logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny
Szkoła Promujaca Zdrowie
Archiwumoke


CKE


Zakończenie  Roku  Szkolnego  2018/2019
Parkowo, 19 czerwca 2019 roku

TO JUŻ WAKACJE!

    Dziewiętnastego czerwca  ponad  180.  uczniów klas I - VII Szkoły Podstawowej odebrało świadectwa i rozpoczęło długo oczekiwane wakacje. Już tradycyjnie dzień zakończenia roku szkolnego rozpoczął się od mszy świętej celebrowanej przez ks. Jana Andrzejewskiego i ks. Wojciecha Rena. Po mszy uczniowie z opiekunami oraz gośćmi przeszli do sali gimnastycznej. Tam powitała wszystkich dyrektor szkoły Małgorzata Cyranek. Pani dyrektor podsumowała cały rok pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz podziękowała gorąco za współpracę nauczycielom, pracownikom administracji i rodzicom. Na zakończenie życzyła wszystkim wspaniałych, pełnych radości i bezpiecznych wakacji. Po wystąpieniu pani dyrektor nastąpił smutny moment pożegnania kapelanów parafii Parkowo    i Słomowo: ks. Jana Andrzejewskiego i ks. Wojciecha Rena, którzy z dniem 30 czerwca kończą posługę w w/w parafiach oraz pracę w szkole w Parkowie. Część oficjalną zakończył najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment: wręczenie świadectw z paskiem oraz nagród dla tych, którzy całoroczną pracą i nauką sobie na to zasłużyli. W sumie nagrodzono  60 uczniów za wyniki nauczania oraz 16 uczniów otrzymało nagrody od Rady Rodziców za wzorową – 100 % - frekwencję.

    Jeszcze tylko krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-V pod opieką Roberta Dobrogowskiego i Marzeny Działo, spotkanie  z wychowawcami w klasach i  uczniowie mogli zawołać pełną piersią: TO JUŻ WAKACJE!

>>> GALERIA <<<


Zakończenie  Roku  Szkolnego  2015/2016
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


>>> GALERIA <<<

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
„Bo przecież jest niejeden szlak po którym trudniej iść,
lecz idąc tak, nie musisz brnąć w pochlebstwa dym
i karku giąć przed byle kim.
Rozważ tę myśl, a potem idź, IDŹ WŁASNĄ DROGĄ"
 

PIĘTNAŚCIORO ABSOLWENTÓW

Piętnaście osób – tyle, ile liczyła III klasa – ukończyło w czerwcu Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Zespole Szkół w Parkowie. Młodzież rozstawała się ze swoją szkołą etapami.
Najpierw pożegnali ich koleżanki i koledzy z klasy II, którzy przygotowali indywidualne gadżety dla każdego i wręczali je odczytując uroczyście protokół wspomniane gadżety przyznający. W tym samym dniu trzecioklasiści zaprosili wszystkich gimnazjalistów na dyskotekę pożegnalną. Pomimo niezbyt dużej frekwencji zabawa była świetna.
Uroczystość zakończenia gimnazjum rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Parkowie. Następnie goście, rodzice i główni bohaterowie – jeszcze przez chwilę uczniowie - spotkali się w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowie. Tradycyjnie, zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, przekazano młodszym sztandar Gimnazjum im. Józefa Wybickiego, a absolwenci złożyli Ślubowanie.
Świadectwa wręczyła dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie Maria Cisowska. Najwyższą średnią ocen i  świadectwo z wyróżnieniem otrzymała Karolina Mizgalska. Ona też otrzymała z rąk, reprezentującego Burmistrza Rogoźna,  Sekretarza Gminy  pana Marka Jagody nagrodę Burmistrza
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Parkowie, obok wspomnianej już Karoliny, za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie z rąk pani dyrektor otrzymali: Oskar Filipowicz, Karolina Janka, Filip Król, Roksana Majczyk, Kamil Nowak, Paulina Przewoźniak i Dominika Zaranek.
Pożegnanie ze szkołą zakończyła część artystyczna wykonana przez wszystkich absolwentów. Scenariusz napisała Dominika Zaranek, wspierali ją pozostali uczniowie III klasy gimnazjum, którzy świetnie wychwycili  powiedzonka i charakterystyczne zachowania nauczycieli. W programie oczywiście podziękowanie nauczycielom i  ukochanym rodzicom. Jeszcze rozmowy przy kawie przygotowanej przez rodziców, ostatnie zdjęcia na boisku szkolnym i… POSZLI WŁASNĄ DROGĄ.                                                                                                                                                   
DM    

Zakończenie  Roku  Szkolnego  2014/2015

„POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…”

W piątek 26 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek i  rozpoczęły się wymarzone przez wszystkich uczniów wakacje! Jednak oprócz nieokiełznanej radość, tego dnia pojawia się również trochę smutku. Szkolna codzienność zostanie zawieszona na dwa miesiące. Dla niektórych to już koniec przygody ze szkołą, albo z pewnym jej etapem. 

Dzień wcześniej w Zespole Szkół w Parkowie odbyła się uroczysta gala na której uczniowie III klasy Gimnazjum, nauczyciele i rodzice wspólnie podsumowali trzyletnią pracę w Gimnazjum. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody (świadectwa mogli odebrać w piątek) za wyniki nauczania – w tym za wynik testu gimnazjalnego-, za pracę w samorządzie, działalność wolontaryjną i sukcesy sportowe. Nagrodę burmistrza za najlepsze wyniki w nauce z rąk radnego Rady Miejskiej Bartosza Perlicjana oraz przedstawiciela burmistrza Rogoźna  Jarosława Dolatowskiego odebrał Dawid Korybalski.   Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Dawid Korybalski (5,82), Krystyna Stanicka (5,33)Dominika Dybek (5,22), Danuta Piechowiak (5,22),  Bartosz Kopaniarz (5,11), Gracjan Gomulec (5,05), Emilia Nowak(4,94)  Bartosz Olszewski (4,94), Michał Plewa(4,89) i Marcelina Bejma (4,78)   „Życie człowieka składa się z następujących po sobie etapów, kolejnych stopni wspinaczki na szczyt”  - mówiła p. dyrektor Maria Cisowska witając gości oraz przypominając sukcesy i drogę absolwentów parkowskiego gimnazjum. Po odebraniu nagród uczniowie podziękowali słowem, piosenką i kwiatami nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania. Uroczystość zakończyła radosna gala podczas, której absolwenci zostali „ukoronowani” biretami oraz mogli popisać się swoimi zdolnościami wokalnymi.
W piątek na dwa miesiące ze szkołą pożegnali się pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie.  Po uroczystej mszy świętej zebranych na Sali gości powitała p. dyrektor M. Cisowska. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością: radny Rady Miejskiej Adam Nadolny, księża Jan Andrzejewski i Wojciech Ren, prezes Stowarzyszenia „Parkowianka” Ewa Szatkowska, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Robertem Szymańskim, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
Pani dyrektor przedstawiła wyniki pracy rocznej uczniów mówiąc, że „zakończenie roku jest okazją do podziękowań i gratulacji, w szczególności tym z was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce, sporcie oraz w innych obszarach szkolnych i pozaszkolnych działalności. A tych nigdy w parkowskiej szkole nie brakowało”.
Na zakończenie spotkania na sali uczniowie klasy VI zaprezentowali krótką, ale za to niezwykle ciekawą część artystyczną. Nie zabrakło recytacji, występów wokalnych, pokazujących, że drzemią w nich wielkie pokłady talentów.
Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. Tam uczniowie otrzymali świadectwa oraz dobre rady na wakacje od swoich wychowawców.


>>>GALERIA <<<


Zakończenie  Roku  Szkolnego  2013/2014

Wakacje, znów będą wakacje . . .

Zakończenie roku szkolnego to bardzo upragniona uroczystość dla wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy solidnie przez cały rok pracowali. Jest możliwością podsumowania dokonań i nagrodzenia najlepszych.

W miniony piątek, 27 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie zakończyli rok szkolny. Oprócz grona pedagogicznego oraz uczniów i ich rodziców w uroczystościach uczestniczyli także:  zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski, ks. Jan Andrzejewski, sołtys wsi Parkowo i Józefinowo Justyna Bartol – Baszczyńska przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Beatą Lembicz na czele  oraz  emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Parkowie rozpoczęła Eucharystia celebrowana przez księdza Jana Andrzejewskiego w kościele pod wezwaniem 
Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata i świętej Małgorzaty.
Dalsza część spotkania odbyła się w budynku szkoły.  Najpierw dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska rozdała świadectwa i nagrody najlepszym uczniom, którzy  z wyróżnieniem ukończyli naukę w roku szkolnym 2013/2014.
Byli to: klasa IV:  Wiktoria Mąkosa (5,27), Kornelia Tyma (5,27), Jolanta Jezierska (5,18), Jakub Niezborała (5,18), Karolina Borowiak (5,09), Sandra Janowicz (4,9), Jaworski Jakub (4,9), Dominik Szymczak (4,81), Joanna Kukla (4,81), Krzysztofiak Zuzanna (4,81). klasa V: Magdalena Pietz (5,36), Aleksandra Tulka (5,18),  Jarosław Kolasa (5,09), Izabela Kukla (5,0), Julia Szacik (5,0), Boks Sara (4,81). Klasa II a Gimnazjum:  Dawid Korybalski (5,61), Danuta Piechowiak (5,07), Zuzanna Strzykała (5,07), Bartłomiej Lewandowski (5,0),   Emilia Nowak (4,85 ), Dominika Dybek ( 4,85), Bartosz Kopaniarz (4,78),  klasa II B Gimnazjum: Krystyna Stanicka  (5,36), Bartosz Olszewski (4,85 ).  

Nie należy zapomnieć również o najlepszych uczniach z klas  I- III, którzy swoje nagrody i świadectwa otrzymali z rąk wychowawców: klasa I a:  Zofia Korybalska, Patryk Ignasiak, Oliwia Szymczak, Michał Janka, klasa I b: Jakub Górski, Julia Malinowska, Krzysztof Malinowski, Zuzanna Rozalczyk, Katarzyna Szmania, Patrycja Wypyszczak, Lis Daria, Makowska Marta, klasa II: Jakub Baranowski, Jakub Molski,  Ziemowit Krychowski, Zuzanna Nowak, Marek Babicz, Szfran Julia, Szmania Julia, klasa III: Julia Mumot, Mateusz Warzocha, Jakub Kulka, Mieszko Perlicjan, Patryk  Sierakowski.

Następnie Dyrektor wręczyła też świadectwa i nagrody uczniom kończącym szkołę podstawową. Otrzymali je: Monika Kukla ( 5,91 ), Dominik Rakowski (5,4 ), Honorata Wieczorek (5,3), Klaudia  Mroczyńska (5,2), Jakub Kędziora (5,2), Sołtys Marzena (5,0), Wiktoria Korybalska (4,9), Jezierska Martyna (4,9), Borysiewicz Natalia (4,9), Bejma Miłosz (4,8).
Nagrodę za najlepsze wynik w nauce w klasie VI  z rąk zastępcy burmistrza otrzymała Monika Kukla, a Rada Rodziców ufundowała Monice upominek rzeczowy za najwyższy wynik sprawdzianu w szkole. Rada rodziców przyznała również nagrody za najlepszą frekwencję w szkole. 
Z okazji 60 –lecia Szkolnego Związku Sportowego trójka nauczycieli w-fu z naszej szkoły otrzymała pamiątkowe medale z rąk zastępcy burmistrza Rogoźna.
Dyrektor podziękowała za całoroczną współpracę burmistrzowi i Radzie Miejskiej oraz
nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek, zaangażowanie i trud włożony w proces edukacji i wychowanie.
Na zakończenie „absolwenci” Szkoły Podstawowej  przedstawili krótką, pogodną część artystyczną, która spodobała się zarówno uczniom, jak i zaproszonym gościom. Uroczystość zakończyło spotkanie uczniów z wychowawcami.

Do zobaczenia we wrześniu!

>>> GALERIA <<<POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

„W DROGĘ ….”

To czerwcowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci 32 uczniów, a właściwie już absolwentów Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie.

O godzinie 16.00 spotkali się w kościele p.w. NMP Królowej Świata  i św. Małgorzaty w Parkowie gdzie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Jana Andrzejewskiego i ks. Pawła Haczyńskiego.

Półtorej godziny później w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowie otrzymali z rąk p. dyrektor Marii Cisowskiej najważniejszy dla nich dokument świadectwo ukończenia Gimnazjum. Oprócz świadectw całkiem spora grupa uczniów otrzymała nagrody zarówno za naukę jak i za działalność charytatywną, za najlepszą frekwencję, pracę na rzecz szkoły.

Szczególne wyróżnienie spotkało Martynę Soloch i Jarosława Uwarowa, którzy od burmistrza otrzymali specjalną nagrodę za najlepsze wyniki w gminie 6,0. Jarek i Martyna otrzymali jeszcze nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Parkowie  za najwyższe wyniki z egzaminu. Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali: Oliwia Noworacka 5,56, Wiktoria Topolewska 5,28, Weronika Rakowska 5,22, Magdalena Kukla 5,17, Marcelina Smoleń 5,0  i  Alicja Chudzińska 5,0.

Uczniowie podziękowali śpiewem („Mój nauczycielu” i „Cudownych rodziców mam”)  i kwiatami swoim wychowawcom i tym, którym najwięcej zawdzięczają – rodzicom.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła kolej na artystyczną. Część ta miała formułę Gali Superabsolwentów. Prowadzili ją uczniowie klas II Angelika i Kamil. Przedstawiali w dowcipny sposób swoich starszych kolegów, a następnie nauczyciele wręczali im statuetki złotych Superabsolwentów. Wszystko to przeplatane było wielkimi przebojami w wykonaniu absolwentów  co chwilę wywoływało burzę braw na widowni. Uczniowie na koniec pożegnali się piosenką  „W drogę…”

Później … No cóż , jeszcze chwila zabawy i ptaki wyfrunęły z gniazda.


Zakończenie  Roku  Szkolnego  2012/2013

WAKACJI CZAS

Najbardziej radosny dzień dla wszystkich uczniów - ostatni dzień w szkole -  w tym roku przypadł na 28 czerwca. Dla jednych to był dzień nagrody za dobrze przepracowany rok, a dla wszystkich  to czas długo oczekiwanych wakacji. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele podziękowali za ten rok podczas mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Andrzejewskiego.
Dalsza część uroczystości miała miejsce w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Rozpoczęła ją dyrektor szkoły Maria Cisowska witając przybyłych gości : zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Chudzickiego,  księży Jana Andrzejewskiego i Wojciecha Rena, dyrektora ZEAPO Wiktora  Jaworskiego, przedstawicieli  Rady Rodziców Zenona Mielke i Beatę Lembicz, emerytowane nauczycielki i pracownice obsługi naszej szkoły Irenę Nowak, Halinę Różycką i Halinę Kaszlugę oraz rodziców, nauczycieli i uczniów. 
Pani dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny i życzyła uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi udanych wakacji, aby nabrali sił i chęci do pracy w nowym roku szkolnym.  Przekazanie sztandaru przez absolwentów szkoły podstawowej swoim młodszym kolegom poprzedziło najmilszą część uroczystości zakończenia roku, czyli wręczenie świadectw i nagród dla najlepszych. Nagrodę dla najlepszej absolwentki szkoły podstawowej Karoliny Janki wręczył w imieniu burmistrza dyrektor ZEAPO Wiktor Jaworski. Nagradzanie wyróżnionych trwało dość długo bo i nagród nie brakowało. Aż 49 uczniów Zespołu Szkół zasłużyło na wyróżnienie otrzymując świadectwo ze średnią powyżej 4,75.                                                                                                                                                     
Smutno przez chwile zrobiło się na Sali kiedy przyszło do pożegnania uczących przez ostatni rok w naszej szkole pań: Marii Derkowskiej i Małgorzaty Królczyk. Również gorącymi brawami pożegnano kończącego kadencję przewodniczącego Rady Rodziców Zenona Mielke. Pan Zenon Mielke otrzymał kwiaty i upominki zarówno od dyrekcji, grona pedagogicznego oraz samorządu szkolnego za lata pracy na rzecz szkoły w Parkowie. Nie dziwota więc, że panu Zenkowi,  i nie tylko, zakręciła się łezka w oczach. 
Szkoła w Parkowie nie zapomina o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju i regionu. 28 czerwca jest data bolesną, ale i bardzo ważną dla każdego Wielkopolanina. Wydarzenia sprzed  57 lat w Poznaniu ciągle są w pamięci każdego Polaka. O tych wydarzeniach krótko wspomniał historyk Krzysztof Działo, a wszyscy obecni upamiętnili pamięć uczestników zrywu czerwcowego minutą ciszy.
Krótka, bardzo wesoła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy szóstej pod opieką  Aleksandry Lijewskiej  i  rozdanie świadectw w klasach to były ostatnie punkty uroczystości  zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Teraz już tylko „…morze, góry, las i wakacji czas”.
ZAKOŃCZENIE KLAS TRZECICH

27 czerwca był ostatnim dniem nauki dla uczniów klas trzecich Gimnazjum. Po dziewięciu latach nauki (dla niektórych trochę więcej) trzydziestu czterem wychowankom parkowskiej Alma Mater przyszło pożegnać się ze swoją szkołą i „wylecieć w świat”.              

Ostatnie popołudnie w Zespole Szkół w Parkowie rozpoczęła tradycyjnie uroczysta msza święta sprawowana przez księdza Jana Andrzejewskiego. Najważniejsza część uroczystości miała jednak miejsce w szkole gdzie absolwenci otrzymali to co dla nich najważniejsze – świadectwa ukończenia Gimnazjum oraz liczne nagrody za wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły.  Pani dyrektor otwierając pożegnalną uroczystość powitała gości wśród których znaleźli się: dyrektor ZEAPO Wiktor Jaworski,  zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, ksiądz Wojciech Ren, sołtys Kaziopola  i Grudnej  Jacek Janka,  przedstawiciele Rady Rodziców Zenon Mielke i Beata Lembicz, emerytowana nauczycielka,  która uczyła absolwentów Wanda Wiśniewska oraz rodzice absolwentów.  Maria Cisowska żegnając absolwentów podziękowała im za godne reprezentowanie szkoły i życzyła aby „na nowej drodze” dokonywali szczęśliwych wyborów i zawsze spotykali życzliwych ludzi, którzy będą im pomagali.                                                   

 Rozdając świadectwa pani dyrektor pogratulowała wszystkim, a szczególnie tym wyróżnionym i ich rodzicom. Najlepsze wyniki osiągnęli: Seweryn Rozalczyk, Klaudia Pińczyńska i Marianna Piechowiak.  Za najlepszy wynik -5,67- nagrodę burmistrza z rąk dyrektora ZEAPO Wiktora Jaworskiego odebrał Seweryn Rozalczyk. Uczniowie i rodzice podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud wychowania, a absolwenci również swoim rodzicom.  

W części artystycznej uczniowie w dowcipny, ale również refleksyjny sposób pożegnali dziewięć lat spędzonych w murach szkoły w Parkowie. Jak zwykle całość uroczystości zakończyła część kulinarno-dyskotekowa podczas której już absolwenci świetnie się bawili.

 >>>  GALERIA <<<


Zakończenie  Roku  Szkolnego  2011/2012

A TERAZ WAKACJE!

Po wyjątkowo długim roku nauki dla wszystkich uczniów nastąpił wreszcie tak oczekiwany czas wakacji. Również młodzież z Parkowa spotkała się 29 czerwca aby podsumować miniony rok szkolny. Dla jednych to podsumowanie wypadło znakomicie, dla innych troszkę gorzej. Zanim wszyscy zgromadzili się w murach szkolnych najpierw podziękowali za ten rok podczas mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Andrzejewskiego. Po mszy świętej uczniów jak i gości w Sali gimnastycznej powitała dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska. Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Parkowie zaszczycili swoją obecnością:  księża Jan Andrzejewski i Wojciech Ren, dyrektor ZEAPO Wiktor Jaworski, przedstawiciele Rady Rodziców Beata Lembicz, Magdalena Benz i Agnieszka Kędziora.   Witając wszystkich  Maria Cisowska przypomniała najważniejsze wydarzenia mijającego roku. Jak się okazało było tych wydarzeń naprawdę sporo. Na zakończenie wystąpienia pani dyrektor życzyła wszystkim: uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi udanych wakacji, aby po wakacjach wrócili do szkoły wypoczęci, z nowymi siłami do pracy.

  A potem nastąpiła ta najważniejsza część uroczystości, czyli uhonorowanie najlepszych świadectwami z wyróżnieniem oraz nagrodami książkowymi. Najwyższą średnią zarówno w szkole jak i w gminie: 6.0 (trudno byłoby ją komukolwiek pobić) uzyskała Martyna Soloch otrzymując nagrody zarówno od dyrektora szkoły oraz nagrodę burmistrza. Nagrodę tę w imieniu burmistrza wręczył dyrektor ZEAPO Wiktor Jaworski. Nagradzanie wyróżnionych trwało dość długo bo i nagród – nie tylko za osiągnięcia dydaktyczne – nie brakowało. Ale to bogactwo może tylko cieszyć.  Za zaangażowanie się w budowę placu zabaw dla dzieci również pani dyrektor otrzymała właśnie od nich specjalne podziękowania. Kwiaty i życzenia złożyli także na ręce Marii Cisowskiej przedstawiciele samorządu szkolnego i Rady Rodziców.

Krótka część artystyczna i  rozdanie świadectw w klasach zakończyło ten najmilszy dla wielu uczniów dzień w szkole.

A potem, jak śpiewa kabaret OTTO: Wakacje, już tylko wakacje..

 >>>  GALERIA <<<


„Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy,

kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości”

                                                            Albert Camus

 

OSTATNI RAZ Z MOJĄ KLASĄ…

Dzień 28 czerwca na długo pozostanie w pamięci uczniów, a właściwie absolwentów Gimnazjum w Parkowie. Po ciężkich egzaminach gimnazjalnych przyszła pora zbierać żniwa. Swoje ostatnie popołudnie w parkowskiej szkole uczniowie rozpoczęli od uroczystej mszy świętej  sprawowanej w ich intencji przez księży Jana Andrzejewskiego i Wojciecha Rena.  Następnie wszyscy udali się do szkoły gdzie uczniowie-absolwenci odebrali zasłużone nagrody za swoją pracę.

Pani dyrektor otwierając pożegnalną uroczystość powitała gości wśród których znaleźli się: sekretarz gminy  Iwona Sip-Michalska,  zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, sołtys Parkowa Justyna Bartol-Baszczyńska,  przedstawiciele Rady Rodziców Beata Lembicz i Agnieszka Kędziora, emerytowane nauczycielki  które uczyły absolwentów Wandę Wiśniewską i Irenę Nowak  oraz rodziców absolwentów.  W swoim wystąpieniu pani dyrektor przypomniała zarówno  uczniom klas III,  jak i ich rodzicom osiągnięcia, którymi rozsławiali swoją szkołę przez minione 3, 6 lub 9 lat. Życząc uczniom jak najlepszych wyborów „nowych dróg” Maria Cisowska zacytowała słowa Winstona Churchilla „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to jest koniec początku”. Rozdając świadectwa pani dyrektor pogratulowała wszystkim, a szczególnie tym wyróżnionym, ze średnia powyżej 4,75 (było ich w sumie 12). Najlepsze wyniki osiągnęły: Kornelia Lembicz, Patrycja Łączak i Kaja Myrda.  Ich osiągnięcia potwierdziły również wyniki egzaminów gimnazjalnych. Kornelii w imieniu burmistrza nagrodę książkową dla najlepszej uczennicy wręczyła Iwona Sip-Michalska.  To jednak nie koniec nagród jakie otrzymali gimnazjaliści. Obok tych za postępy w nauce otrzymali również nagrody za pracę w samorządzie szkolnym, w wolontariacie, w kółkach zainteresowań oraz za osiągnięcia sportowe.                                                     

 Za trudy wychowania  rodzicom i nauczycielom młodzi ludzie podziękowali przepięknymi  laurkami i życzeniami.   Tradycją już podczas pożegnania klas III stało się przyznawanie osobom szczególnie związanych z parkowską szkołą tytułu „Przyjaciela Szkoły”. Tym razem ten tytuł przyznano dwóm byłym nauczycielkom tej szkoły: Wandzie Wiśniewskiej i Irenie Nowak. Obie panie nie kryły łez wzruszenia dziękując za to wyróżnienie.                                                                                                               

Po części oficjalnej, już absolwenci zaprezentowali się w programie artystycznym , w którym w rytm popularnych melodii jeszcze raz podziękowali wszystkim swoim nauczycielom  poszczególnych przedmiotów. Wszyscy świetnie się bawili, a popisy niektórych wzbudziły wręcz zachwyt widowni (sami rodzice nie podejrzewali swoich dzieci o takie talenty).  Występ zakończyła piosenka „Ostatni raz z moją klasą” podczas której łez nie brakowało.                  

 A potem… cóż, część kulinarna, zabawa do godziny 23.00 i przyszedł czas na rozstanie. Ptaki (uczniowie)ostatecznie wyleciały z gniazda.>>>  GALERIA <<<
Opracowanie strony:  Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN