logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
15  STYCZNIA 2017

XXV FINAŁ WOŚP W NASZEJ SZKOLE


Kolejny raz włączyliśmy się w akcję Jurka Owsiaka. Nasza szkolna Orkiestra grała 15 stycznia 2017 roku w godzinach od 15.00 do 19.00. Pięć minut po godzinie 15.00 usłyszeliśmy hymn WOŚP, a następnie dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska wraz z szefową sztabu Marzeną Działo, w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Wojciechowskiego, radnego Rady Miejskiej Bartosza Perlicjana oraz sołtysa wsi Słomowo i Szczytno Kazimierza Krakowiaka dokonali otwarcia imprezy. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego  „Słoneczne Skrzaty” w Parkowa z pięknymi układami tanecznymi przygotowanymi przez Wiesławę Szorszcz. Następnie wystąpił ludowy zespół wokalno-instrumentalny „Tu – My z Doliny Wełny” z Gościejewa, a po nich mogliśmy wysłuchać przepięknych melodii w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Edmunda Korybalskiego działającej przy Rogozińskim Centrum Kultury, którą prowadził kapelmistrz Roman Tylutki. Czas umiliły nam również zespoły PA-MAR-SZE  i ISKIERKI. Sporo emocji wywołał – już tradycyjnie -  występ teatrzyku Fantazja  przygotowany przez panią Renatę Krzyżosiak i Krzysztofa Przybylskiego. Rodzice i znajomi „aktorów” z wypiekami oglądali występy swoich pociech. Przegląd artystyczny zakończył występ wokalny uczennicy Zuzanny Chojnackiej.  Podczas całej imprezy odbywały się aukcje prowadzone m.in. przez Marię Cisowską, Romana Szuberskiego, Renatę Tomaszewską, Bartosza Perlicjana i Marzenę Działo. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka z przepysznymi ciastami, a chętni mogli zbadać sobie ciśnienie u pani pielęgniarki Iwony Pietrzak.

Sztab WOŚP w Parkowie gorąco dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali i tym, które wrzucali pieniądze do puszek. Dziękujemy również tym, którzy w sposób czynny włączyli się w organizację naszego sztabu w Parkowie, nauczycielom, uczniom, strażakom z OSP w Parkowie, wszystkim darczyńcom. Razem zebraliśmy 9115 zł i 67 groszy. Dziękujemy!


10  STYCZNIA 2016

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Parkowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2016  roku zagrała już po raz 24.  Jak Co roku na ulice w całym kraju wyszło tysiące wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W Parkowie 35wolontariuszy z Zespołu Szkół w Parkowie już od wczesnych godzin porannych kwestowało na ulicach nie tylko Parkowa, ale i okolicznych miejscowości.  Prawie wszystkie puszki zostały wypełnione po brzegi. Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy pokonali zimno i wiatr dzielnie kwestując na rzecz potrzebującym.11 STYCZNIA 2015

ORKIESTRA „GORĄCYCH SERC”

            Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015 roku zagrała już po raz 23. Na ulice w całym kraju (i nie tylko) wyszło tysiące wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali pieniądze dla oddziałów pediatrycznych, onkologicznych i geriatrycznych. Ani deszcz, ani silny wiatr nie był w stanie schłodzić łańcucha „gorących serc”.
W Parkowie 38 wolontariuszy z Zespołu Szkół w Parkowie już od wczesnych godzin porannych kwestowało na ulicach nie tylko Parkowa, ale i okolicznych miejscowości. I od razu trzeba przyznać, że po raz kolejny nie zawiedli się na miejscowej społeczności. Prawie wszystkie puszki zostały wypełnione po brzegi. Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy pokonali zimno i wiatr dzielnie kwestując na rzecz potrzebującym.
O godzinie 15 wszyscy zebrali się w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół gdzie uczestników czekało wiele atrakcji. Imprezę otworzyła Marzena Działo – szefowa parkowskiego Sztabu WOŚP, a po niej głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się m. in.:  przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Janus,  burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, zastępca burmistrza Mirosława Sass-Nowak. radni Rady Miejskiej, dyrektor ZS im. H. Cegielskiego Renata Tomaszewska. Oficjalnego otwarcia zabawy dokonał burmistrz Roman Szuberski.
Ci, którzy przybyli w niedzielne popołudnie do parkowskiej szkoły na pewno tego nie żałowali. Występy zespołu tanecznego PA-MAR-SZE, orkiestry dętej RCK, dzieci z przedszkola samorządowego „Słoneczne Skrzaty” w Parkowie, dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Parkowie, sprawiły, że nikt ani przez chwilę się nie nudził. Działał również punkt pielęgniarski gdzie pod fachowym okiem p. Iwony Pietrzak, każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz punkt makijażu artystycznego. Jeśli do tego dodamy bogato zaopatrzoną kawiarenkę, która przez całe cztery godziny serwowała wszystkim uczestnikom „niebiańskie pyszności” przygotowane przez nauczycieli  oraz rodziców uczniów - to czego trzeba więcej? Nad bezpieczeństwem uczestników akcji czuwali strażacy OSP w Parkowie.
W takiej atmosferze odbyła się aukcja przedmiotów ofiarowanych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy,  wśród których były m.in.: gadżety WOŚP- u (koszulki, zegar, torba, kalendarze itp.), Urzędu Miejskiego (koszulka, kubki, piłka itd.), Policji (Pyrek),  firmy Lion (koszulki, czapki, kubki itp.) oraz wiele, wiele innych podarunków. Aukcję bardzo sprawnie prowadziła Maria Cisowska mając za partnerów: burmistrza Romana Szuberskiego, Renatę Tomaszewską, Michała Lisa, Bartosza Perlicjana, Justynę Bartol- Baszczyńską oraz szefową sztabu Marzenę Działo.  Najwyższą cenę spośród licytowanych przedmiotów osiągnął pysznie wyglądający tort „sprzedany” przez burmistrza Rogoźna i Małgorzatę Lang (szefową zespołu PA-MAR-SZE)  -  za 200 zł.  
Gdy mijała godzina 19 sala ciągle była zapełniona gośćmi i aż żal było przerywać znakomitą zabawę. Przez cały czas trwania licytacji pieniądze ofiarowane i licytowane na Orkiestrę skrupulatnie liczyła komisja. Jak się okazało zarówno dzieci jak i osoby starsze mogą liczyć na ofiarność Parkowian ( ale nie tylko, bo w zabawie uczestniczyli goście spoza terenu Parkowa). Parkowski sztab WOŚP przekazał do sztabu Jurka Owsiaka  89 17,18 zł . Jeszcze raz się okazało, że „gorących serc” w Parkowie nie brakuje.    Sztab WOŚP w Parkowie w tym miejscu chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w działania umożliwiające zorganizowanie imprezy, w tym przede wszystkim wolontariuszom, nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas na pracę na rzecz potrzebujących.  Dziękujemy również darczyńcom: Urzędowi Miejskiemu, Policji, Firmie „LION”, OSP Parkowo, Stowarzyszeniu „Parkowianka”, U. M Kuszakom, Kwiaciarni „Finezja” z Rogoźna, T. J. Wojciechowskim, A. Nadolnemu,  M. T. Mąkosa oraz rodzicom i  uczniom Zespołu Szkół w Parkowie. 
Do zobaczenia za rok na 24 finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.

12 stycznia 2014

„ NA  RATUNEK”

 XXII Finał WOŚP poświęcony był zbiórce pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
W Parkowie „ NA RATUNEK” dzieciom i seniorom   ruszyło  36 wolontariuszy, którzy uzbierali 9.677,25 złotych. Hojność przybyłych do Zespołu Szkół w Parkowie gości przeszła najśmielsze oczekiwania. OSP w Parkowie zasiliło puszki wolontariuszy kwotą 300 złotych, Stowarzyszenie „ Parkowianka” ofiarowało 150 złotych, przeszło 4 tysiące złotych wrzucili do puszek rodzice i goście, którzy bawili się z nami podczas XXII Finału WOŚP, tyleż samo zebrali  w swoich miejscowościach wolontariusze, sumę dopełniła działalność kawiarenki.
Imprezę  w Parkowie uświetnili występami :  Teatrzyk „Fantazja” z przedstawieniem  „ Śpiąca królewna” (pod opieką p. Renaty Krzyżosiak i p. Krzysztofa Przybylskiego); pokaz układów tanecznych w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego „Słoneczne Skrzaty „ z Parkowa (pod opieką p. Wiesławy Szorcz), występ zespołów tanecznych działających przy RCK: „ Iskierki”, „ PA-MAR-SZE – STARSZE”, „PA-MAR-SZE – MŁODSZE”i  niezwykle dynamiczny zespół Newage (opieka p. Małgorzata Lang), a także pełen werwy  występ absolwenta naszej szkoły Wojtka Piechowiaka.

Jak zwykle działała kawiarenka z przepysznymi wypiekami, które przygotowali rodzice uczniów Zespołu Szkół w Parkowie.  Chciałabym bardzo podziękować pani dyrektor Marii Cisowskiej, władzom samorządowym, instytucjom( w tym Firmie LION, UKS „ Olimpijczyk”, OSP w Parkowie za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz służbie medycznej p. I. Pietrzak i p. K. Penier), rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi,  a przede wszystkim wolontariuszom  oraz dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i  ciężką pracę włożoną w przygotowanie działalności sztabu.

13 stycznia 2013

„Szczęśliwa trzynastka”

Wiele osób twierdzi, że trzynastka  to najbardziej pechowa z liczb. Okazuje się, że jest to przesąd, bo XXI Finał WOŚP po raz kolejny okazał się sukcesem. W tym roku graliśmy dla ratowania życia dzieci i po raz pierwszy dla godnej opieki seniorów. Zebrane podczas finału środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej i sprzętu dla wsparcia terapii noworodka i niemowlaka, a także na wyposażenie szpitali geriatrycznych. Idea, która przyświecał XXI. Finałowi to „ Godność”. Każdy człowiek posiada godność, ale nie zawsze my potrafimy tę godność drugiej osoby uszanować, szczególnie, gdy jest to maleńkie dziecko  czy stary, często schorowany człowiek. Dlatego tak ważne jest przypominanie znaczenia tego słowa, co uczyniła WOŚP.
W Parkowie do walki o godność drugiego człowieka ruszyło 40 wolontariuszy, którzy pomimo panującej grypy i sypiącego śniegu przynieśli w puszkach przeszło cztery i pół tysiąca złotych.
Blisko trzy tysiące złotych uzyskano z przeprowadzonych aukcji. Szczególnym  powodzeniem cieszyły się gadżety WOŚP, przedmioty ufundowane przez władze samorządowe, policyjna „ Gwiazda” ufundowana przez Komisariat Policji w Rogoźnie oraz przepiękne przedmioty przekazane przez instytucje i osoby prywatne. Niezwykły przebieg miała aukcja prowadzona przez gości  sztabu WOŚP w Parkowie : Panią Dyrektor Marię Cisowską, Burmistrza Rogoźna Pana Bogusława Janusa oraz  gości specjalnych – olimpijczyków : zapaśnika Władysława Stecyka i wioślarza Grzegorza Nowaka, którzy przekazali na aukcję trofea olimpijskie oraz książki poświęcone polskiemu olimpizmowi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gadżety wykonane przez uczniów i przedszkolaków: świeczniki, zwierzątka orgiami, serduszkowce pierniki, domki z ciastek i bombki.

Całość imprezy w Parkowie uświetnili występami :  Teatrzyk „Fantazja” z przedstawieniem  „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” (pod opieką p. Renaty Krzyżosiak i p. Krzysztofa Przybylskiego); pokaz układów tanecznych w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego „Słoneczne Skrzaty” z Parkowa (pod opieką p. dyrektor Małgorzaty Bartkowiak i p. Anity Piechnik), występ zespołów tanecznych działających przy RCK: „ PA-MAR-SZE – STARSZE”, „ PA-MAR-SZE – MŁODSZE” i  niezwykle dynamiczne „ ISKIERKI” (opieka p. Małgorzata Lang), a także porywających występ absolwenta naszej szkoły Wojtka Piechowiaka z piosenką „Do przodu Polsko”.
Jak zwykle działała kawiarenka z przepysznymi wypiekami, które przygotowali rodzice uczniów Zespołu Szkół w Parkowie. Niektóre  z wypieków mają już swoją finałową historię, jak pączki pani dyrektor, rogaliki babci Kuklowej, babeczki Topolewskich i wiele innych, które raczyły podniebienia gości sztabu w Parkowie.
Sztab działający w Zespole  Szkół w Parkowie zebrał podczas XXI Finału kwotę 8.300,55 zł.  W dobie kryzysu jest to całkiem spora suma.
Chciałabym bardzo podziękować pani dyrektor Marii Cisowskiej, władzom samorządowym, instytucjom, rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim wolontariuszom  oraz dzieciom i młodzieży , którzy przekazali „swoją iskierkę radości” tym, którzy na nią czekają- noworodkom, niemowlakom oraz osobom starszym. Podziękowania za każdą wrzuconą monetę do puszki, za ciężką pracę włożoną w przygotowanie i działanie sztabu oraz dobrą wolę i otwarte serce – składa szef sztabu Danuta Talar – Soloch.

08 stycznia 2012

XX FINAŁ WOŚP

XX. Finał WOŚP w Zespole Szkół w Parkowie znów zakończył się rekordowym sukcesem.  Zebrano 8.671,72  zł,  w tym 4.389,65  znalazło się w puszkach wolontariuszy. Dzięki pysznym wypiekom rodziców parkowskich uczniów, kawiarenka wypełniona była po brzegi , a ciasto znikało w okamgnieniu. Po słodkim poczęstunku należało zbadać sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, nad czym czuwała  pani Katarzyna  Penier.  Uroczystego otwarcia  imprezy finałowej dokonali : dyrektor szkoły pani Maria Cisowska, przewodniczący rady rodziców pan Zenon Mielke oraz radny rady miejskiej Rogoźna pan Paweł Wojciechowski. W atmosferę zabawy i tańca wprowadziły gości, a wśród nich byli Burmistrz Rogoźna  Bogusław Janus, z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej  Zbigniew Chudzicki, radni Rady Miejskiej Adam Nadolny, Adam  Jóźwiak i  Paweł  Wojciechowski , sekretarz Gminy pani Iwona Sip – Michalska, członek zarządu Rady Powiatu pan Gustaw Wańkowicz z małżonką, prezesi, dyrektorzy oraz  przedstawiciele różnych instytucji i organizacji państwowych oraz społecznych, rodzice oraz dzieci i młodzież,  przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „ Słoneczne Skrzaty” z Parkowa pod opieką pani Wiesi Szorcz. Dzieci w pełnym ekspresji występie przedstawiły szereg tańców z różnych krajów Europy. Teatrzyk „ Fantazja” przedstawił baśń pt. „ Księżniczka na ziarnku grochu”. Gra aktorska dzieci oraz stroje i dekoracje pozwoliły poczuć oddech prawdziwego teatru.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się  znakomicie przygotowane układy taneczne zespołów  PA-MAR-SZE (dziewcząt starszych i młodszych”) oraz „ Iskierek” działających przy Rogozińskim Centrum Kultury ( pod opieką pani Małgorzaty Lang).

Wiele emocji dostarczyły prowadzone aukcje, najdroższymi  przedmiotami okazały się: gadżety kibiców Lecha Poznań: piłki, szalik, zegar, kubek oraz kalendarz; innymi były zabawki – maskotki, ręcznie wykonana biżuteria, elementy dekoracji stołu (serwetki, stroiki), glukometry, przelot motolotnią, książki , a także przedmioty wykonane przez dzieci z przedszkola „ Słoneczne Skrzaty”, ciasteczkowe domki, pierniki oraz ozdoby wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Parkowie.  

Finał zakończyły niezwykłym wykonaniem współczesnych przebojów muzyki rozrywkowej uczennice Tatiana, Wiktoria i Patrycja. Wszystkim osobom ( szczególnie dyrektorowi szkoły, nauczycielom i pracownikom obsługi), które zaangażowały się w pracę sztabu oraz wspierały jego działalność swym udziałem i hojnością (przekazane pieniądze oraz przedmioty na aukcje) , gorące podziękowania składa szef sztabu Danuta Talar – Soloch.    


09 stycznia 2011 

a

„ Nakręcony”  XIX Finał w Parkowie

    
                                Kryzys ś
wiatowy dotyka każdego z nas. Narzekamy na podwyżki, niskie pensje, ale prawdziwe nieszczęście dotyka nas wtedy, gdy zachoruje nam ktoś bliski. Jest to dotkliwsze tym bardziej, jeśli tą osobą jest dziecko. Wtedy choruje cała rodzina. Dlatego też XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pochylił się nad dziećmi dotkniętymi chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Okazała się także, iż mimo kryzysu, potrafimy walczyć o każdego człowieka, szczególnie tego najmniejszego i bezbronnego. Wspólnie można pokonać wszystkie przeszkody. Przed puszkami  czterdziestu wolontariuszy z Parkowa otwierało się każde serce i 3138,24 tysiące złotych znalazło się w sztabie WOŚPU- u Zespołu Szkół w Parkowie. Bardzo wiele osób prywatnych, dzieci oraz firm podarowało przedmioty na aukcję. Uzyskany dochód z ich licytacji to 3698,86 zł. Pracowała także kawiarenka. Dzięki pysznym wypiekom rodziców uczniów z parkowskiej szkoły dochód sztab powiększył się o sumę 562,90 zł. Swój czas poświęciła także pani Penier, mierząc ciśnienie i poziom cukru we krwi, zbierając jednocześnie każdą złotówkę do całej puli. W sumie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Parkowie zebrał 7400,00 zł.

   Chciałabym podziękować pani dyrektor Marii Cisowskiej za udostępnienie szkoły na działalność sztabu oraz wsparcie podczas licytacji przedmiotów na aukcji. Wolontariuszom za kwestowanie, pomimo innych obowiązków szkolnych. Wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które przekazały przedmioty na aukcję .  Nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcony czas i ogromną pracę włożoną w funkcjonowanie sztabu. Przedszkolakom i ich opiekunom(p. dyrektor Małgorzacie Bartkowiak i p. Małgorzacie Białas) z Przedszkola Samorządowego w Parkowie „ Słoneczne Skrzaty”, Teatrzykowi „ Fantazja” (pod opieką p. Renaty Krzyżosiak) , zespołom tanecznym z Rogozińskiego Centrum Kultury (pod opieką p. Małgorzaty Lang) za wspaniałe występy. Przybyłym gościom z panem burmistrzem, radnymi powiatu i gminy na czele, rodzicom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim osobom, które bawiły się razem z nami i nie pozostały obojętne na zaproszenie  sztabu, aby bezinteresownie poświęcić czas i własne , ciężko zapracowane pieniądze na pomoc dla tych, którzy są przecież naszą przyszłością. Po raz kolejny okazało się, że społeczność lokalna to ogromna siła, bez takiego wsparci trudno byłoby cokolwiek osiągnąć. 

                                                              Z wyrazami wdzięczności – szef sztabu

>>>> GALERIA <<<<


Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Szkoła Podstawowa w Parkowie