logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny
Szkoła Promująca Zdrowie
Archiwumoke


CKE


WOLANTARIAT   SZKOLNY


Szkolne Koło Wolontariatu działa od 16 lat. Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. Katarzyna Lewandowska.
Formalnie działa, bo przecież uczniowie naszej Szkoły wspierali  innych zawsze.

Do SKW należy 30 osób,
jednak w naszą działalność angażuje się  ponad 50 koleżanek i kolegów oraz praktycznie wszyscy nauczyciele. Członków Koła można zauważyć we wszystkich przedsięwzięciach naszej placówki. 

Jesteśmy dla innych:
- opiekujemy się niepełnosprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Parkowie,
- współdziałamy ze Stowarzyszeniem „Przyjaciel” w Obornikach,
- współdziałamy  z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Wiardunkach,
- wspieramy Hospicjum Stowarzyszenia im. Ks. Jerzego Niwarda Mussolffa w Wągrowcu,  
- włączamy się do kampanii „Pola nadziei”
- wspieramy Schronisko dla Zwierząt „Azorek” w Obornikach”,
- jesteśmy zaangażowani w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy,
- pracujemy na rzecz corocznego Powiatowego Balu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej,
- pomagamy podczas Integracyjnych Dni Olimpijskich,
- uczestniczymy w zbiórkach żywności organizowanych przez Pilski Bank Żywności,
- wspieramy organizację biwaków dla klas I-III naszej Szkoły .

PAMIĘTAMY, że:

  "Człowiek ujawnia swoją osobowość
  w sposobie traktowania bliźnich"

                                                                            (Stefan Kardynał Wyszyński)


Parkowo, 29 lutego 2020 roku  

SOBOTNIA WIZYTA W SCHRONISKU "AZOREK"

Dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunkami: p.Izabelą Węgrzak - Przybylską i p. Katarzyną Lewandowską, wybrały się dziś z wizytą do Schroniska "Azorek" w Obornikach. Zawieźliśmy karmę, posłanie i smycze oraz wyprowadziliśmy pieski na spacer do okolicznego lasu. Były z nami: Wiko, Drops, Peter, Sonia, Urko, Saba, Bunia, Hasi, Gabrysia oraz Karlik. Bardzo nas cieszy fakt, że zaraz po spacerku Gabrysia została zaadoptowana.

>>> GALERIA <<<


Parkowo, 13 grudnia 2019 roku                                                                                                        "Czyniąc dobrze nie zniechęcajmy się.
Nie ulegając bowiem zniechęceniu
będziemy zbierać owoce we właściwym czasie.
Dopóki więc mamy czas, czyńmy dobrze"
z Listu do Galatów

Z WIZYTĄ W HOSPICJUM

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - święta rodzinne, święta kiedy chcemy być bardzo blisko innych ludzi. Niestety, nie wszyscy mogą spędzić czas przedświąteczny i świąteczny w gronie swoich bliskich, spędzają czas w szpitalach, schroniskach, hospicjach. Ci ludzie szczególnie potrzebują naszego wsparcia i bliskości. Od wielu już lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Parkowie współpracują z Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Jedną z form współpracy jest wizyta uczniów tuż przed świętami Bożego Narodzenia z kolędą i opłatkiem. To także wspaniała lekcja empatii i pokory. Uczniowie dzięki tym spotkaniom najlepiej rozumieją co jest w życiu najważniejsze. Niezwykle wzruszające są spotkania w pokojach pensjonariuszy hospicjum. Wspólna kolęda, przełamanie się opłatkiem, życzenia to chwile niezapomniane zarówno dla uczniów, ale także dla mieszkańców hospicjum. W tym roku dziewiątka wolontariuszy z Parkowa pod opieką dyrektor Małgorzaty Cyranek, Katarzyny Lewandowskiej oraz Marzeny i Krzysztofa Działo w piątkowe popołudnie 13 grudnia oprócz kolędy, opłatka i życzeń przekazała na ręce p. Moniki dla pensjonariuszy piękny stroik świąteczny, papierowe choinki, a także pyszny placek świąteczny. Wzruszenie malujące się na twarzach uczniów oraz radość z czynienia dobra świadczyło, że to grudniowe popołudnie to nie był czas zmarnowany.


Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły
biorą udział w akcji "Pola nadziei"
 rozprowadzają cebulki żonkili
wśród mieszkańców Parkowa i okolic.
Tym sposobem wspieramy pensjonariuszy
Hospicjum Miłosiernego Samarytanina
w Wągrowcu.

Parkowo, 17 października 2016 roku

POLA NADZIEI 

Tradycją lat ubiegłych w naszej szkole przeprowadzona została akcja na rzecz osób terminalnie chorych "Pola Nadziei" – której celem było pozyskanie funduszy na rzecz hospicjum w Wągrowcu. Akcja ta,  to również uwrażliwianie młodych ludzi na los cierpiących, oczekujących pomocy, opieki. Wolontariusze rozprowadzali cebulki żonkili wśród swoich kolegów i koleżanek, włączyli w to swoje rodziny i znajomych, rozumieli potrzebę niesienia pomocy.

>>> GALERIA <<<


WOLONTARIUSZE W WIARDUNKACH
 

Jak co roku grupa wolontariuszy- uczniowie gimnazjum brali udział w Festynie Sportowym "Żyj zdrowo na sportowo" zorganizowanym  przez WTZ Wiardunki. Uczniowie służyli swoją pomocą podczas festynu pomagając w przygotowaniach, przy przeprowadzaniu konkurencji sportowych pomagając uczestnikom, w przygotowaniu posiłku, przy grillu. Chętnie zawierali znajomości z uczestnikami festynu, a z wieloma była to szczególna radość spotkania, gdyż bili to uczestnicy Balu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej , który był organizowany w naszej szkole. Wolontariusze sprawnie pomagali również przy porządkowaniu po zakończonym festynie. Dzień upłynął pracowicie i radośnie. Powierzane zadania wolontariusze wykonywali bardzo chętnie i sprawnie, a na twarzach była wielka radość, że mogą służyć swoją pomocą, czuli się tam potrzebni.

Parkowo, 14 grudnia 2015 roku

„Człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie.
To jest pełna realizacja przykazania miłości.”

Jan Paweł II

BĘDZIESZ MIŁOWAŁ BLIŹNIEGO SWEGO...

  ... to przykazanie idealnie oddaje treść postępowania wolontariuszy z Parkowa, którzy już od wielu lat wspomagają różnymi inicjatywami Niepubliczny Zakład Opieki  Zdrowotnej „Hospicjum Miłosiernego Samarytanina” w Wągrowcu  prowadzony przez Stowarzyszenie  im.  Ks. Jerzego Niwarda Musolffa. Szkolny Wolontariat na czele z p. Katarzyną Lewandowską organizuje różne akcje, m. in. „Pola nadziei”, których celem jest zebranie funduszy na Hospicjum.14 grudnia całkiem spora grupa gimnazjalistów z Parkowa na czele z p. dyrektor Marią Cisowską oraz opiekunami: D. Talar-Soloch, K. Lewandowską, M. Działo i K. Działo jak co roku udała sie do hospicjum żeby spotkać się z jego mieszkańcami, przekazać prezenty (dwa piękne stroiki oraz  fantazyjne choinki) i podzielić się z nimi opłatkiem.  Jak zawsze zostali ciepło przyjęci przez „dobrego ducha” hospicjum p. Annę Fajek, która przekazała na ręce pani dyrektor podziękowania od ks. prałata Andrzeja Rygielskiego dla uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół za udział w XI Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie” oraz „Żonkilowych Polach Nadziei”. Pani Ania w niezwykle sugestywny sposób opowiedziała o idei hospicjum, o pomaganiu drugiemu człowiekowi oraz o potrzebie bycia z innymi ludźmi - „pamiętajcie abyście nigdy nie byli sami. Internetowe lajki nie zastąpią Wam przyjaciół, znajomych, rodziny”. Młodzież z wypiekami na twarzy słuchała pani Ani, a następnie wraz z nią udała się do pokojów pensjonariuszy aby podzielić się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy. Łzy wzruszenia i radość na twarzy mieszkańców hospicjum były najlepszym podarunkiem dla wolontariuszy i ich  opiekunów z Parkowa.   To była niezwykła lekcja, lekcja miłości „dla bliźniego swego”.

    

     PODZIĘKOWANIE                                      >>> GALERIA <<<


Parkowo, 09 grudnia 2015 roku

 W ZESPOLE SZKÓŁ W PARKOWIE MINĘŁO 20 LAT….. Z PILSKIM BANKIEM ŻYWNOŚCI

Jak co roku duża grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Parkowie w sklepach naszej miejscowości i nie tylko wraz z Pilskim Bankiem Żywności stanęła 04 grudnia przy pustych pojemnikach, aby zachęcając słowem i specjalnymi kartkami skierowanymi do mieszkańców zakończyć w niedzielę 06 grudnia akcję wypełnionymi żywnością pojemnikami. Tak się stało …  młodzież, właściciele sklepów: P .Pawliccy,  P .Witt, P. Szmania oraz sklep P. Józefa Dolniaka z Białężyna i mieszkańcy Parkowa stanęli na wysokości zadania. Możemy być dumni, bo pojemniki zapełniły się żywnością tak potrzebną ludziom żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Wszyscy sprawili to, że wydarzył się kolejny „ cud”. W domach, gdzie czasami występuje trudna sytuacja materialna, czasami wielka bieda czy przejściowe trudności wraz z choinką, kolędami pojawią się nakryte pysznymi potrawami stoły, a dzieci znajdą pod choinką wyczekiwane smakołyki. Jakie słowa mamy, jako wolontariusze skierować do Was, mieszkańcy Parkowa?

                                      DZIĘKUJEMY! ! !

Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie  Maria Cisowska, organizator zbiórki Violetta Kopaniarz  i  Katarzyna Lewandowska  Izabela Węgrzak- Przybylska, Aleksandra  Lijewska  oraz młodzież, która poświęciła wolny czas :  Mroczyńska Klaudia, Wieczorek Honorata, Kukla Monika, Sołtys Marzena, Kolasa Jarosław, Szymański Dominik, Braczyński Jakub, Rakowski Dominik, Kędziora Jakub, Filipowicz Oskar, Nowak Kamil, Myrda Erwin, Pawłowski Damian, Binkowski Cezary, Kasper Donata, Krakowiak Zuzanna, Kukla Joanna, Mąkosa Wiktoria, Penier Agnieszka, Korybalska Ada , Korybalska Wiktoria, Rodak Anastazja, Nowak Agata, Fundamenski Patryk, Borowiak Karolina, Tyma Kornelia, Soloch Martyna, wolontariusze Szkolnego Koło PCK oraz wszyscy chłopcy z klasy I b Gimnazjum. 

Parkowo, 28 października 2015 roku

GORĄCE  SERCA  PONOWNIE  ZABIŁY
W  ZESPOLE  SZKÓŁ W  PARKOWIEJuż po raz drugi, wraz z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka,  młodzież, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły za zgodą Dyrektora  Zespołu Szkół w Parkowie Marią Cisowską organizuje akcję zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „ PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH”.Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, które są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionych opieki biologicznych rodziców.
Pragniemy pomagać dzieciakom skrzywdzonym przez los w  odnalezieniu swojego  bezpiecznego  miejsca: czyli prawdziwego domu, domu z rodzicami, ciepłego, opiekuńczego ;  gdzie każda troska  dziecka  jest  troską  rodzica - opiekuna, gdzie do ogromnego stołu zasiadają dzieci pewne, że jest tam miłość.
My,  czyli  RODZINA SZKOŁY W PARKOWIE   pomagamy Wam, bo jesteśmy pełni empatii i zawsze wspieramy tych, których skrzywdził los.

Przez miesiąc zebraliśmy  około    ----  700 kg makulatury ! ! !
To tylko miesiąc  …..  wiecie  co może wydarzyć się do  17 czerwca  2016 ?
Jest to  wiele dni, wiele tygodni ….. ten czas będzie czasem dla   PRZYWRÓCENIA  DZIECIOM  UŚMIECHÓW !

Opiekun akcji Violetta Kopaniarz


Parkowo, 17 października 2015 roku

Wizyta w „Azorku”

17 października 2015 roku wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu i uczniowie  Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wraz z opiekunami odwiedzili Schronisko Bezdomnych Psów „Azorek” w Obornikach. Podczas spotkania przekazaliśmy karmę dla psów,  a następnie uczniowie  wyprowadzili psy na długi spacer po lesie. Sprawiło to wiele radości zarówno uczniom jak i zwierzętom. Wolontariusze mieli okazję poznać swoich podopiecznych. Zapoznali się również z zadaniami wolontariuszy pracujących na  co dzień w schronisku.

Parkowo, 08 października 2015 roku

Żonkilowe „Pola Nadziei”

Każdego  roku w październiku włączamy się w akcję Żonkilowe „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum w Wągrowcu. Ten symboliczny akt solidarności przypomina nam o niesieniu pomocy ludziom cierpiącym, chorym. Akcja uwrażliwia dzieci, młodzież , ich rodziców na los cierpiących. Wolontariusze rozprowadzają cebulki żonkili wśród swoich kolegów, koleżanek, którzy sadzą je w swoich ogrodach. W zeszłym roku szkolnym z takiej akcji przekazaliśmy na Hospicjum w Wągrowcu 600 zł. Obecnie akcja „Pola Nadziei” jeszcze trwa.
 


Parkowo, 18 czerwca 2015 roku

„Żyj zdrowo na sportowo”

W czerwcu 2015 roku wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu integracyjno-sportowym „Żyj zdrowo na sportowo” w WTZ w Wiardunkach. W imprezie uczestniczył młodzież niepełnosprawna z powiatu obornickiego a wolontariusze służyli im pomocą w organizacji imprezy. Pomagaliśmy w przygotowaniu posiłków dla uczestników zabawy i przy obsłudze podczas konkurencji sportowych.   Czas minął nam bardzo szybko na wspólnej zabawie, rozmowach  i porządkowaniu po zakończeniu imprezy. Była to kolejna wspaniała lekcja integracji  z uczestnikami warsztatów .

Jak co roku udział w tej akcji przyniósł wolontariuszom wiele satysfakcji i radości.Parkowo, 14 maja 2015 roku

„Przywróćmy dzieciom uśmiech”

 W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Projekt ten miał wymiar edukacyjny. Uczył dzieci i młodzież empatii pokazując jak należy pomagać innym.  Poprzez udział w akcji uczniowie zdobywali  także wiedzę na temat segregowania odpadów i wdrażali ją w życie. Uczniowie przynosili do szkoły zalegające w domach gazety, czasopisma, kartony, zużyte zeszyty. Wolontariusze pomagali w ważeniu makulatury i przygotowaniu jej do odbioru. Zebraliśmy 450 kg makulatury.  Szczególnie wyróżniła się dwójka uczniów z klasy II i klasy III, którzy przynieśli po 50 kg makulatury.


Parkowo, 16 grudnia 2014 roku

KOLEJNA WIZYTA W HOSPICJUM

Od kilku lat społeczność Zespołu Szkół w Parkowie stara się wspierać  działalność Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu.  

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, 15 grudnia 2014 roku, grupa wolontariuszy wraz z opiekunami    odwiedziła pacjentów Hospicjum w Wągrowcu. Uczniowie śpiewali kolędy, podzielili się ze wszystkimi  opłatkiem, złożyli życzenia oraz przekazali mieszkańcom Hospicjum samodzielnie wykonane kartki z życzeniami  i gwiazdorki   czekoladowe. Natomiast Pani doktor  i całemu zespołowi  przekazaliśmy świąteczne  stroiki.                                                                         >>> GALERIA <<<


ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE 
JUŻ 16 ROK WSPÓŁPRACUJE Z PILSKIM BANKIEM ŻYWNOŚCI

Już  od 16 lat  uczniowie zespołu szkół w Parkowie pod opieką nauczycieli  wspólnie  z wolontariuszami z całej polski biorą udział w  wielkiej zbiórce żywności. W tym roku odbyła się ona w dniach 29.11.2013 – 01.12.2013 r.
Uczniowie w liczbie 48 wolontariuszy wraz z nauczycielami w godzinach wolnych od zajęć lekcyjnych zajęli miejsca w sklepach w Parkowie, które to sklepy, także  od 16 lat bardzo chętnie z nami współpracują.
Entuzjazm pomocy innym uczniowie przenieśli na mieszkańców parkowa, którzy bogatymi  zakupami wsparli akcję. Uczniowie rozdawali materiały otrzymane z pilskiego banku żywności w postaci kartek zachęcających do  wsparcia naszych działań. Zebraliśmy około 150 kg żywności ( 36 kg. Cukru, 31 kg makaronów, 50 kg mąki, ponad 7 kg czekolady dla dzieci i wiele  kg innej trwałej żywności dla ludzi potrzebujących).
Jesteśmy dumni z naszej młodzieży , właścicieli sklepów oraz mieszkańców Parkowa …..i już z niecierpliwością czekamy na kolejne lata , aby wspólnie z pilskim bankiem żywności  działać dla dobra tych , którzy potrzebują wsparcia i pomocy  „dajmy siebie innym” – to nasze hasło, które wcielamy od lat w życie .


Parkowo, 26 października 2013 roku

WOLONTARIAT NA FORUM RAD MŁODZIEŻOWYCH

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski od 2001 roku organizuje Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych, których celem jest integracja środowisk młodzieżowych, zgromadzonych przede wszystkim wokół gminnych i powiatowych rad młodzieżowych, a także innych grup, zdecydowanych działać na rzecz społeczności lokalnych.
Pierwsze Forum odbyło się w Rogoźnie z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Hinza oraz dyr. RCK Doroty Mąderek, a tematem była Unia Europejska i jej perspektywy.   XI Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych p.t.: Wolontariat formą zaangażowania młodzieży w działania społeczne  odbyło się w  Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie w dniach 24 - 25 października 2013 r. Spotkanie otworzył członek Zarządu SGiPW Łukasz Ekert, dyrektor Centrum Turystycznego w Żerkowie, a następnie tradycyjną formułę otwierającą obrady wygłosił sekretarz SGiPW Zdzisław Hinz. Dalszą część uroczystości otwarcia  poprowadził   Tomasz Telesiński, rzecznik prasowy i specjalista współpracy zagranicznej SGiPW.
       Pierwszego dnia  odbyły się dwa bloki szkoleniowo – warsztatowe. W pierwszym poruszono kwestię jak zostać, zdobyć i zatrzymać wolontariusza, druga część dotyczyła aspektów prawnych wolontariatu. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli naszej gminy.               
Obok jednego z organizatorów Z. Hinza reprezentowali gminę Rogoźno przedstawiciele szkoły w Gościejewie. Szkołę w Parkowie, jej działania związane z wolontariatem (m.in.: Bale Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Powiatu Obornickiego, Integracyjny Dzień Olimpijski, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, współpraca z wągrowieckim Hospicjum, WTZ we Wiardunkach, schroniskiem „Azorek” w Obornikach), kontakty ze sportowcami niepełnosprawnymi przedstawił reprezentant Zespołu Szkół w Parkowie Krzysztof Działo podkreślając różnorodność działań placówki otwierających młodzież na drugiego człowieka oraz korzyści wychowawcze płynące z tych działań.                              
 Po wystąpieniu naszego przedstawiciela odbyło się spotkanie z gośćmi specjalnymi obrad (w ich zaproszeniu „maczaliśmy palce”): Andrzejem Wróblem – trzykrotnym mistrzem Paraolimpiady w biegach na 800 i 1500m oraz Krzysztofem Paterką – brązowym medalistą paraolimpijskim z Aten, 5 zawodnikiem Paraolimpiady w Londynie w pływaniu (częstymi gośćmi imprez w Parkowie).
       Wieczorem uczestnicy forum spędzili miłe chwile w kręgielni. Drugi dzień rozpoczął się od wyjazdu do Witaszyc, gdzie zwiedzono Muzeum Napoleońskie.
Następnie uczestnicy forum wymienili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi działań Rad Młodzieżowych. Forum zakończyło się krótkim podsumowaniem i zaproszeniem na kolejną edycję.   Spotkania Rad Młodzieżowych stanowią świetną reklamę dla organizatorów tego typu działań. Patrząc na te obrady, aż żal serce ściskał, że odbywały się w Żerkowie, a nie w Rogoźnie – mieście gdzie narodziła się idea Forum Rad Młodzieżowych.
Parkowo, 19 grudnia 2012

Z WIZYTĄ W WĄGROWIECKIM HOSPICJUM

 Od kilku lat społeczność Zespołu Szkół w Parkowie stara się wspierać  działalność Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu.  
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2012 roku, grupa wolontariuszy wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Parkowie, odwiedziła pacjentów Hospicjum w Wągrowcu. Uczniowie śpiewali kolędy, podzielili się ze wszystkimi  opłatkiem, złożyli życzenia oraz przekazali mieszkańcom Hospicjum aniołki zrobione z makaronu, bałwanka wykonanego techniką orgiami i  piękny, świąteczny stroik. Dzięki pani Ani mogliśmy zapoznać się zarówno ze wszystkimi pomieszczeniami jak i również z najnowszymi zakupami sprzętu w Hospicjum, który ma pomagać pensjonariuszom. Łzy wzruszenia w oczach pensjonariuszy i personelu Hospicjum były najlepszym podziękowaniem dla młodzieży z Parkowa, a zarazem dla wolontariuszy była to  niezapomniana lekcja wrażliwości, której na pewno długo nie zapomną.


   
WOLONTARIUSZE W WIARDUNKACH

Grupa dziewcząt naszego Wolonatriatu Szkolnego pod opieką pani Katarzyny Lewandowskiej pomagała  7 czerwca 2011 roku podczas festynu  "Żyj zdrowo
na sportowo", który odbył się w Wiardunkach  w WZT.

HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE

Szkolne koło wolontariatu (opiekun p. Katarzyna Lewandowska) organizuje wiele akcji  na rzecz ludzi potrzebujących. Jedną z najważniejszych jest zbiórka pieniędzy dla hospicjum . W wielu z nas samo słowo hospicjum budzi strach , a przecież to bardzo ważne miejsce, szczególnie dla ludzi dotkniętych chorobą i dla ich bliskich.  Aby wspomóc działalność tych ośrodków , w szkole przeprowadzono akcję sadzenia żonkili – symbolu hospicjum, a zebrane ze sprzedaży cebulek pieniądze, przekazano  hospicjum , które może zakupić leki , środki opatrunkowe  i inne niezbędne środki.  „Miłość do cierpiących
s jest znakiem i miarą poziomu cywilizacji
 i rozwoju narodu.”
 

WZRUSZAJĄCE ODWIEDZINY
 

      Niepubliczny Zakład Opieki  Zdrowotnej „Hospicjum Miłosiernego Samarytanina” w Wągrowcu jest prowadzony przez Stowarzyszenie  im.  Ks. Jerzego Niwarda Musolffa.
Stowarzyszenie grupuje ludzi różnych profesji zarówno czynnych zawodowo, jak i emerytów. Wszystkich tych ludzi łączy zrozumienie idei paliatywnej. Jako organ założycielski dla Hospicjum Stowarzyszenie troszczy się o środki materialne na jego funkcjonowanie.
               Zespół Szkół w Parkowie od kilku lat już stara się wspomagać działalność Stowarzyszenia.  Szkolny Wolontariat na czele z p. Katarzyną Lewandowską organizuje różne akcje , m. in. „Pola nadziei”, których celem jest zebranie funduszy na Hospicjum. Dodatkowo w tym roku dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Słonik – mój przyjaciel”, którego celem było zapoznanie dzieci z działalnością hospicjów.
           17 grudnia 2010 roku siedemnaścioro Wolontariuszy z Parkowa pod opieką pp. Katarzyny Lewandowskiej, Marzeny Działo i Krzysztofa Działo odwiedziło pacjentów wągrowieckiego Hospicjum. Tam bardzo ciepł
o zostali przyjęci przez panią Annę Fajek oraz personel placówki.
           Uczniowie podzielili się z mieszkańcami Hospicjum opłatkiem, śpiewali kolędy oraz zostawili kartki z życzeniami i piękny, świąteczny stroik.
    Łzy wzruszenia w oczach pensjonariuszy i personelu Hospicjum były najlepszym podziękowaniem dla młodzieży z Parkowa. Również dla parkowskich Wolontariuszy była to  niezapomniana lekcja wrażliwości, której na pewno długo nie zapomną.


hospicjum
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Parkowie