logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
ROK  2017
Parkowo, 13 października 2017 roku

ŚWIĘTO  EDUKCJI  NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań, gratulacji i życzeń dla wszystkich pedagogów i pracowników oświaty. 13 października 2017 r. takie życzenia, gratulacje i podziękowania otrzymali nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie od ks. Jana Andrzejewskiego, Burmistrza Rogoźna, wicedyrektora szkoły, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu odwiedził szkołę także nieoczekiwany gość – pani Maria Konieczna. Emerytowana nauczycielka ze szkoły , która nosi także imię Józefa Wybickiego, ale jej wizyta związana była z postacią Jędrzeja Dalekiego – żołnierza napoleońskiego, zesłańca, który u schyłku życia przebywał u swego syna Jakuba Dalekiego – proboszcza z Parkowa. Ów syn spisał dzieje ojca i wydał w postaci niewielkiej książki. Pamiątki związane z życiem Jędrzeja Dalekiego można obejrzeć w szkolnej Sali Tradycji. Dla Pani Marii prapra....wnuczki Jędrzeja Dalekiego spotkanie z dziećmi i młodzieżą, którzy kultywują pamięć o polskich patriotach była przeżyciem niezwykłym, czemu dała wyraz we wzruszającym przesłaniu do młodych .

Dzień Edukacji to także czas gratulacji dla nauczycieli, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego. Stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego uzyskała pani Magdalena Walenciak, a stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego uzyskały panie Ewelina Baranowska i Kamila Dominiak.

Dziękując za wytężoną i niełatwą pracę pedagogiczną w minionym roku szkolnym, wicedyrektor szkoły wręczyła nauczycielom nagrody dyrektora szkoły: p. E. Baranowskiej, p. R. Dobrogowskiemu,  p. K. Dominiak, p. M. Działo, p. K. Działo, p. A. Jaworskiej, p. A. Jarzembowskiej, p. M. Jezierskiej, p. R. Krzyżosiak, p. K. Mumot, p. D. Mąderek, p. M. Mumot, p. M. Nowak, p. K. Lewandowskiej, p. A. Łatce,  p. R. Szedel, p. K. Przybylskiemu, p. I. Węgrzak – Przybylskiej, p. M. Walenciak. 

Podziękowania i nagrody dyrektora otrzymali pracownicy administracji p. J. Nowak i obsługi p. I. Madaj, p. M. Jabłońska, p. A. Kędziora, p. E. Pietz, p. K. Cieciura i p. J. Szwed.

Burmistrz Rogoźna uhonorował nagrodą burmistrza p. M. Binkowską i p. D. Talar – Soloch. Specjalne życzenia dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty przekazał podczas Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Rogoźna pan Roman Szuberski na ręce emerytowanej nauczycielki naszej szkoły pani Ewy Szatkowskiej. Całą uroczystość  uświetnił występ uczniów klasy pierwszej  pod opieką pani Katarzyny Mumot, a życzenia i słodkie upominki przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pań Kamili Dominiak i  Eweliny Baranowskiej.

DTS


Parkowo, 13 października 2017 roku
PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ 
SZKOŁY PODSTAWOWEJ

13. października bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie był dniem szczególnie uroczystym. Obchodzono bowiem Święto Edukacji Narodowej i tradycyjnie przyjęto pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły podstawowej. Zaproszono wielu gości. Czwartoklasiści zaprosili wszystkich do Krainy Szkołolandii, gdzie ich młodsi koledzy poprzez wykonanie kolejnych zadań, pokazali, że mogą zostać prawdziwymi uczniami. W Krainie Szkołolandii pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą. Pokazali piękne układy taneczne, śpiewali, zaprezentowali recytacje wierszy, pokazali, że znają swoje obowiązki  oraz właściwe zachowania. Otrzymali wspaniałe dary – życiowe rady od Królowej Szkołolandii. Złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Pani wicedyrektor Danuta Talar-Soloch dokonała pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, niespodzianki oraz życzenia przygotowane przez trochę starszych kolegów – drugoklasistów. Pierwszoklasiści pełni radości podziękowali piosenką „Szkoło, szkoło, jak się masz”. Uczniowie klasy pierwszej z wychowawcą dziękują Pani wicedyrektor Danucie Talar-Soloch, zaproszonym Gościom oraz Rodzicom za udział w tym uroczystym dniu.

KM

>>> GALERIA <<<


ROK   2015

ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW OŚWIATY


     „Obyś cudze dzieci uczył” brzmi jedno z najgorszych życzeń jakie można złożyć bliźniemu. To życzenie najlepiej świadczy o tym jak trudny jest zawód nauczyciela. Ale jak twierdzą sami nauczyciele jest to zawód niezwykły gdyż największą i najwspanialszą zapłatą jest uśmiech dziecka. Czternastego października – zgodnie z Kartą Nauczyciela w całym kraju obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej na cześć utworzenia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Tego to dnia odbywają się spotkania, uroczystości, akademie, na których dzieci i młodzież dziękują swoim wychowawcom za trud nauki.
Również w Parkowie spotkali się dzieci, rodzice, nauczyciele na uroczystej akademii. Otworzyła ją dyrektor Maria Cisowska witając liczne grono gości, którzy przybyli na uroczystość: wiceburmistrz Rogoźna Renatę Tomaszewską, radnego Rady Miejskiej Bartosza Perlicjana, księdza Jana Andrzejewskiego , księdza Wojciecha Rena, przedstawicieli Rady Rodziców Roberta Szymańskiego, Agnieszkę Kędziorę, Waldemara Prażucha, emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji Reginę Grzebytę, Ewę Szatkowską, Irenę Nowak, Wandę Wiśniewską. Szczególnie gorąco pani dyrektor powitała trzydziestu dziewięciu  pierwszoklasistów i ich rodziców dla których był to wyjątkowy dzień. W swoim przemówieniu Maria Cisowska podziękowała wszystkim pracownikom Zespołu Szkół za pracę jaką wkładają, aby szkoła była miejscem do którego dzieci i młodzież przychodzą chętnie i z radością, a rodzicom – którzy przecież są pierwszymi nauczycielami swych dzieci – za zaangażowanie w prace szkoły. Podkreśliła również rolę i prestiż zawodu nauczyciel:  „Prestiż zawodu, związany z tym szacunek społeczny nie są wartościami, które może nam ktoś podarować. Musimy to sobie sami wywalczyć jakością naszej pracy(…)Jak doskonały, prawy i szlachetny  musi być człowiek, aby sprostać obowiązkom nauczyciela! Dla niektórych bycie nauczycielem jest równorzędne z powołaniem, dla innych jest to zawód jak każdy. Nie wszyscy, którzy otrzymują dyplom nauczycielski stają się pedagogami i potrafią pracować z młodzieżą. Jednak marzeniem większości z nas jest zaszczepić w uczniu pasję, nie tylko uczyć ale i wychowywać”.
Niezwykle ważnym elementem uroczystości był występ pierwszoklasistów, a następnie pasowanie ich przez dyrektor Marię Cisowską oraz wiceburmistrz Renatę Tomaszewską w asyście wychowawczyń Małgorzaty Binkowskiej i Renaty Krzyżosiak na ucznia Szkoły Podstawowej w Parkowie. Na zakończenie ich występu „pierwszacy” otrzymali podarki-niespodzianki od rodziców oraz uczniów klasy drugiej.
Bardzo miłym – dla nauczycieli – punktem programu było wręczenie nagród dyrektora wyróżniającym się pracownikom Grona Pedagogicznego i administracji.
Wszystkim wyróżnionym pogratulowała wiceburmistrz Renata Tomaszewska życząc jednocześnie dużo sił i zapału w kontynuacji dzieła pod nazwą Edukacja. Do tych życzeń dołączyli się również przewodniczący Rady Rodziców Robert Szymański, ks. Jan Andrzejewski, pp. Stefan Hampel i Czesław Dulko, Ewa Szatkowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość jak nakazuje tradycja zakończyła wspólna kawa. Podczas tego kameralnego spotkania wszyscy zaśpiewali „100 lat” pani Reginie Grzebycie z okazji przypadających osiemdziesiątych urodzin, a pani dyrektor wręczyła prezent-niespodziankę w postaci albumu „aby przypominał pani Reginie jej macierzystą szkołę”.

Jak się okazało to nie był koniec miłych chwil dla nauczycieli Zespołu Szkół w Parkowie. Na popołudniowym spotkaniu w RCK zorganizowanym przez burmistrza Rogoźna z okazji gminnego Święta Oświaty do grona dyplomowanych dołączyła nauczycielka historii Agnieszka Maria Jaworska, nagrody burmistrza otrzymały Maria Cisowska i Kamila Dominiak, a gratulacje w związku z uzyskaniem nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty burmistrz złożył Krzysztofowi Działo.    Nagrodę tę odebrał K. Działo z rąk wicewojewody Doroty Kinal oraz wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak 15 października podczas uroczystości wręczenia Medali KEN i nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.


>>> GALERIA <<<ROK   2014

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
 I PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

14. października to dzień szczególny w kalendarzu uroczystości szkolnych. W każdej placówce oświatowej obchodzimy  ten dzień jako święto pedagogów i pracowników oświaty. Tradycją stało się także to, iż w Zespole Szkół w Parkowie wszystkie oczy zwrócone są na pierwszoklasistów, którzy  przeżywają przyjęcie do braci uczniowskiej, składając w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, emerytowanych pracowników szkoły  i rodziców uroczyste ślubowanie.

W tym roku uczniowie klas pierwszych zanim zostali pasowani, musieli przejść cztery próby wyznaczone przez wróżki. Dzieci  wzorowo i niezwykle dzielnie wykonały zadania. Dzięki temu mogły złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Maria Cisowska pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Dzieci otrzymał akty pasowania i upominki oraz życzenia od starszych o rok koleżanek i kolegów. Pierwszaki podziękowały najpiękniej jak potrafiły, czyli uroczą piosenką „ Jestem pierwszakiem”. Na zakończenia zespoły klasowe miały wykonane zdjęcia , które ukazały się w piątkowym dodatku „ Głosu Wielkopolskiego”.

Dziękujemy Pani Dyrektor Marii Cisowskiej, wszystkim gościom, a w szczególności Rodzicom, którzy swą obecnością  uświetnili ten uroczysty i jakże ważny w życiu pierwszoklasisty dzień .

 

Uczniowie klas I a i I b z wychowawczyniami>>> GALERIA <<<


ROK    2013

AKADEMIA NAUCZYCIELSKA W PARKOWIE
 

Dzień Edukacji Narodowej to czas  szczególny. Wdzięczni uczniowie kierują do wszystkich pracowników szkoły serdeczne życzenia zdrowia i cierpliwości, sukcesów  w pracy i odporności na niepowodzenia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań.

14 października 2013 roku  w Zespole Szkół w Parkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji nauczycielskiego święta. Tradycyjnie już na początku uroczystości dyrektor Maria Cisowska  powitała w  imieniu szkolnej braci wszystkich, którzy przybyli, aby wspólnie świętować Dzień  Edukacji Narodowej. Wśród gości znaleźli się m.in.: dyrektor ZEAPO Wiktor Jaworski,  ks. Wojciech Ren, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciel Sołectwa Parkowo Michał Lis, emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty.  Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie oraz wręczyła nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej (nagrodę Burmistrza otrzymał w tym roku Krzysztof Przybylski, nauczyciel WF-u, a zarazem twórca niezwykłych spektakli teatralnych).  Za trud i zaangażowanie jakie wkładają w swoją codzienną pracę zostali wyróżnieni także  wszyscy pracownicy administracyjni szkoły. O roli patrona szkoły Józefa Wybickiego w procesie reformowania polskiej oświaty i udziale w pracach Komisji Edukacji Narodowej mówił nauczyciel historii Krzysztof Działo.   Miłym akcentem spotkania były przemówienia gości i uczniów, którzy przekazali nauczycielom  wyrazy wdzięczności i podziękowania za żmudną, codzienną, często syzyfową pracę, za trud, zaangażowanie poświęcenie, za przyjaźń i serce.
Bardzo ważną - zwłaszcza dla uczniów i rodziców - częścią Święta Edukacji było ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Pierwszaki  pod opieką   pp. Aliny Jarzembowskiej i Anety Łatki przygotowały program artystyczny, a następnie pani dyrektor historycznym ołówkiem przyjęła ich do wspólnoty  uczniowskiej.  Swoich młodszych kolegów powitali uczniowie z klasy II wręczając im słodkie upominki.

Świąteczne spotkanie zakończyła wspólna kawa, ciasto oraz wspaniały tort od Rady Rodziców

  

 

ROK    2012

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

    14 października to święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty. W tym roku Święto Edukacji Narodowej przypadło w niedzielę, więc uroczysty apel odbył się w piątek 12 października.  Ksiądz proboszcz parafii Parkowo Jan Andrzejewski wraz z księdzem proboszczem parafii Słomowo Wojciechem Renem odprawili uroczystą mszę świętą, w której modliliśmy się za wszystkich nauczycieli   i pracowników szkoły oraz o zdrowie dla naszego kolegi Michała. Następnie odbyła się akademia, na której goście m.in. p. L. Pijanowska- pełnomocnik ds. oświaty  w Rogoźnie, p. Zbigniew Chudzicki – przewodniczący Komisji Oświaty oraz Rada Rodziców ZS złożyli na ręce Pani Dyrektor Marii Cisowskiej najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje za uzyskiwane sukcesy w pracy szkoły w Parkowie. Do życzeń i gratulacji dołączyła się cała społeczność szkolna, której przedstawicielami był Samorząd Uczniowski. Pani Dyrektor wyraziła swoją radość i wdzięczność  za życzliwość i współpracę nie tylko wszystkich osób pracujących w szkole, ale także za zaangażowanie władz gminy i innych organów szkoły we właściwe jej funkcjonowanie i miłą atmosferę. Wielu pedagogów i pracowników obsługi otrzymało wyróżnienia za pracę w minionym roku szkolnym. Nie zapomniano także o zmarłych pracownikach szkoły, upamiętniając ich pracę minutą ciszy oraz zapalając znicze na ich grobach. Bardzo miłą częścią Święta Edukacji było ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych SP. Uroczystość zakończyło przedstawienie Teatru Emocji według scenariusza  i reżyserii pana Krzysztofa Przybylskiego pt.: ,,Przebudzenie”. Spektakl okraszony  elementami zadumy, refleksji i humoru został nagrodzony gromkimi brawami.

ROK   2011

L


ŚWIĘTO NAUCZYCIELI I …UCZNIÓW

    14 października 1773 roku na mocy uchwały Sejmu powstała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, zwana popularnie KEN. Data powstania pierwszego w świecie ministerstwa ds. oświaty została w 1982 roku uznana za święto wszystkich pracowników oświaty.

    W Parkowie, w tym roku dzień ten rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną przez ks. Jana Andrzejewskiego. Następnie wszyscy, tzn. nauczyciele, pracownicy administracji, rodzice, goście oraz uczniowie zebrali się w Sali gimnastycznej gdzie powitała ich  dyrektor Zespołu Szkół pani Maria Cisowska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: zastępca burmistrza Rogoźna p. Krzysztof Ostrowski, radny Rady Miejskiej p. Zbigniew Chudzicki, księża: ks. Jan Andrzejewski i ks. Wojciech Ren, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Zenon Mielke oraz p. Beata Lembicz, przedstawiciel Sołectwa Parkowo p. Karol Nowak, emerytowani nauczyciele: p. Regina Grzebyta, p. Wanda Wiśniewska, p. Irena Nowak. 

    Pani dyrektor pokrótce przypomniała historię Dnia Nauczyciela oraz rolę jaką odgrywają nauczyciele w wykształceniu społeczeństwa obywatelskiego. Minutą ciszy zgromadzeni uczcili pamięć zmarłych pracowników szkoły, a młodzież złożyła na miejscowym cmentarzu symboliczne znicze. Na zakończenie p. M. Cisowska podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły. Tym, którzy szczególnie na to zasłużyli pani dyrektor przyznała nagrody Dyrektora Szkoły. Podziękowania za trud wychowawczy na ręce pani dyrektor złożyli zaproszeni goście: p. K. Ostrowski, ks. J. Andrzejewski,p. Z. Mielke oraz p. I. Nowak.
    Po części oficjalnej przyszła pora na „ucztę duchową”, którą zapewniła młodzież Zespołu Szkół pod opieką pp. Eweliny Baranowskiej i Kamili Cymer. „Szkoła na wesoło” przedstawiona przez uczniów co rusz wywoływała salwy śmiechu na widowni. Wręczenie pamiątkowych laurek nauczycielom i pracownikom administracji zakończyło spotkanie na Sali.
    Po uroczystości dzieci i młodzież udali się do domu, a nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnej kawie.

>>>> GALERIA <<<<


ROK   2010
LŚwięto Edukacji w Parkowie

Uroczystą akademią uczcili Parkowscy uczniowie i nauczyciele Święto Edukacji Narodowej.  14 października Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji, uczniowie oraz zaproszeni goście spotkali się w Sali gimnastycznej miejscowego ZS.  Wśród zgromadzonych gości byli:  Radni Rady Miejskiej Wanda Wiśniewska i Jarosław Witt, ks. Wojciech Ren, sołtys Józef Szmania,  przedstawiciele Rady Rodziców  Zenon Mielke i Lucyna Leśnicka, sponsorzy szkoły, emerytowani nauczyciele  i pracownicy obsługi.


Na wstępie p.  Dyrektor Maria Cisowska przypomniała tradycje Święta Edukacji oraz podziękowała wszystkim za wysiłek poświęcony edukacji młodych ludzi. Za wkład pracy edukacyjnej Pani Dyrektor przyznała nagrody Dyrektora.

Tradycją stało się  już również uhonorowanie  przyjaciół szkoły. W tym roku podziękowania   za okazaną pomoc w organizacji imprez szkolnych oraz półkolonii letniej a także za wsparcie finansowe Szkoły Tytuł Przyjaciela szkoły otrzymali :  Janusz Piechowiak, Krzysztof Janka, Jadwiga Pawlicka, Zbigniew Cisowski, Józef Dolniak, Andrzej Cymer, Grzegorz Rozalczyk, Zenon Mielke, Jarosław Witt, Wanda Wiśniewska, Kazimierz Marciniak, Mirosław Baczyński, Rada Rodziców SZ   w Parkowie oraz BS w Czarnkowie.


Po części oficjalnej uczniowie przedstawili  program satyryczny nawiązujący do rzeczywistości szkolnej. Trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Salwy śmiechy świadczyły o tym, że program bardzo się podobał. Udany dzień w szkole zakończyła  wspólna kawa i przepyszne ciasto ufundowane przez Radę Rodziców w Parkowie.

Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie