logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny
Szkoła Promujaca Zdrowie
Archiwumoke


CKE

POWIATOWE BALE DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO
2020
Parkowo, 25 stycznia 2020 roku

BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 

POWIATU OBORNICKIEGO 2020 „W KRAINIE LODU”

Kolejny Bal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Powiatu Obornickiego odbywał się pod hasłem „ W Krainie Lodu”. Tradycyjnie patronat honorowy nad balem objął Burmistrz Rogoźna Pan Roman Szuberski. Choć Kraina Lodu zapanowała w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Parkowie, to serca uczestników rozgrzane były ogromną energią. Miłe spotkania przyjaciół z różnych zakątków naszego powiatu, którzy mogą wspólnie się bawić, nowe znajomości i ogrom radości cieszyły organizatorów balu, którymi byli Gmina Rogoźno i Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Jak co roku przepiękny koncert polskich i światowych przebojów zaprezentowała Grupa „ Tacy sami” działająca przy Stowarzyszeniu „ Przyjaciel”   pod opieką pana Lecha Farona. Pokazy taneczne przygotowały dzieci ze szkoły w  Parkowie. Niesamowitą frajdę sprawiła grupa animacyjna, która stworzyła baśniową atmosferę Krainy Lodu. Anna – prowadząca zabawy i Olaf, który przybył pomimo pogody niesprzyjającej bałwankom, za pomocą magicznych zabaw przenieśli nas w niezwykły świat fantazji i porwali uczestników balu do udziału w licznych konkursach i zabawach. Profesjonalnie poprowadzone animacje  okazały się fantastyczną zabawą i dla dzieci i dla dorosłych, którzy mogli znów przenieść się do cudownej krainy dzieciństwa. Impreza zakończyła się dyskoteką karnawałową, gdzie przy dźwiękach najnowszych hitów z list przebojów wszyscy bawili się długo, długo ….

Takie spotkania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu instytucji i darczyńców, ale także wspaniałych wolontariuszy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo organizację balu oraz wszystkim wolontariuszom i osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do tego, że kolejny bal sprawił uczestnikom wiele radości.


POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO
2018

KARNAWAŁOWY BAL WALENTYNKOWY

          3 lutego  Bolesław I Chrobry poślubił księżniczkę Odę, wyprawiając huczną ucztę. Goście, którzy przybyli tegoż dnia , tylko 1000 lat później do szkoły w Parkowie równie po królewsku zostali przyjęci i pełne wrażeń przyjęcie przy suto zastawianym stole ich nie ominęło. A przybyły księżniczki w przepięknych sukniach oraz przystojni kawalerowie z całego Powiatu Obornickiego. Gości witała pani dyrektor Małgorzata Cyranek oraz wicedyrektor Danuta Talar-Soloch, a także wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Wśród znamienitych gości, którzy przyjęli zaproszenie na XIX Bal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej byli: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wraz z małżonką, Zastępca Burmistrza Rogoźna Renata Tomaszewska, Wójt Ryczywołu Renata Gembiak-Binkiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz, ks. proboszcz Jan Andrzejewski, ks. proboszcz Wojciech Ren, kierownik MOPS w Obornikach Hanna Kniat – Szymańska, kierownik GOPS Ryczywół Elżbieta Gawrońska, przedstawiciel GOPS Rogoźno Barbara Tabat,  radni Gminy Rogoźno:   Katarzyna  Erenc - Szpek ,Adam Nadolny, Bartosz Perlicjan, Zbigniew Chudzicki, prezes GKRPA Maria Stachowiak, prezes OSP Parkowo Dawid Mikołajczak, prezes Stowarzyszenia „Parkowianka” Ewa Szatkowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego „ Słoneczne Skrzaty” w Parkowie Małgorzata Bartkowiak, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Parkowie Robert Szymański, prezes TPD oddział w Obornikach Grażyna Surma, a przede wszystkim wspaniali  dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia „Przyjaciel” z Obornik z prezesem Aldoną Ból , WTZ we Wiardunkach z Joanną Napierałą, Grupy Wsparcia z Rogoźna, ZSS Kowanówko oraz osoby niezrzeszone z terenu powiatu obornickiego. Wyjątkowym gościem była Grażyna Zachwyc, która zapoczątkowała w szkole w Parkowie organizację tej wspaniałej imprezy. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnej prasy.

Wszystkim uczestnikom balu towarzyszył aforyzm Jana Bosko, iż  „ najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twojego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.” XIX Bal Walentynkowy przepełniony był radością i ogromną pozytywną energią, gdyż wszyscy czuli się znakomicie, ponieważ  bawili się wśród przyjaciół. Otwarcia balu dokonała dyrektor szkoły w Parkowie pani Małgorzata Cyranek, która podkreśliła bezinteresowne zaangażowanie wielu osób i instytucji w  organizację całego przedsięwzięcia. Włodarze gmin Rogoźna  Burmistrz Roman Szuberski i Ryczywołu  Wójt  Renata  Gembiak-Binkiewicz oraz przedstawicielka Gminy Oborniki Hanna Kniat – Szymańska życzyli udanej zabawy i niezapomnianych chwil, a wszystkich do tańca zaprosił wodzirej balu Zbigniew Chudzicki. Na czele przeszło 170 osobowego korowodu stanął Roman Szuberski. Po słodkim poczęstunku  niesamowitym występem zachwyciła grupa „Tacy Sami” działająca przy Stowarzyszeniu „Przyjaciel” z Obornik pod opieką artystyczną Lecha Farona. 
Później  atmosferę umiliły dynamiczne występy grup tanecznych i wokalnych ze szkoły w Parkowie. Na parkiecie królowała Pszczółka Maja, Makarena, Miłość w Zakopanem i wiele nieśmiertelnych hitów z krajowych i zagranicznych list przebojów. Wyśmienite humory i  magiczna atmosfera walentynkowego balu  dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbywającego się w szkole w Parkowie pozostanie na długo w pamięci uczestników.  A organizatorzy balu Gmina Rogoźno i Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Parkowie  będą czekać na wszystkich w 2019 roku, aby znów spotkać się w gronie przyjaciół i wspólnie przeżywać karnawałowy czas.     
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz  wolontariusze  Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie składają serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość i otwarte serce na drugiego człowieka. Państwa zaangażowanie, wsparcie rzeczowe i finansowe oraz bezinteresowna pomoc w organizacji XIX Balu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Powiatu Obornickiego  zasługują na najwyższe uznanie, a nasze podziękowanie niech będzie wyrazem wdzięczności. Roześmiane twarze uczestników balu to najpiękniejszy prezent i największa nagroda, jaką można otrzymać za dar czynienia dobra.  POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO
2017

                                                          "W KRAINIE ŚNIEŻYNEK"

    Tegoroczny Bal był dla społeczności szkolnej nie lada wyzwaniem – mieliśmy do wyboru: albo zrezygnować z organizacji balu i zawieść naszych niepełnosprawnych przyjaciół, albo znaleźć inne  miejsce na zabawę. Wybraliśmy tę drugą opcję i spotkaliśmy się „W krainie śnieżynek” w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym przy ul. Za jeziorem w Rogoźnie.

    Słowami z książki  Briana Tracy „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”: Jeśli myślisz że nie możesz nic zmienić  - zmień myślenie” rozpoczęła kolejny Bal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie Maria Cisowska, która podkreśliła, że „my w Zespole Szkół  w Parkowie odkrywamy  w sobie radość dzielenia się… I już wiemy, jesteśmy tego pewni -  to naprawdę ogromna wartość!”
    Prawie 200 osób przywitało gości Balu, wśród których byli: Senator Jan Filip Libicki, Poseł Krzysztof Paszyk, Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego Gustaw Wańkowicz, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski oraz – tradycyjnie - olimpijczycy i paraolimpijczycy: Milena Olszewska – brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu i z Rio w łucznictwie, mistrzyni świata i Europy niepełnosprawnych;  Zbigniew Rachwalski – hokeista na trawie, olimpijczyk z IO – Moskwa 1980,  najlepszy polski hokeista w historii i Andrzej Ludzkowski – skoczek w dal i trójskoczek, uczestnik Paraolimpiady  w Atlancie, medalista ME niepełnosprawnych.
   Jak zwykle zabawę rozpoczął dłuuuuuuugi pociąg, który nabierał tempa i „wagonów” dzięki wodzirejowi Zbigniewowi Chudzickiemu, był też konkurs tańca, w którym „wygrali wszyscy uczestnicy”, a  stoły pełne pyszności zachęcały do krótkich przerw w zabawie. Uśmiechom nie było końca i gdyby nie straszna mgła za oknami i świadomość trudnej drogi powrotnej, to bal trwałby pewnie i trwał. Jednak rozstawaliśmy się pogodnie, bo poseł Paszyk  powiedział cytując Jurka Owsiaka, że „Bal powinien trwać do końca świata i jeden dzień”, wiemy więc na pewno, że już za rok spotkamy się na kolejnym balu.

         Dorota Mąderek

 >>> GALERIA <<<
POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

 POWIATU OBORNICKIEGO
2016


NIECH
ŻYJE BAL!!!

 Styczeń to miesiąc podczas którego odbywa się mnóstwo bali karnawałowych. Jak co roku jednym ze szczególnych bali na terenie powiatu jest  Bal  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej powiatu obornickiego. Tym razem, 16 stycznia – już po raz XVI – spotkaliśmy się „w krainie krasnoludków”.  Jaką popularnością cieszy się  bal niech świadczy fakt, że uczestniczyło w nim blisko trzysta osób.

Kilka minut po godzinie szesnastej dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska w asyście szefowej Balu  Doroty Mąderek rozpoczęła Bal witając gorąco wszystkich przybyłych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władzy ustawodawczej, władz samorządowych, wybitnych gwiazd polskiego sportu. Wśród nich znaleźli się: senator RP Jan Filip Libicki, poseł RP Krzysztof Paszyk, przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz z żoną, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Ostrowski, burmistrz Rogoźna Roman Szuberski z żoną, zastępca burmistrza Rogoźna Renata Tomaszewska, doradca senatora Jana Filipa Libickiego Wojciech Wośkowiak, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gmin powiatu obornickiego, dyrektor Przedszkola „Słoneczne Skrzaty” w Parkowie Małgorzata Bartkowiak, dyrektor GOK w Ryczywole Lech Faron z grupą „Tacy Sami”,  przedstawiciele Stowarzyszenia Parkowianka i OSP, sołtysi pobliskich wsi, psycholog i działacz na rzecz niepełnosprawnych Maria Stachowiak, członkowie Rady Rodziców na czele z przewodniczącym Robertem Szymańskim, przedstawiciele prasy, olimpijczycy,  główni bohaterowie Balu – dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi (uczestnicy WTZ z Wiardunek, członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciel” z prezesem Aldoną Ból, członkowie grupy wsparcia dla dorosłych z Rogoźna, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Kowanówka z opiekunami, absolwenci ZS w Parkowie: Marcin Nowak i Dawid Fojcik},  nauczyciele, pracownicy  oraz ponad 50-osobowa grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Parkowie.

Szczególną owację zebrał senator Jan Filip Libicki, który 17 stycznia skończy 45 lat. Cała sala na stojąco odśpiewała mu „sto lat”, a od dyrekcji i społeczności parkowskiej otrzymał życzenia, kwiaty oraz bombonierkę z wymownym napisem „Merci”.              
Witając gości pani dyrektor nawiązała do roku Henryka Sienkiewicza - „jałmużnika narodu”. Parafrazując słowa Sienkiewicza „nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy daje rzeczom kształty i kolory” podkreśliła, że na tej sali zgromadzili się tylko tacy, którzy czują i myślą sercem. Maria Cisowska nawiązując do słów naszego wielkiego pisarza „ofiarność polskiego społeczeństwa jest wprost niewyczerpana. Gdy chodzi o poświęcenie dla sprawy publicznej mało narodów nas przewyższa i nawet cudzoziemcy oddają nam pod tym względem sprawiedliwość”  nie omieszkała podziękować tym dzięki, którym ten bal mógł się odbyć, czyli sponsorach, dziękując bardzo serdecznie: władzom samorządowym gmin Rogoźno, Oborniki i Ryczywół; senatorowi Libickiemu, firmie „Sobkowiak” z  Siedlca, kierownikom GOPS w Obornikach Hannie Kniat, GOPS w Rogoźnie Ewelinie Kowalskiej  i GOPS w Ryczywole Elżbiecie Gawrońskiej, właścicielom piekarni z Ryczywołu, GKRPA z Rogoźna, OSP i Stowarzyszeniu Parkowianka oraz wszystkim firmom  i osobom prywatnym, którzy włączyli się w organizację Balu.  Serdecznie podziękowała również nauczycielom, pracownikom oraz uczniom szkoły bez których nie można wyobrazić sobie organizacji Balu

Za zaproszenie i możliwość udziału w Balu podziękowali: poseł Krzysztof Paszyk „Bal  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Zespole Szkół w Parkowie to wspaniała inicjatywa. Gratuluję tak wspaniałej tradycji. To doskonała forma integracji młodzieży niepełnosprawnej ze swoimi rówieśnikami” , senator Jan Filip Libicki „Z wyrazami wdzięczności za jak zwykle fantastyczny bal w Parkowie. Do zobaczenia za rok!” oraz burmistrz Roman Szuberski „Jesteście wspaniali!!! Wspaniała organizacja!!! Wielkie serce dla potrzebujących!!!”.

Tradycyjnymi gośćmi Balu są sportowcy olimpijczycy i paraolimpijczycy. Tym razem do Parkowa zawitała szóstka gwiazd polskiego sportu, których przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo:
 •  Marta Anna Walczykiewicz -  najlepsza i najszybsza polska kajakarka,   11-krotna medalistka MŚ, 8-krotna medalistka ME; uczestniczka IO w Londynie:  5 m. na 200 m (K-1), 4 m. na 500 m (K-4); złota medalistka Igrzysk Europejskich   w Baku w 2015 r.;                                                                       
 •  Wojciech Seweryn Mickunas - trener i popularyzator jeździectwa, trzykrotnie uczestniczył w IO: w 1972 roku jako zawodnik; w 1988 roku jako trener  (IV m. drużynowo); w 1992 w Barcelonie, jako członek międzynarodowej grupy ekspertów wspomagających komitet organizacyjny konkurencji WKKW, wielokrotny medalista MP w ujeżdżeniu i  WKKW;  
 •   Milena Olszewska – brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu  w łucznictwie, mistrzyni świata i Europy niepełnosprawnych;
 • Ireneusz Golda – 11-krotny RP w rzucie młotem (77.96), olimpijczyk z Moskwy, 4 zawodnik ME  w Atenach;
 • Zbigniew Rachwalski – hokeista na trawie, olimpijczyk z IO – Moskwa 1980,  najlepszy polski hokeista w historii. 
 • Andrzej Ludzkowski – skoczek w dal i trójskoczek, uczestnik Paraolimpiady  w Atlancie, medalista ME niepełnosprawnych;
Wszyscy goście-olimpijczycy  otrzymali piękne podziękowania „za uświetnienie swoją obecnością Balu”,  a szczególna niespodzianka czekała na Zbigniewa Rachwalskiego, który niedawno skończył  60 lat. Cała sala odśpiewała mu 100 lat, a pani dyrektor wręczyła mu   tort z okazji jego  urodzin! A potem sportowcy musieli mocno się wysilać gdyż przez blisko  2 godziny byli oblężeni przez łowców autografów i chętnych do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia czy porozmawiania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nasza kandydatka  do złota w Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz, która przyjechała do Parkowa skracając zgrupowanie w Jakuszycach.  Wizytę w Parkowie najlepiej podsumowali w imieniu sportowców Zbigniew Rachwalski i Andrzej Ludzkowski „Parkowo to najlepsze miejsce na świecie (...) podziękowania za wspaniałą imprezę dla jeszcze wspanialszych organizatorów”.

Po powitaniach przyszła wreszcie pora na zabawę, którą poprowadził wodzirej, w którego rolę wcielił się Zbigniew Chudzicki. Jak zwykle bal rozpoczął „dłuuuugi pociąg” składający się z większości obecnych na sali z burmistrzem jako „lokomotywą”. Podczas Balu nie mogło zabraknąć konkursu tańca gdzie dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z wolontariuszami ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaprezentowali umiejętności nie gorsze niż gwiazdy w programie „Taniec  z gwiazdami”. Komisja, której składu mógł pozazdrościć każdy program telewizyjny: Maria Cisowska, Marta Walczykiewicz, Andrzej Ludzkowski, Katarzyna Lewandowska stanęła przed bardzo trudnym wyborem i podjęła jedyną słuszną decyzję nagradzając wszystkich uczestników. Niezwykły występ zaprezentował zespół „Tacy sami” ze Stowarzyszenia „Przyjaciel”, który prowadzi Lech Faron. Młodzi wykonawcy wykonali program, który zachwycił wszystkich obecnych na Sali.

Uginające się od jedzenia stoły, świetna muzyka, wspaniała zabawa sprawiły, że czas w Parkowie zaczął pędzić z zawrotną szybkością i Bal trzeba było zakończyć. Wszyscy żegnający się już umawiali się na spotkanie za rok.

>>>  GALERIA <<<POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO
2015

W KRAINIE PSZCZÓŁKI MAI

Co roku w styczniu parkowska szkoła zamienia się w krainę kotów, biedronek, motyli, misiów, itp. W tej to atmosferze do Parkowa przyjeżdżają dzieci i młodzież niepełnosprawna z całego powiatu obornickiego na wielki bal organizowany od wielu lat przez społeczność Zespołu Szkół w Parkowie.
Tym razem 17 stycznia br. blisko 170 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej spotkało się „W krainie pszczółki Mai”. Mnóstwo pszczółek zrobionych przez dzieci „krążyło” po Sali, a z dekoracji przyglądały nam się postacie ze znanej bajki: Maja, Gucio, Aleksander, Filip, Bzyk, Klementyna, Tekla.
Tuż po godzinie 16 zabawę rozpoczęła szefowa balu Dorota Mąderek przekazując „pałeczkę”-mikrofon dyrektor Zespołu Szkół Marii Cisowskiej. Nawiązując do słów św. Jana Pawła II „ Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobro drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością” pani dyrektor z ogromną radością powitała przybyłych gości. Swoją obecnością Bal zaszczycili: I wicekurator Hanna Rajcic-Mergler, przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz, burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, radna Rady Powiatu Agata Pasternak, przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna Henryk Janus,  zastępca burmistrza Rogoźna Mirosława Sass-Nowak, radni Rady Miejskiej Rogoźna: Bartosz Perlicjan, Zbigniew Chudzicki, ks. Jan Andrzejewski, dyrektor ZS im. H. Cegielskiego  w Rogoźnie Renata Tomaszewska, kierownik MOPS w Obornikach Hanna Kniat, kierownik GOPS  Ryczywół Elżbieta Gawrońska, inspektor w Urzędzie Miejskim Błażej Cisowski, sołtysi okolicznych wsi, przedstawiciele OSP w Parkowie, prezes Stowarzyszenia „Parkowianka” Ewa Szatkowska, przedstawiciele Rady Rodziców. Oczywiście najważniejszymi gośćmi byli uczestnicy Balu ze Stowarzyszenia „Przyjaciel”  z Obornik, WTZ we Wiardunkach, Grupy Wsparcia z Rogoźna, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku oraz osoby niezrzeszone z terenu powiatu obornickiego. Niestety obowiązki  zatrzymały w Warszawie senatora Jana Filipa Libickiego, który od kilku lat zaszczycał Bal swoją obecnością, a w tym roku osobiście zaangażował się w organizację balu. Na zakończenie przemówienia dyrektor Maria Cisowska podziękowała samorządom gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół za wsparcie finansowe Balu. Wśród gości nie mogło zabraknąć w Parkowie wielkich postaci polskiego sportu, których tradycyjnie przedstawił szef Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo. Tym razem do Parkowa  -jak podkreślali – z radością przyjechali:
 • Maciej Freimut – najlepszy polski kajakarz przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, trzykrotny olimpijczyk (1988, 1992, 1996), srebrny medalista olimpijski z Barcelony 1992 (z W. Kurpiewskim), mistrz świata (z A. Wysockim),   8-krotny medalista MŚ i ME.
 • Ryszard Bukański – 7-krotny indywidualny i drużynowy medalista MŚ i ME w łucznictwie, dwukrotny uczestnik paraolimpiad w Sydney  i w Atenach;
 •  Milena Olszewska – brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu  w łucznictwie, mistrzyni świata i Europy niepełnosprawnych;
 • Krzysztof Paterka – medalista Paraolimpiady w Atenach w pływaniu, wielokrotny mistrz   i rekordzista świata,
 • Ireneusz Golda – 11-krotny RP w rzucie młotem (77.96), olimpijczyk z Moskwy, 4 zawodnik ME w Atenach;
 • Zbigniew Rachwalski – hokeista na trawie, olimpijczyk z IO – Moskwa 1980,  najlepszy polski hokeista w historii.     
Ireneusz Golda, który 23 stycznia kończy 60 lat otrzymał od organizatorów wspaniały tort , a cała sala odśpiewała mu „100 lat”.
Po powitaniach przyszła pora na zabawę, którą poprowadził niczym zawodowy wodzirej Zbigniew Chudzicki. Tańce rozpoczął już tradycyjnie w rytm melodii „Jedzie pociąg z daleka długi składający się z ponad stu osób „pociąg”, którego „lokomotywą” był burmistrz Roman Szuberski. A potem, no cóż trwała fantastyczna zabawa wzbogacona występem zespołu tanecznego PA-MAR-SZE oraz konkursem tańca, który oceniała jedyna w swoim rodzaju komisja w składzie: burmistrz R. Szuberski, M. Freimut, dyrektor M. Cisowska, dyrektor R.Tomaszewska, ks. J. Andrzejewski. Dużo dobrej muzyki i wspaniała atmosfera podczas tańca sprawiły, że czas jakby dostał skrzydeł (jak u pszczółki Mai) i już minęła 21. Z żalem, ale i z nadzieją, że przecież to już za rok znowu się spotkamy (na początku balu Maria Cisowska zapowiedziała kolejny Bal na 16 stycznia 2016 roku) wszyscy rozjeżdżali się do domów.
Cała inicjatywa nie mogłaby odbyć się bez pomocy sponsorów. Organizatorzy gorąco podziękowali: senatorowi J. F. Libickiemu, firmie „Sobkowiak” z  Siedlca z pomocą Adama Cukra, firmie H. Działo - R. Ziała, T. Wojciechowskiej, W. Wiśniewskiej, D. i J. Waliszewskim, Stowarzyszeniu Parkowianka oraz OSP za zaangażowanie w organizację Balu. W podziękowaniu za pomoc w zorganizowaniu balu oraz wielu innych imprez i wydarzeń ważnych dla miejscowej społeczności szkolnej dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznały tytuł Przyjaciela Szkoły Teresie Wojciechowskiej, Eugeniuszowi Pawlickiemu, Tomaszowi Mąkosie, Henrykowi Działo i Romanowi Ziała. Pamiątkowe dyplomy wręczyli laureatom wicekurator Hanna Rajcic-Mergler wraz z dyrektor Marią Cisowską.  Jak zwykle nie zawiedli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy poświęcili swój czas i energię zyskując najwspanialszy podarunek – uśmiech i podziękowania uczestników balu. Cóż, pozostało nam czekać na kolejny Bal, który już za rok.

POWIATOWY  BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO

2014

WIELKI BAL W KRAINIE SMERFÓW

Pomimo mroźnej, zimowej aury sobotniego popołudnia około dwustu osób z całego powiatu przybyło na piętnasty bal karnawałowy dla niepełnosprawnych, który już tradycyjnie odbył się w Zespole Szkół w Parkowie. Gości przybywających na to największe w skali roku wydarzenie dla niepełnosprawnych na terenie naszego powiatu, witały uśmiechnięte uczennice naklejające wszystkim karteczki z imionami i przepiękne dekoracje sali balowej przygotowane pod kierunkiem Marzeny Działo w klimacie wioski smerfów, gdyż hasłem przewodnim tegorocznego balu była smerfowa kraina.

- Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić – ten cytat Marka Twaina przyświeca tradycji organizacji przez naszą szkołę balu dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych osób, które w ten naprawdę zimowy wieczór chcą się spotkać. – tymi słowami wydarzenie rozpoczęła dyrektor Maria Cisowska, a następnie powitała przybyłych gości, wśród których byli między innymi senator RP Jan Filip Libicki, Poznański Wolontariusz Roku 2013 Mateusz Smoleń, honorowy Wolontariusz Gminy Rogoźno Stefan Hampel, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gruszczyński i członek zarządu powiatu Gustaw Wańkowicz, reprezentujący gminę Rogoźno burmistrz Bogusław Janus i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, sołtys Parkowa Justyna Bartol-Baszczyńska, dyrektor PCPR w Obornikach Barbara Słabolepsza-Rojna i niepełnosprawni, a wśród nich uczestnicy WTZ w Wiardunkach, członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciel” z Obornik i grupy wsparcia dla dorosłych z Rogoźna.

Później główna organizatorka wydarzenia Dorota Mąderek poprosiła Krzysztofa Działo o zaprezentowania gości specjalnych, jakimi byli paraolimpijczycy, podkreślając, że jest on najlepszym historykiem sportu jakiego zna i z pewnością zrobi to znakomicie. Na scenę kolejno wychodzili witani oklaskami kulomiot i dyskobol Tomasz Blatkiewicz, skoczek wzwyż Łukasz Mamczarz, brązowa medalistka w Londynie w strzelaniu z łuku Milena Olszewska oraz często bywający w szkole pływak Krzysztof Paterka i skoczek Andrzej Ludzkowski. Najwspanialsze momenty w ich sportowych karierach wyświetlane były na ekranie, budząc uznanie zebranych i udowadniając, że jeżeli bardzo chce się czegoś dokonać, to nie przeszkodzi w tym nawet niepełnosprawność.

Dyrektor Cisowska podziękowała wszystkim darczyńcom, bez których pomocy bal by się nie odbył, a szczególnie gminom Rogoźno i Ryczywół, Stowarzyszeniu „Parkowianka” na czele z Ewą Szatkowską oraz osobom prywatnym - Wandzie Wiśniewskiej, ks. Janowi Andrzejewskiemu oraz Danucie i Jackowi Waliszewskim, wręczając im pamiątkowe smerfy. Smerfa otrzymał także senator Libicki, który podziękował organizatorom za kolejne tak wspaniałe wydarzenie oraz potwierdził, że w balu będzie uczestniczył zawsze, jeżeli tylko zdrowie mu pozwoli. Wspólna zabawa, której głównym wodzirejem był jak zawsze Zbigniew Chudzicki, rozpoczęła się od lokomotywy, w której „jechali” prawie wszyscy obecni na sali. Przez następne kilka godzin niepełnosprawni znakomicie bawili się w towarzystwie wolontariuszy – uczniów i absolwentów parkowskiej szkoły. Jak wiele ta zabawa dawała radości jednym i drugim, mogli zauważyć wszyscy uczestnicy balu. Liczne brawa zebrał spektakl „Śpiąca Królewna” w wykonaniu najmłodszych uczniów przygotowanych przez Renatę Krzyżosiak. Siły zużyte w tańcu można było uzupełnić podczas  kolacji złożonej z samych pyszności przygotowanych przez panie pracujące w kuchni. Znakomita zabawa, której nie byłoby bez olbrzymiego nakładu pracy parkowskich nauczycieli i uczniów, trwała do późnych godzin wieczornych. Wracając do swoich domów uczestnicy balu żegnali się słowami „Do zobaczenia za rok”.

Błażej Cisowski

 >>>GALERIA <<<


POWIATOWY BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO

2013

" W LEŚNEJ KRAINIE"

       W ostatnią sobotę karnawału, 9 lutego do Parkowa zjechały dzieci i młodzież niepełnosprawna z całego powiatu obornickiego. Tym razem powitała ich „leśna kraina”. Wspaniała dekoracja ze zwierzątkami wyglądającymi jak żywe oraz zielonymi choinkami (podarunek od firmy DENDRO) spływającymi z sufitu sprawiła, że przez te kilka godzin poczuliśmy się naprawdę jak „w leśnej krainie”
      Tradycyjnie już gości przybyłych na bal powitała dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie Maria Cisowska. Wśród tych, którzy przyjęli zaproszenie  znaleźli się: senator RP Jan Filip Libicki, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gruszczyński, przewodniczący Rady Gminy     w Rogoźnie Zdzisław Hinz,  zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski, vice-przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Chudzicki, skarbnik Gminy Maria Kachlicka, sekretarz Gminy  Iwona Sip-Michalska, kierownik MOPS w Obornikach Hanna Kniat, kierownik GOPS Rogoźno Ewelina Kowalska, kierownik GOPS  Ryczywół Elżbieta Gawrońska, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Rogoźno Maria Frankowska, Małgorzata Bartkowiak, Danuta Czechowska, Iwona Gruszka, Izabela Konewka, Robert Kornobis, prezes GKRPA Maria Stachowiak, sołtysi okolicznych wsi, przedstawiciele OSP w Parkowie, prezes Stowarzyszenia „Parkowianka” Ewa Szatkowska, przedstawiciele Rady Rodziców Zenon Mielke, Beata Lembicz, Róża Pacholska i Agnieszka Kędziora. Oczywiście najważniejszymi gośćmi byli uczestnicy Balu ze Stowarzyszenia „Przyjaciel”  z Obornik, WTZ we Wiardunkach, Grupy Wsparcia z Rogoźna oraz osoby niezrzeszone z terenu powiatu obornickiego.

 Witając gości pani dyrektor nawiązała do roku Juliana Tuwima i Witolda Lutosławskiego. Parafrazując słowa Lutosławskiego „nie chcemy podbijać serc, lecz pragniemy znajdować tych, którzy czują tak samo jak my” podkreśliła, że na tej sali zgromadzili się tylko tacy, którzy czują tak samo, rozumiejący, że „szczęście człowieka zaczyna się dlań wtedy, gdy zaczyna żyć dla bliźnich”. Maria Cisowska nie omieszkała podziękować tym dzięki, którym ten bal mógł się odbyć, czyli sponsorach, dziękując bardzo serdecznie: władzom samorządowym gminy Rogoźno; GOPS w Obornikach i Ryczywole oraz wszystkim firmom  i osobom prywatnym, którzy włączyli się w organizację Balu.  Senator Libicki dziękując za zaproszenie powiedział „zgodnie z Tradycją znów jestem w Parkowie na znakomitym Balu! Łącząc najlepsze życzenia dla wszystkich uczestników mam nadzieję do zobaczenia za rok!”.                                                                                                                      
Nie mogło na imprezie organizowanej przez parkowską szkołę zabraknąć wybitnych postaci polskiego sportu. Tym razem zaszczyciło nas swoją obecnością naprawdę doborowe grono gwiazd sportowców-olimpijczyków:

 • Marcin Urbaś  - drugi biały człowiek, który złamał granicę 20 sekund (19.98) w biegu na 200 m, złoty i brązowy medalista HME na 200 m, srebrny medalista ME w sztafecie 4x100 m, piosenkarz („Musisz być pierwszy” z P. Markowską), tancerz X edycji Tańca z Gwiazdami;
 • Michał Jeliński – mistrz olimpijski z Pekinu, czterokrotny mistrz świata, mistrz Europy, członek czwórki podwójnej - „Dominatorów”, którzy przez pięć lat nie znaleźli pogromców na wioślarskim akwenie;
 • Milena Olszewska – brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu  w łucznictwie;
 • Krzysztof Rachwalski – członek srebrnej drużyny HMŚ w hokeju na trawie, trener złotych i srebrnych medalistek MME w hokeju na trawie w hali;
 • Ireneusz Golda – 11-krotny RP w rzucie młotem (77.96), olimpijczyk z Moskwy,  4 zawodnik ME w Atenach;
 •  Andrzej Ludzkowski – skoczek w dal i trójskoczek, uczestnik Paraolimpiady  w Atlancie, medalista ME niepełnosprawnych;
 • Zbigniew Rachwalski (z żoną Jolantą) – hokeista na trawie, olimpijczyk z IO – Moskwa 1980,  najlepszy polski hokeista w historii.                                                        

Gości olimpijczyków powitał i przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka wspólnie  z p. dyrektor. Zarówno sportowcy jak i senator Libicki zostali obdarowani obrazami ze zdjęciami  z bali w Parkowie. Przez następne pół godziny goście-olimpijczycy musieli sprostać tłumowi łowców autografów, którzy „uzbrojeni” w piękne foldery -  z informacjami o sportowcach - i długopisy oblegli stolik ze sportowcami.
Prowadzenie Balu, jak co roku, pani dyrektor oddała w ręce głównego organizatora Doroty Mąderek, która pokrótce przedstawiła program zabawy. A jak zwykle nie zabrakło podczas Balu wspaniałych występów. Półgodzinny występ Rogozińskiego Chóru Kameralnego pod batutą Witolda Zielińskiego oraz krótki recital Andrzeja Starca, autora przebojów znanych i śpiewanych tak w środowiskach studenckich jak i harcerskich został nagrodzony burzą braw przez wszystkich uczestników.
      Również występ teatrzyku „Fantazja” pod opieką p. Renaty Krzyżosiak  bardzo przypadł do gustu uczestnikom balu.

        A potem. No cóż, zaczęła się zabawa na całego. Na początek główny wodzirej Balu Zbigniew Chudzicki zaproponował wszystkim „węża” do którego doczepiali się wszyscy będący na sali, a potem nikt już nie musiał namawiać do wspólnej zabawy. Stałym elementem parkowskich Bali jest zawsze konkurs tańca. Jak zwykle uczestnicy zabawy prezentowali tak wysoki poziom, że komisja konkursowa zachwycona poziomem postanowiła  przyznać wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce.

    Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa ze wspaniałymi nagrodami (wystarczy powiedzieć, że wśród wielu cennych nagród znalazły się m.in. dwa materace podarowane przez firmę DENDRO). Losy na loterię rozchodziły się błyskawicznie, a przy stoliku gdzie wydawano nagrody ciągle kłębił się tłum chętnych.
         Te wszystkie atrakcje, świetna muzyka, niezwykle sympatyczny klimat plus  stoły uginające się od jadła i picia powodowały, że godziny Balu mijały „niczym z bicza trzasł”.    Tu warto wspomnieć, że możliwe to było dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego Grona Pedagogicznego w Parkowie oraz młodzieży i absolwentom z Zespołu Szkół. Ich pracy nie sposób nie docenić.
        Jedyną wadą tego balu – jak podkreślali wszyscy uczestnicy – jest to, że tak szybko się kończy. Wychodząc z balu już po godzinie 22 podkreślali: DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 >>> GALERIA <<<

POWIATOWY BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO

2012

b

" W KRAINIE BIEDRONEK"

Dziesiątki biedronek „przyleciało” w styczniowy wieczór do Sali gimnastycznej w Parkowie. Towarzyszyły one blisko dwustu gościom przybyłym na 13 Bal  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej powiatu obornickiego „W krainie biedronek”. Witając gości pani dyrektor Maria Cisowska podkreśliła, że tak jak biedronki budzą radość wśród  dzieci tak ten bal ma wywołać uśmiech na twarzach wszystkich jego uczestników, dać im chwile radości   i przyjemności  z zabawy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: senator RP Jan Filip Libicki, wizytator KO Grażyna Koralewska, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gruszczyński, przewodniczący Rady Gminy w Rogoźnie Zdzisław Hinz,  zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski, vice-przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Chudzicki, radny Rady Gminy Ryszard Dworzański, sekretarz Gminy  Iwona Sip-Michalska, księża Jan Andrzejewski  i Wojciech Ren, kierownik MOPS w Obornikach Hanna Kniat, kierownik GOPS Rogoźno Ewelina Kowalska, kierownik GOPS  Ryczywół Elżbieta Gawrońska, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Rogoźno Maria Frankowska i Małgorzata Bartkowiak, sołtys Jaracza i Rożnowic Bartosz Perlicjan, członek Rady Sołeckiej Parkowa Michał Lis, przedstawiciele OSP w Parkowie: Ryszard Obst, Jarosław Witt i Stanisław Kaszluga, reprezentantka Stowarzyszenia „Parkowianka” Agnieszka Mikołajczak, przewodniczący Rady Rodziców Zenon Mielke. Oczywiście najważniejszymi gośćmi byli uczestnicy Balu ze Stowarzyszenia „Przyjaciel”  z Obornik, WTZ we Wiardunkach, Grupy Wsparcia z Rogoźna oraz osoby niezrzeszone z terenu powiatu obornickiego.

Pani dyrektor M. Cisowska nie zapomniała o tych dzięki, którym ten bal mógł się odbyć, czyli sponsorach, dziękując bardzo serdecznie: UM w Rogoźnie; Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogoźnie; GOPS w Obornikach, Rogoźnie i Ryczywole; Stowarzyszeniu „Parkowianka”; OSP w Parkowie; Urszuli i Marianowi Kuszakom; Danucie  i Jackowi Waliszewskim; Elżbiecie Tojek; Henrykowi Działo i Romanowi Ziała; Zbigniewowi Cisowskiemu; Joannie Pawlickiej; Wandzie Wiśniewskiej; Katarzynie i Jarosławowi Wittom.

Dziękując za zaproszenie senator Libicki powiedział, że jest wzruszony i zaszczycony mogąc uczestniczyć w tym balu i ma nadzieję na następne spotkania. 

Tradycją tego balu jest udział w nim sportowców-olimpijczyków. W tym roku Bal swoją obecnością zaszczycili:

 • Zbigniew Rachwalski (z żoną Jolantą) – hokeista na trawie, olimpijczyk z IO – Moskwa 1980,                                                        
 • Mirosław Piesak – czterokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich w pływaniu, uczestnik Paraolimpiady w Barcelonie, Atlancie, Sydney i Atenach,
 • Krzysztof Paterka – medalista Paraolimpiady w Atenach w pływaniu, wielokrotny mistrz   i rekordzista świata,
 • Andrzej Ludzkowski – skoczek w dal i trójskoczek, uczestnik Paraolimpiady w Atlancie, medalista ME niepełnosprawnych,
 • Wojciech Trybuszewski – mistrz Polski w pływaniu niepełnosprawnych.

Gości olimpijczyków powitał i przedstawił opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo wspólnie z p. dyrektor i p. Dorotą Mąderek.

Zarówno sportowcy jak i senator Libicki zostali obdarowani zegarami z tarczą  z wizerunkiem szkoły w Parkowie. Jak powiedziała p. dyrektor te zegary mają im odmierzać czas do następnego spotkania w Parkowie.

Tak jak co roku goście zanim wzięli udział w zabawie musieli sprostać tłumowi łowców autografów, którzy „uzbrojeni” w piękne foldery - z informacjami o sportowcach - i długopisy długo nie pozwalali ruszyć się gościom od stołu.

 Bal jak zwykle obfitował w różnorodne atrakcje. Tym razem główną atrakcją balu był występ orkiestry Rogozińskiego Centrum  Kultury, który publiczność nagrodziła burzliwymi brawami. Również występ teatrzyku „Fantazja” pod opieką p. Renaty Krzyżosiak  bardzo przypadł do gustu uczestnikom balu.

Nie zabrało także tradycyjnych punktów Balu: loterii fantowej i konkursu tańca. Losy na loterię rozeszły się w oka mgnieniu zanim niektórzy zorientowali się, że jest możliwość kupienia losu. Zaś konkurs tańca stał na tak wysokim poziomie, że komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor M. Cisowska, p. Marian Kuszak i K. Paterka zdecydowała o przyznaniu wszystkim uczestnikom pierwszego miejsca.

 Jeśli do tego dodamy świetną muzykę i wodzireja, w rolę którego wcielił się p. Zbigniew Chudzicki, stoły uginające się od jadła i picia, czy coś jeszcze potrzebne jest  do dobrej zabawy? Chyba tylko jednego. Jak podkreślali wszyscy uczestnicy zabawy, bal   ma jedną wadę: za szybko się kończy.

Na szczęście wszyscy zgodnie stwierdzają, że rok trwa krótko i znów w styczniowy wieczór 2013 roku wszyscy się spotkamy i będziemy się bawić, bawić, bawić... Tym razem  „W leśnej krainie”

POWIATOWY BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO

2011

 „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy,
Im więcej dajesz,  tym więcej Ci jej zostanie”


Antonie de Saint- Exupéry
l
 

„W krainie misiów”
 

      Radość i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim uczestnikom Powiatowego Balu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Parkowie. 15 stycznia 2011roku w  przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej (dzieło uczniów gimnazjum pod opieką p. M. Działo i p. M. Nowak) 15 minut po godzinie 16 główny organizator balu p. Dorota Mąderek wspólnie   z uczniem naszej szkoły Marcinem Nowakiem rozpoczęła zabawę. Wtenczas wyjaśniło się skąd tytuł tegorocznego balu. Marcin powitał wszystkich zgromadzonych wierszykiem o misiach:

                       „Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały

wielkie  serca w sobie ma,

pocieszyciel doskonały, każdy swego misia ma.”

    Po Marcinie głos zabrała p. dyrektor Maria Cisowska witając przybyłych na bal gości. Spośród zaproszonych na bal przybyli: Andrzej Okpisz wicestarosta powiatu obornickiego, Bogusław Janus burmistrz Rogoźna, Piotr Woszczyk – wiceburmistrz Obornik, Zdzisław Hinz – przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie, Zbigniew Chudzicki wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, Adam Jóźwiak – Radny rady Miejskiej w Rogoźnie, Iwona Sip – Michalska – sekretarz Urzędu Miejskiego w Rogoźnie, ks.  Jan Andrzejewski, Ewelina Kowalska – kierownik GOPS w Rogoźnie, Barbara Słabolepsza – Rojna – dyrektor PCPR w obornikach, Hanna Kniat -  dyrektor GOPS w Obornikach,  Elżbieta Gawrońska – kierownik GOPS w Ryczywole, Maria Stachowiak – przewodnicząca GKRPA w Rogoźnie, Danuta Czechowska – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, Przemysław Kabat – dyrektor SP 2 w Rogoźnie, Małgorzata Gajewska – Przedszkole „Słoneczne skrzaty” w Parkowie, Józef Szmania – sołtys wsi parkowo i Józefinowo, Ryszard Obst i Eugeniusz Pawlicki – przedstawiciele OSP Parkowo, Justyna Bartol – Baszczyńska przedstawicielka Stowarzyszenia Parkowianka, Przedstawiciele Rady Rodziców  Zenon Mielke i Anna Gajer, Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach z p. Justyną Bogacz – kierownikiem warsztatów, członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciel” z p. Aldoną Ból – prezesem Zarządu Stowarzyszenia, członkowie Grupy Wsparcia dla dorosłych z p. Katarzyną Erenc – Szpek, oraz główni bohaterowie wieczoru dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z osobami towarzyszącymi.

Tradycją balu jest obecność polskich sportowców:  olimpijczyków i paraolimpijczyków. W tym roku udało nam się  zaprosić pięcioro uczestników igrzysk olimpijskich, w tym troje medalistów:

 •  Bogusława Kozłowska – Tomasiak – wioślarka, uczestniczka igrzysk w Montrealu (1976) i Moskwie (1980), brązowa medalistka ME z 1973 roku;
 • Adam Tomasiak – wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980) w czwórce ze sternikiem, brązowy medalista MŚ – 1978 w dwójce ze sternikiem;
 • Grzegorz Nowak – wioślarz partner Adama Tomasiaka, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980) w czwórce ze sternikiem, brązowy medalista MŚ – 1978 w dwójce ze sternikiem;
 •  Andrzej Ludzkowski – lekkoatleta, paraolimpijczyk, uczestnik Paraolimpiady w Atlancie, brązowy medalista ME niepełnosprawnych w 1997 roku w Madrycie w skoku w dal  i trójskoku;
 • Krzysztof Paterka – pływak, paraolimpijczyk, brązowy medalista Paraolimpiady w Atenach (2004) w sztafecie 4 x 50 zm., mistrz świata niepełnosprawnych na 100 m klas., wielokrotny rekordzista świata osób niepełnosprawnych, kandydat na medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

    Gości specjalnych powitał i przedstawił wspólnie z p. dyrektor Marią Cisowską p. Krzysztof Działo – opiekun Klubu Olimpijczyka.

 Sportowcy zostali obdarowani specjalnymi podarunkami (wiosła, kapok ratowniczy, „złoty but”), a panowie Grzegorz Nowak i Krzysztof Paterka otrzymali tytuł Przyjaciela Szkoły za zaangażowanie na rzecz dzieci oraz za to, że już kolejny raz bawili się z nami na naszych imprezach.

Po powitaniu gości specjalnych p. dyrektor Maria Cisowska podziękowała sponsorom balu, którzy obok samorządów: starostwa i trzech gmin naszego powiatu wsparli organizację balu. Wśród nich znaleźli się:  Urszula i Marian Kuszakowie, Danuta i Jacek Waliszewscy, Elżbieta Tojek,  Marek Hopa, Mirosław Markowski, Jadwiga Pawlicka, kataryna i Jarosław Witt, Zbigniew Cisowski, Roman Ziała, Henryk Działo, Wanda Wiśniewska, Ryszard Dworzański, Stefania Habet.
     Kolejnym punktem balu był występ  „Teatrzyku Fantazja” pod opieką p. Renaty Krzyżosiak w przedstawieniu zatytułowanym „Pchła szachrajka”.

Jeszcze nie ucichły echa przedstawienia, a już na scenie pojawił się  Zespół  agencji artystycznej „O’le” prezentujący tańce hinduskie  (zespół ten prezentował się jeszcze dwukrotnie). Występ ten wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród wszystkich uczestników.

                W międzyczasie oblężony był stolik ze sportowcami, gdyż wszyscy chcieli zdobyć autograf olimpijczyków na profesjonalnie przygotowanych folderach prezentujących naszych gości.

Oczywiście, główną część balu stanowiły tańce i zabawa, które przeprowadzili wspólnie  p. Dorota Mąderek i p. Zbigniew Chudzicki. Jedną z atrakcji balu był konkurs tańca, w którym uczestniczyły pary złożone z dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz uczniów naszego Gimnazjum. Poziom konkursu zachwycił komisję złożoną z p. dyrektor M. Cisowskiej, ks. Jana Andrzejewskiego i  K. Paterki, która uznała, że wszystkie pary zasłużyły na zwycięstwo i przyznano wszystkim parom pierwsze miejsca i słodkie nagrody sponsorowane przez ks. proboszcza.

W tańcach i zabawie uczestniczyli wszyscy uczestnicy Balu: goście, olimpijczycy, dzieci i młodzież niepełnosprawna, ich opiekunowie, nauczyciele oraz nasi uczniowie. Na te kilka godzin wszyscy zapomnieli kto jest pełno, czy niepełnosprawny znakomicie się razem bawiąc.  Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa przygotowana i prowadzona przez pp. Katarzynę Lewandowską i Monikę Nowak wraz z uczennicami Gimnazjum. W związku z tym, że każdy los wygrywał to stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie. Również nasi olimpijczycy zakupili po kilka losów wracając do swojego stolika obładowani prezentami.

Suto zastawione stoły i niezwykle smaczne dania – dzięki sprawnie działającej kuchni pod kierownictwem p. wicedyrektor Danuty Talar-Soloch – uzupełniły egzystencjalną część zabawy.  
 
       Całość przedsięwzięcia nie można byłoby sobie wyobrazić bez olbrzymiego zaangażowania całego grona pedagogicznego, pracowników obsługi, wolontariuszy -  absolwentów oraz znaczącej części uczniów gimnazjum, którzy bez reszty poświecili swój czas znakomicie się przy tym bawiąc.

        Jedyną bolączką był szybko biegnący czas gdyż zanim się obejrzeliśmy było już po godzinie 22 i przyszło się nam rozstać. Po raz kolejny wszyscy, którzy wyjeżdżali z Parkowa nie zastanawiali się ani chwili gdy pytaliśmy czy przyjmą zaproszenie za rok. Odpowiedź brzmiała w każdym przypadku „za rok sami się wprosimy”. 

Do zobaczenia zatem  „W krainie biedronek” za rok !

                          

   >>>>GALERIA <<<<

POWIATOWY BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
POWIATU OBORNICKIEGO

2010

k               

"W KRAINIE KOTÓW"

Bal  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Zespole Szkół w Parkowie jest największą imprezą integracyjną na terenie powiatu obornickiego.   Od wielu lat, w czasie karnawału,  w Sali gimnastycznej Szkoły bawią się osoby niepełnosprawne ruchowo lub intelektualnie. Towarzyszą im rodzice, zaproszeni goście oraz  wolontariusze – uczniowie naszej Szkoły. Organizację Balu od strony finansowej wspierają samorządy gmin naszego powiatu oraz sponsorzy, nad przygotowaniem programu oraz przebiegiem zabawy czuwa społeczność Zespołu Szkół w Parkowie.

Po ubiegłorocznej, świetnie przyjętej przez uczestników balu „Krainie motyli” , w styczniu bieżącego roku zaprosiliśmy do „Krainy kotów”.  Dyrektor Zespołu Szkół w Parkowie Maria Cisowska powitała przybyłych gości : Starostę Obornickiego Gustawa Wańkowicza, Burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie Romana Szuberskiego,  Burmistrza Obornik Annę Rydzewską,  Radnych Rady Miejskiej w Rogoźnie:  Wandę Wiśniewską , Jarosława Wita, Ryszarda Dworzańskiego,  Zdzisława Hinza, Mariana Kuszaka, Proboszczów:  Parafii Parkowo ks. Jana Andrzejewskiego i Parafii Słomowo Ks. Wojciecha Rena, Doradcę Burmistrza Rogoźna  ds. Oświaty Longinę Pijanowską, Dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Placówek Oświatowych Wiktora Jaworskiego i Dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury Marka Galczewskiego.  Honorowymi gośćmi balu – tradycyjnie – byli polscy olimpijczycy:  Grzegorz Nowak – wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie i paraolimpijczyk  brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Atenach aktualny mistrza świata seniorów w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym Krzysztof Paterka.  Wśród niepełnosprawnych byli  uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach, członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciel” w Obornikach z prezesem Zarządu Stowarzyszenia panią Aldoną Ból oraz członkowie Grupy Wsparcia dla dorosłych w Rogoźnie z panem  Grzegorzem Miężalskim.  Ogółem, razem z uczniami Zespołu Szkół w Parkowie, w Sali gimnastycznej bawiło się ponad 200 osób. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane przez teatrzyk „Fantazja” (uczniowie II klasy SP) pod kierunkiem Renaty Krzyżosiak, ogromną radość sprawili wszystkim muzycy Capelli Zamku Rydzyńskiego, którzy dali wspaniały, charytatywny koncert. Po raz pierwszy na parkiecie odbył się konkurs tańca w parach  -  osoby niepełnosprawne zapraszali do tańca nasi gimnazjaliści. Emocji było mnóstwo, a wygrały oczywiście wszystkie pary.

W piosence, która była motywem przewodnim Balu były m.in. słowa: „Zapomnijmy o kłopotach, dzisiaj koty bawią się”.  Zapomnieliśmy o kłopotach, wszyscy zapomnieliśmy; i goście, i zatroskani, borykający się na co dzień z problemami , które czasem trudno sobie wyobrazić, rodzice, i organizatorzy. Wspaniała atmosfera, doskonała zabawa i integracja w pełnym tego słowa znaczeniu oraz godna uznania postawa naszych uczniów, sprawiły, że czas minął bardzo szybko, niektórzy stwierdzili nawet, że za szybko. Wyjeżdżając z Parkowa Krzysztof Paterka zapytał, „a czy ja mogę tu jeszcze wrócić na kolejny bal?”. Odpowiedź jest krótka: TAK!!! I Pan, Panie Krzysztofie, i wszyscy uczestnicy balu!  Żegnaliśmy się przecież stwierdzeniem :  DO ZOBACZENIA ZA ROK (może w „Krainie misiów”)

POWIATOWY BAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
 POWIATU OBORNICKIEGO

2009

m

„W krainie motyli” 

  

    24 stycznia br w Zespole Szkół w Parkowie odbył się po raz kolejny Powiatowy Bal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W sali gimnastycznej Szkoły bawiło się ponad 50 niepełnosprawnych z osobami towarzyszącymi, razem około 160 osób.

Gośćmi specjalnymi balu byli:

- Szymon Ziółkowski - złoty medalista olimpijski z Sydney w rzucie młotem,

- Henryk Rozmiarek  - brązowy medalista olimpijski z Montrealu  w piłce ręcznej,

- Włodzimir Drygas – prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, nauczyciel   akademicki, trener,

 -Zespół Reprezentacyjny Związku Harcerstwa Polskiego „Gawęda” z Warszawy.

                Władze samorządowe reprezentowane były przez burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Szuberskiego, radnych gminy Rogoźno Wandę Wiśniewską , Jarosława Witta, Andrzeja Olenderskiego, Henryka Janusa, radnego powiatu Adama Nadolnego. Wśród gości byli również Maria Stachowiak – Prezes Gminnego Koła TPD, Hanna Kniat - kierownik GOPS w Obornikach, ks. Jan Andrzejewski , ks. Wojciech Ren, przewodniczący Rady Rodziców ZS w Parkowie Zenon Mielke  i sekretarz Rady Rodziców Wanda Nerkowska.

                Wszystkich przybyłych gości powitały dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska oraz główny organizator  balu  Dorota Mąderek.  Gości specjalnych balu przedstawił Krzysztof Działo. Szczególnie wzruszające było powitanie Henryka Rozmiarka, któremu wszyscy goście odśpiewali „Sto lat” z okazji 60 – tej rocznicy urodzin.

                Bal odbywał się pod hasłem „ W krainie motyli”, stąd na sali królowały kolorowe motyle  a przewodnim motywem był przebój Ireny Jarockiej  „Motylem jestem”. Po kilku wykonaniach tego utworu uczestnicy balu wykonywali go już spontanicznie.

                Wśród imprez towarzyszących świetnie zaprezentował się Szkolny Teatrzyk  Fantazja prowadzony przez Renatę Krzyżosiak, który wystawił  bajkę pt. „Calineczka” – aktorami byli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej.

                Przy świetnej muzyce, znakomitym jedzeniu , w cudownej atmosferze bardzo szybko mijał czas. W jednym korowodzie bawili się zarówno główni bohaterowie balu, czyli dzieci i  młodzież niepełnosprawna, jak i  przedstawiciele władz, goście specjalni oraz dzieci i młodzież  - wolontariusze Zespołu Szkół w Parkowie. To była prawdziwa lekcja integracji dla społeczności uczniowskiej ZS w Parkowie. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa,  a losy, z których każdy wygrywał, rozchodziły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.                         

Oblężenie przeżywał stolik przy którym siedzieli specjalni goście balu.  Sz. Ziółkowski, H. Rozmiarek i W. Drygas nie mogli opędzić się od łowców autografów, i to zarówno młodszych, jak i starszych.

                Olbrzymie wrażenie na wszystkich zebranych pozostawił występ Zespołu „Gawęda”. Nowy  image  zespołu przejawiający się w niesamowitych strojach i tańcu nowoczesnym na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w parkowskiej szkole. mm

                Na zakończenie balu wszyscy zawołali: „Za rok znowu się spotkamy ...  

                                                                                                                            W Parkowie!”                           >>>> GALERIA<<<<


Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie