były siatkarki  z  ZS w Parkowie.  Podczas zmagań w grupie B parko wianki bez większych trudów pokonały zespoły z Chrzypska Wielkiego i Nowego Tomyśla (2:0).  W półfinale zagrały więc z zespołem z Mosiny, pokazując skuteczną grę uzyskały awans do finału. Jednak  podopieczne Zbyszka Chudzickiego w decydującym o tytule meczu uległy po zaciętej walce swoim rówieśniczkom z Szamotuł (23:25 i 21:25). Szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Brzozowska Sonia, Smoleń Marcelina, Handzel Weronika, Pacholarz Malwina, Grzegorczyk Marta, Rakowska Weronika, Noworacka Oliwia, Topolewska Klaudia, Kukla Magdalena, Piątkowska Magdalena, Nowak Patrycja, Czerwińska Klaudia.

>>> GALERIA <<<


MISTRZOSTWA  POWIATU  DZIEWCZĄT GIMNAZJUM W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 13  lutego 2013 roku sala Zespołu Szkół w Parkowie gościła najlepsze siatkarskie zespoły z terenu powiatu obornickiego w kategorii dziewcząt gimnazjum. W pierwszym półfinale gospodynie turnieju nie dały szans drużynie z Gimnazjum nr 3 Oborniki wygrywając 2:0. Podczas drugiego półfinału Gimnazjum nr 2 Rogoźno pokonało prywatne Gimnazjum nr 1 z Obornik stosunkiem setów 2:0. Tak więc w finale spotkały się szkolne drużyny z Parkowa i Rogoźna. Złote medale zdobyły siatkarki z parkowskiego gimnazjum trenowane przez Zbigniewa Chudzickiego, wygrywając mecz finałowy( 3:0). Tym samym zespół  ten uzyskał awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się 25 lutego w Szamotułach. Gimnazjalistki wystąpiły w następującym składzie: Brzozowska Sonia(atakująca), Marcelina Smoleń(środkowa), Weronika Handzel(środkowa), Malwina Pacholarz(przyjmująca), Marta Grzegorczyk(przyjmująca), Weronika Rakowska(rozgrywająca), Oliwia Noworacka(przyjmująca), Wiktoria Topolewska(przyjmująca), Magdalena Kukla(atakująca), Magdalena Piątkowska(rozgrywająca), Patrycja Nowak (libero).

TENISOWE ZMAGANIA

Dnia 5 października w sali gimnastycznej rogozińskiego "ogólniaka" rozegrano drużynowe mistrzostwa gminy Rogoźno w tenisie stołowym. Zespoły gimnazjalne dziewcząt i chlopców rywalizowały w grach singlowych i deblowych do trzech wygranych setów.

Po czterogodzinnych zmaganiach najlepszymi drużynami tenisowymi zostały gimnazjalistki i gimnazjaliści z Parkowa występujący w składzie: ( dz: Sonia Brzozowska, Marta Grzegorczyk i Klaudia Pinczyńska chł: Borys Dolata, Łączak Robert, Wojciech Pacholarz). Drugie miejsce w kategorii dziewcząt przypadło tenisistkom z Gimnazjum im. Przemysława i tenisistom z Gimnazjum nr 2. Wszystkie zespoły zostały uhonorowane dyplomami oraz medalami, których wręczenia dokonali dyrektor szkoły Robert Kornobis w asyście organizatorów turnieju Moniki i Zbigniewa Chudzickich. Powyższe zespoły będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, ktore odbędą się 15 października w Objezierzu.


ROK SZKOLNY 2011/2012

ZŁOTO  DLA  DZIEWCZĄT  Z  PARKOWA 

I  CHŁOPCÓW  Z  ROŻNOWA

    Mistrzostwa  Powiatu Gimnazjów w piłce plażowej rozegrano 16 maja na kąpielisku miejskim OCS. Ta młoda i widowiskowa dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Pomino zimnej i wietrznej aury, na bardzo starannie przygotowanych boiskach o medale walczyli siatkarze i siatkarki z Parkowa, Rożnowa, Rogoźna iObornik. Wszystkie spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Po bardzo zaciętaj rywalizacji medalistami mistrzostw Poiatu zostali:

Dziewczęta:
1. Gimnazjum Parkowo - Karolina Kudlińska, Patrycja Łączak (trener- Zbigniew Chudzicki)
2. Gimnazjum nr 2 Rogoźno
3. Gimnazjum nr 1 Obornik
Chłopcy:
1. Gimnazjum Rożnowo - Łukasz Ratajczak, Jakub Dopierała (trener - Karina Przybył)
2. Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
3. Gimnazjum nr 3 Oborniki

Pierwsze dwa zespoły dziewcząt i chłopców zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się 30 maja na plaży w Zbąszyniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PARKOWIANKI W FINALE WOJEWÓDZTWA  !!!


          Wielkim sukcesem dla młodych siatkarek z Parkowa zakończył się finałowy turniej o mistrzostwo rejonu Poznań Teren-Zachód, który odbył się 20 marca w Nowym Tomyślu. Reprezentantki powiatu obornickiego w grupie zajęły drugie miejsce, przegrywając z gospodarzem i odnosząc zwycięstwo nad Międzychodem.
        W półfinale nasze dziewczyny spotkały się z ubiegłorocznym obrońcą tytułu, drużyną ze Stęszewa. Po dramatycznej i emocjonującej walce parkowianki wygrały w tie-breaku 2:1. Tak więc w decydującym spotkaniu o mistrzostwie rejonu zagrały ponownie z zespołem SP 2 z Nowego To
myśla.  Nauczone doświadczeniem z meczu grupowego nie popełniły tych samych błędów, prezentując w grze sporo udanych zagrywek, przyjęć i ataków wygrały 2: 1 zdobywając złote medale. Uczennice Szkoły Podstawowej w Parkowie w opinii trenerów i obserwatorów były najlepiej przygotowane motorycznie spośród zespołów uczestniczących w turnieju. Pokazały także bardzo dobrą technikę siatkarską, skuteczną grę i niesamowita wolę walki. Tym samym zasłużenie zapewniły sobie prawo startu w finale województwa. Zawodniczki wstąpiły w następującym składzie: Greta Chojnacka, Aleksandra Jarysz, Emilia Nowak, Danuta Piechowiak, Zuzanna Strzykała, Karolina Janka, Roksana Majczyk, Daria Tecław, Magdalena Grzebyta, Weronika Lembicz. Trener: Szymon Wojciechowski.


Brąz w finale rejonu

        8 marca w szamotulskiej hali „Nałęcz” odbyły się Mistrzostwa rejonu Teren Poznań-Zachód w piłce siatkowej gimnazjum dziewcząt. Reprezentantem powiatu obornickiego, po wygranych eliminacjach na tym szczeblu były siatkarki z ZS w Parkowie. Podczas losowania zespól został rozstawiony w grupie, ponieważ w poprzednim roku  gimnazjalistki zajęły drugie miejsce w tych rozgrywkach. Do nich dolosowano zespoły z Jabłonnej i Bolewic. Swoją grupę B wygrały bez większych trudów pokonując odpowiednio swoje rywalki 2:1 i 2:0. W półfinale zagrały z zespołem z Chrzypska Wielkiego i po dramatycznej walce uległy w tie-breku 15:13. Tak więc parkowiankom pozostał do rozegrania finał pocieszenia z Jabłonną, który wygrały 2:0  i tym samym zakończyły turniej na trzecim miejscu. Zwycięzcą finału rejonu została drużyna z Szamotuł. Zawodniczki w następującym składzie: Łączak Patrycja, Kudlińska Karolina, Konieczna Elwira, Brzozowska Sonia, Olszewska Karolina, Nowak Patrycja, Nowak Kornelia, Kukla Magdalena, Kmak Dajana, Handzel Weronika, Pacholarz Malwina, Zenger Patrycja, Grzegorczyk Marta. Trener: Zbigniew Chudzicki.Parkowianki wygrywają w "GIMLIDZE"

13 grudnia w parkowskiej sali gimnastycznej odbył się pierwszy turniej z cyklu rozgrywek międzypowiatowej ligi piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych, w których to zawodniczki z Parkowa startują już drugi sezon. Siatkarki prowadzone przez trenera Zbigniewa Chudzickiego pokonały w dwóch setach zespoły z Wronek i Chrzypska Wielkiego, a w trzecim meczu Chrzypsko nie dało szans Wronkom wygrywając 2:0.Tym samym zespół z Parkowa zajmuje I miejsce w grupie B, ale przed nimi jeszcze mecze wyjazdowe oraz turniej finałowy, który odbędzie się w Pniewach.  Zawodniczki wystąpiły w następującym składzie: Łączak Patrycja, Kudlińska Karolina, Konieczna Elwira, Brzozowska Sonia, Olszewska Karolina, Nowak Patrycja, Nowak Kornelia, Smoleń Marcelina, Kukla Magdalena, Pinczyńska Klaudia. Całe zawody niezawodnie sędziował nauczyciel wychowania fizycznego  Szymon Wojciechowski. Gratulujemy i życzymy dalszych wygranych.

>>> GALERIA <<<ROK SZKOLNY 2010/2011

                DZIEŃ DZIECKA  I  DZIEŃ SPORTU           
   


              Dnia 1 czerwca na przyszkolnym boisku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka pod hasłem "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska". Klasowe zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały w grach zespołowych (piłce siatkowej plażowej i piłce nożnej). Po bardzo emocjonujących i widowiskowych spotkaniach najlepszym zespołem okazała się klasa VI A, zarówno wśród dziewcząt i chłopców SP. Natomiast w kategorii gimnazjum w piłce nożnej przyznano dwa I miejsca klasie II B i I B. Dużą niespodzianką zakończył się turniej piłki siatkowej plażowej gimnazjalistek. I miejsce zdobyła klasa I A pokonując faworytki z III klasy po tie-breaku.
               Dla najmłodszych uczestników dzieci z klas I-III SP wychowawcy przygotowali wielozadaniowe tory przeszkód i turniej w dwa ognie. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Maria Cisowska oraz słodycze i napoje.

Klasyfikacja końcowa:


 SP dziewczęta:
1. VI A
2. V
3. IV
SP chłopcy
1.VI A
2.V
3.IV
4. VI B

Gimnazjum dziewczęta:
1. I A
2.III
3.II A
4. I B
Gimnazjum chłopcy:
1. II B
1. I B
2. III
3. I A 

Parkowianki drugie w finale rejonowym
 

        Dnia 17 lutego w szamotulskiej hali "Nałęcz" rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Rejonu Poznań Teren-Zachód w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjum. Wszystkie spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów. Podczas drogi do finału parkowianki pokonały zespoły z Chrzypska Wielkiego i Lwówka (2:0). Podopieczne Zbyszka Chudzickiego w decydującym o tytule meczu uległy po zaciętej walce swoim rówieśniczkom z Szamotuł. Szkołę reprezentowały następujące zawodniczki : Dudzik Katarzyna, Macioszek Anna, Mikołajczak Olga, Lewandowska Weronika, Lewandowska Monika, Łączak Patrycja, Olszewska Karolina, Kudlińska Karolina, Kmak Dajana, Nowak Kornelia, Brzozowska Sonia.


z

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt 

      Dnia 18  stycznia 2011 roku sala Zespołu Szkół w Parkowie gościła najlepsze siatkarskie zespoły z terenu powiatu obornickiego. W pierwszym półfinale Gimnazjum nr 2 Rogoźno pokonało obornickie Gimnazjum nr 1 .Podczas drugiego półfinału gospodynie turnieju nie dały szans zespołowi z Objezierza, wygrywając 3:0.
Tak więc w finale spotkały się szkolne drużyny z Parkowa i Rogoźna. Złote medale zdobyły siatkarki z parkowskiego gimnazjum wynikiem( 3:0) ,występujące w następującym składzie:  

Dudzik Katarzyna, Macioszek Anna ,Mikołajczak Olga, Lewandowska Weronika, Lewandowska Monika, Łączak Patrycja, Olszewska Karolina, Zenger Patrycja, Kudlińska Karolina, Kmak Dajana, Nowak Kornelia, Brzozowska Sonia. Trener: Zbigniew Chudzicki.

Zespół ten uzyskał awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się po feriach w Murowanej Goślinie. Ponadto parkowianki od tego roku szkolnego występują w międzypowiatowej siatkarskiej GimLidze organizowanej przez UKS " Szamotulanin" Szamotuły. Życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów sportowych !

zawody zawody


Turniej o Puchar Prezesa UKS  „Olimpijczyk”

 

Niezwykle emocjonujące były dwa dni w Parkowie 18 i 19 października 2010 roku. W tamtejszym Zespole Szkół odbyły się rozgrywki siatkarskie dziewcząt i chłopców gimnazjum o Puchar Prezesa UKS Olimpijczyk.

W poniedziałek 18 października rywalizowały następczynie naszych „złotek”.

Po zaciętej walce – w której walczono systemem każdy z każdym – triumfowała ekipa gospodyń pokonując 2:0 drużynę ze Skoków. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2,  a czwarte Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie. MVP zawodów została Weronika Lewandowska.

Jeszcze więcej emocji było podczas rywalizacji chłopców. W finałowym meczu między Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie i Gimnazjum z Parkowa prowadzenie zmieniało się co chwila. W tie- breaku lepsi okazali się młodzi siatkarze z Rogoźna zwyciężając 19:17 końcowe minuty przypomniały atmosferę z meczów Polaków podczas LŚ.

Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Bartłomieja Działo z Gimnazjum nr 2  w Rogoźnie.

W meczu o 3 miejsce pomiędzy Gimnazjum nr1 i Gimnazjum im. Przemysława II z Rogoźna lepsi okazali się gimnazjaliści z „Jedynki”.

Czwarty już turniej o Puchar Prezesa UKS „Olimpijczyk”  przeprowadzili  pp. Zbigniew Chudzicki i Szymon Wojciechowski.

aInformacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie