logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKEODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
 ZAKOŃCZYŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
W CZERWCU 2014 ROKU


BAJKA O SZEWCZYKU
30 stycznia 2014 roku odbyła się wycieczka do Obornickiego Ośrodka Kultury. Dzieci obejrzały tam przedstawienie teatralne
pt.: „Bajka o Szewczyku”. Był to spektakl inspirowany legendą o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku Dratewce. Na oczach dzieci trwało przedstawienie, w którym mogły bezpośrednio uczestniczyć obserwując działania aktorów, rozmawiając z nimi, wsłuchując się w teatralne dźwięki. Piękne dekoracje, sceneria, efekty świetlne i muzyka zachwyciły nas - widzów.

"SIECIAKI"

W dniu 22 stycznia 2014 roku gościł w naszej szkole Zespół Teatralny „Grupa T” z Torunia. Dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały widowisko pt. : „Sieciaki”, które powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, propagującą bezpieczeństwo dzieci w sieci i wspomnianą grupą teatralną. W spektaklu poruszany był problem cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne, dlatego że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci. W spektaklu  pokazano, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego.                                    

Przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Zabawne kreacje bohaterów, ciekawa akcja, i humor gwarantowały niesamowite widowisko.


DZIEŃ BABCI,  DZIEŃ DZIADKA


>>> GALERIA <<<


BOŻE NARODZENIE I JASEŁKA

Czas Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych, ciepłych chwil. Dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się w wystawianie „Jasełek” wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej oraz uczniami gimnazjum. W dniu 20 grudnia 2013 roku pięknym występem jasełkowym, wprowadziły zaproszonych gości i społeczność szkolną w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Pośród pięknej scenografii, przy blasku lampek choinkowych, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Oglądający goście nie kryli wzruszenia. Spotkanie przepełnione było radością. Dzieci wcieliły się w role aniołków i pasterzy. stajence. Aniołki oznajmiały dobrą nowinę, pastuszkowie przybywali by pokłonić się dzieciątku. Wzruszenie z łezką w oku, gorące brawa były wyrazem uznania dla wszystkich artystów. 


JESTEŚMY W UZARZEWIE
W dniu 11 grudnia 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do Uzarzewa. Muzeum, które zwiedzały powstało w 1977 roku. Usytuowane jest przy Szlaku Piastowskim w miejscowości Uzarzewo. Mieści się w dziewiętnastowiecznym pałacu położonym w parku krajobrazowym o urozmaiconej rzeźbie terenu, w którym rośnie około 1000 drzew. Wśród nich sześć jest pomnikami przyrody. Drugim zabytkowym budynkiem jest stajnia-wozownia, w której od 1993 roku znajduje się przepiękna ekspozycja przyrodnicza, pokazująca zwierzęta całego świata. W budynku stajni z 1865 roku mieści się stała ekspozycja „Środowiska zwierząt łownych”. Szczególnie interesująca jest prezentacja gatunków podlegających ochronie prawnej. Są to : drop, wydra, bóbr, ptaki drapieżne i łabędź niemy. Uzupełnienie wystawy przyrodniczej stanowi ekspozycja ptaków pochodzących z wielkopolskich łowisk oraz kolekcja jaj ptasich licząca blisko 200 gatunków.
Dzieci obejrzały wystawy stałe:
·         Dawne i współczesne metody polowań.
·         Trofea łowieckie.
·         Środowiska zwierząt łownych.
·         Jak pory roku po świecie wędrowały.
Mali podróżnicy wzięli również udział w warsztatach twórczych i wykonali ozdoby świąteczne z tylko naturalnych, znalezionych w lesie materiałów (patyki, szyszki itp.)
Ogromne emocje budziło spotkanie z Mikołajem przy saniach z reniferem. Mikołaj opowiedział o swojej podróży i obowiązkach. Wręczył dzieciom upominki.
Wycieczka ta była wyjątkową podróżą po zakątkach świata przyrodniczego połączoną z bardzo interesującymi opowieściami.
>>>GALERIA<<<


MIKOŁAJKI


06 grudnia
to dzień szczególny, dzień długo oczekiwany przez wszystkich.  Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził wyjątkowy gość. Nikt go nie widział, a on sprawił dzieciom ogromną radość. Przyniósł dla nich słodkie upominki. Radość i zadowolenie były widoczne na rozpromienionych buziach.

JEDZIEMY DO KINA

W dniu 29 listopada 2013 roku odbyła się wycieczka do Wągrowieckiego Domu Kultury – do kina. Dzieci obejrzały piękną animację Disneya pt.: „Kraina lodu”. Bajka zachwyciła wszystkich. Piękne postaci, widoki, efekty i śpiew zrobiły ogromne wrażenie.    Treść, zdarzenia poruszyły serca. Po projekcji filmu dzieci wzięły udział w warsztatach papieroplastyki i wykonały kartki świąteczne.  W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Każdy z nas wspomina lub ma swoją najmilszą Przytulankę i najczęściej jest nią mięciutki, milutki pluszowy miś.
25 listopada 2013 roku w naszej szkole obchodzony był „Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu dzieci swoich ukochanych przyjaciół przyniosły do oddziału przedszkolnego. Towarzyszyły im one w czasie zabawy i zajęć. Pluszowe maskotki sprawiły, że  w klasie stało się jeszcze  serdeczniej, a atmosfera bardziej domowa. Sympatyczne pluszaki są bohaterami bajek filmowych i książek. Bajkowi pluszowi bohaterowie wychowują, uczą i bawią. Sympatyczni bohaterowie zawsze mówią prawdę, cenią sobie przyjaźń, swoją pogodą ducha wnoszą optymizm i naturalną potrzebę zabawy, radości, która jest przecież związana z dzieciństwem każdego człowieka. Z tego względu w oddziale przedszkolnym dzieci bardzo często słuchają czytanych mądrych opowieści.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI I POLICJĄ
Bardzo ważnym celem nauczania zawartym w podstawie programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące edukację przedszkolną i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc. Z tego względu podejmowane są w oddziale przedszkolnym działania wdrażające dzieci do właściwego zachowania w różnych sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.
21 listopada 2013 roku odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Parkowa, a 03 grudnia 2013 roku spotkanie z policjantami z Komendy Policji w Rogoźnie.
Zarówno strażacy i policjanci przedstawili część swojego wyposażenia, omówili na czym polega ich praca i zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach. Strażacy i policjanci utrwalali numery alarmowe do Straży Pożarnej i na Policję.
>>>GALERIA <<<

           

DZIEŃ  SPÓDNICZKI

Coraz mniej dziewczynek, ze względu na wygodę nosi spódniczki. Byśmy o nich nie zapomnieli 30 października 2013 roku obchodzony był w szkole i w oddziale przedszkolnym „Dzień Spódniczki”. Nasze „małe kobietki” pamiętały i wystroiły się w różnorodne spódniczki. Otrzymały one za to słodki upominek.


DZIEŃ CHŁOPCA
30 września 2013 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Tego dnia dziewczynki stanęły na wysokości zadania i wspólnie z wychowawczynią przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Były więc życzenia, prezenty oraz zabawy. Wszyscy świetnie bawili się. To był przyjemny i pełen radości dzień, a uśmiech przez cały czas gościł na twarzach przedszkolaków.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

28 września 2013 roku, mimo że była to sobota dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo chętnie przyszły do szkoły. W dniu tym zorganizowano w szkole „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Czekały na nich atrakcje. Poznały historię ziemniaków, potrawy robione z tych warzyw. Główną atrakcją było pieczenie ziemniaków w ognisku i zjadanie ich w grupie na świeżym powietrzu. W dniu tym dopisały dzieciom dobre humory i zmienna o tej porze roku pogoda.

>>> GALERIA <<<

DZIECI DLA ZIEMI

Czas szybko mija, nasi uczniowie szybko rosną. Ich ubrania stały się na nich za małe,  za krótkie i za ciasne. Trzeba kupić nowe. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Parkowie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ogłosił kolejną zbiórkę odzieży używanej dla Fundacji Dzieci dla Ziemi. Więc z czystym sumieniem można było „przewietrzyć" szafy i przynieść niepotrzebne ubrania do szkoły. Zbiórka odzieży zakończyła się w dniu 20 września 2013 roku.


Z WIZYTĄ NA POLICJI I U STRAŻAKÓW

         W dniu 17 września 2013 roku odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w Obornikach.
Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem, bawienia się w domu i w oddziale przedszkolnym. Policjant ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Wyjątkowym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Atrakcją spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozów. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. 
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Podczas
spotkania strażacy zaznajomili dzieci  z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, powodzi, pomocy ludziom w sytuacjach trudnych.  Duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, motorówka i sprzęt zgromadzony w garażach straży. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każde dziecko mogło obejrzeć wozy z zewnątrz, a także posiedzieć w środku. Chętni mogli przymierzyć hełm strażacki. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie spotkaniem, nabyły  wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Chętnie zajrzeli również do siłowni, w której strażacy dbają o swoją dobrą sprawność i formę.

Obydwa spotkania odbyły się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach radiowozów i syren strażackich.
   WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

do pobrania          

             

    - zestaw podręczników „Razem w szkole”- Anna Łada-Grodzińska,  Danuta Piotrowska

- zmienne obuwie,

- strój gimnastyczny,

                                       - chusteczki higieniczne (100 sztuk),

                                                 - ręczniki jednorazowe (2 sztuki na każdy miesiąc),

 

                       - przybory szkolne:

 • pędzle (różnej grubości 2 sztuki),
 • farby plakatowe (12 kolorów),
 • plastelina 12 kolorów,
 • 3 bloki rysunkowe,
 • 1 blok papieru kolorowego,
 • 3 bloki techniczne,
 • kredki olejne Bambino (24 kolory),
 • 2 gumki do mazania,
 • 2 ołówki, temperówka,
 • 2 tubki kleju,
 • nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
 • 1 linijka o długości 20 cm

s

Podanie do Oddziału przedszkolnego   pdf   

                              Regulamin rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych                         przy Zespole Szkół w Parkowie 

pdfRAMOWY ROZKŁAD DNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
W ZESPOLE SZKÓŁ W PARKOWIE

700–800

Schodzenie się dzieci. Stwarzanie warunków                
do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dziecięcym.
Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze itp. Oglądanie książek, albumów, czasopism

dziecięcych. Prace porządkowe w sali.

800–830

Ćwiczenia poranne.

830 –900

Czynności higieniczne oraz przygotowanie  do śniadania.

900–930

Śniadanie.

930–1100

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści
z programu wychowania  przedszkolnego.

1100–1210

Odpoczynek – słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek,
wybranych pozycji z literatury dziecięcej. Gry i zabawy

dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne,

badawcze, zabawy ze śpiewem, działalność plastyczna,

zabawy ruchowe.
Zabawy dowolne w sali.

Prace porządkowe w sali.

1210–1255

Pobyt na świeżym powietrzu – zabawy
i
gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze.

 1255–1300

Powrót do sali, czynności samoobsługowe.

1300–1315

Rozchodzenie się dzieci.

Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie